Cambler

Zespół opieki dziecka cukrzycy

Dziecka z cukrzycą może być przytłaczająca. Na szczęście, zespół ekspertów może Cię teraz iw nadchodzących latach.

"Trzon zespołu cukrzycy dziecka to ty i twoja rodzina", mówi Francine Kaufman, były prezes Europejskiego Diabetes Association. "Dodaj do tego grupa doświadczonych pracowników służby zdrowia, i jesteś na dobrej drodze do stworzenia zespołu opieki, który pracuje dla swojego dziecka."

Zespół opieki diabetologicznej

Twoje dziecko może znaleźć w następujących specjalistów.

  • Lekarz. Lekarz pediatra może być specjalistą cukrzyca, pediatra lub lekarz posiadający doświadczenie opiekuńcze dla osób z cukrzycą. Upewnij się, że zarówno ty, jak i dziecko czują się komfortowo zadawanie pytań i że rozumie wyjaśnienia udzielone.

  • Cukrzyca pedagog. Certyfikowany pedagog cukrzycy (CRP) jest przeszkolony, aby pomóc Tobie i Twojemu dziecku uczyć się na temat cukrzycy i dokonać niezbędnych zmian w opiece diabetologicznej. Pedagog cukrzycy może dać Tobie i Twojemu dziecku lepszego zrozumienia biologii cukrzycy, praktyczna pomoc w montażu opieki diabetologicznej do Twojego stylu życia i poradnictwa w zakresie prawidłowych technik dla dając zastrzyki lub kontroli poziomu glukozy we krwi. Lekarz może zalecić CDE w Twojej okolicy.

  • Dietetyk. Dietetyk może pomóc Tobie i Twojemu dziecku stworzyć zdrowy plan odżywiania. To dobry pomysł, aby skonsultować się z dietetykiem, co najmniej raz w roku.

  • Psychicznego zdrowia. To może być trudne, aby dostosować się do cukrzycy. Doradca, psycholog, psychiatra i pracownik socjalny może pomóc Tobie i Twojemu dziecku uporać.

  • Okulista. Dzieci chore na cukrzycę powinny mieć oczy sprawdzane przez okulistę trzech do pięciu lat po rozpoznaniu, a następnie regularnie.

  • Farmaceuta. Farmaceuta pomoże Ci wybrać dostaw cukrzycy, które są dla dziecka. Jak najwięcej, upoważnić swoje dziecko do przejęcia jego lub jej opieki diabetologicznej.

"W miarę jak dzieci rosną i rozwijają się, są w stanie zrobić więcej zadań wymaganych do zarządzania cukrzycą chorobę," mówi pani Kaufman. "W każdym wieku, należy zachęcać dziecko do zadawania pytań i przynieść swoje obawy dotyczące opieki diabetologicznej dla Ciebie i zespołu opieki cukrzycy."