Cambler

Cukrzycowej kwasicy ketonowej

Co to jest cukrzycowej kwasicy ketonowej?

Cukrzycowej kwasicy ketonowej jest powikłaniem cukrzycy, która pojawia się, gdy związki zwane ketony gromadzą się w krwiobiegu. Ketony są wytwarzane, gdy organizm rozkłada tłuszcze zamiast cukrów, co zdarza się, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny do przetwarzania cukru prawidłowo.

Kwasica zwykle rozwija się u osób z cukrzycą typu 1, przewlekłą chorobą, w której trzustka wytwarza zbyt mało lub wcale insuliny. Może się również zdarzyć, choć niezbyt często, u osób z cukrzycą typu 2, przewlekła choroba, w której organizm jest odporny na insulinę albo czy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny.

Objawy nasilają się w czasie, jak organizm próbuje użyć tłuszczu zamiast cukru na energię. Poziomy cukru we krwi na ogół zwiększają znacząco podczas rozwoju kwasicy ketonowej, a próby wątroby w celu skompensowania braku cukru pochodzące energii.

Cukrzycowa kwasica ketonowa może prowadzić do szybkiego oddechu, zaczerwienienie twarzy, owocowym zapachu oddechu, nudności, wymioty, ból, zmęczenie, bóle głowy i sztywność mięśni. W ciężkich przypadkach może prowadzić do kwasicy ketonowej spowolnienie aktywności umysłowej, która może przejść w śpiączkę. Konsekwencje mogą być poważne kwasicy ketonowej, nawet zagrażające życiu, ale nowoczesne zabiegi są zwykle bardzo skuteczne w zapobieganiu poważnych komplikacji, jeżeli leczenie zostanie pobrana wcześniej.

Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy kwasicy, takie jak zaburzenia świadomości, trudności w oddychaniu, otępienie umysłowe, lub niewyjaśnione owocowym zapachu oddechu.

Zwrócić się o pomoc medyczną dla wszelkich objawów cukrzycy lub wysoki poziom glukozy we krwi, tak jak na początku leczenia jest kluczowe dla zapobiegania powikłań zagrażających życiu.

OBJAWY

Jakie są objawy kwasicy ketonowej?

Objawy kwasicy ketonowej należą objawy związane zarówno z układu pokarmowego i układu nerwowego, z których oba są dotknięte przez nagromadzenie toksycznych ciał ketonowych.... Czytaj więcej o cukrzycę objawy kwasicy ketonowej

PRZYCZYNY

Co powoduje cukrzycowej kwasicy ketonowej?

Cukrzycowej kwasicy ketonowej spowodowane przez nagromadzenie ciał ketonowych w krwiobiegu. Ketony są związkami, które pochodzą z rozpadu tłuszczu zamiast cukru. Normalnie organizm wykorzystuje cukru we krwi na energię. W celu przetwarzania cukru we krwi, jednak twoje ciało wymaga insuliny. Jeśli masz cukrzycę, nie masz wystarczającej ilości insuliny do efektywnego przetwarzania cukru. W ciężkich przypadkach, twoje ciało będzie próbować rozkładać tłuszcze, a nie, i ketony mogą zacząć krążyć krwi.... Czytaj więcej o cukrzycy przyczyn kwasicy ketonowej

ZABIEGI

Jak jest cukrzycowej kwasicy ketonowej leczyć?

Cukrzycowej leczenie kwasicy ketonowej próbuje przywrócić insuliny, glukozy we krwi, poziom płynu i elektrolitów. Leczenie może również skupiać się na ustaleniu i korygowania spust, który może być uraz lub zakażenia. Najczęściej leczenie kwasicy ketonowej wymagają hospitalizacji. Leczenie kwasicy ketonowej to:... Czytaj więcej o cukrzycy leczenia kwasicy ketonowej