Cambler

Neuropatii cukrzycowych

Co to jest?

Neuropatie cukrzycowe zaburzenia nerwowe zawierać kilka, które wpływają na ludzi z cukrzycą.

 • Neuropatia obwodowa. To jest najczęstszy rodzaj neuropatii cukrzycowej, wpływając najdłuższych nerwów w organizmie. Te nerwy są częścią obwodowego układu nerwowego, w sieci nerwów, które przenoszą sygnały z mózgu i rdzenia kręgowego do reszty ciała i z powrotem. Najczęstsze objawy neuropatii obwodowej są drętwienie lub ból stóp i podudzi.

 • Neuropatia autonomiczna. Ten neuropatia uszkodzenia nerwów ważne zbiory, które kontrolują swoje nieświadome funkcje organizmu. Zwłaszcza, że ​​mogą mieć wpływ na trawienie, krążenie i czynność seksualną.

 • Zlokalizowane awarie nerwów (neuropatia ogniskowa). Nerwowych, który kontroluje jeden mięsień może stracić swoją funkcję. Przykłady problemów, że może to spowodować problemy ruchu oka z podwójne widzenie i opadanie w policzek na jednej stronie głowy (powszechnie znany jako porażenie Bella). Jeden lub więcej pojedynczych uszkodzeń nerwów czasami nazywa się zapalenie pojedynczego nerwu multipleks.

Neuropatie cukrzycowe występują zarówno typu 1 i cukrzycą typu 2, i są najbardziej powszechne w których stężenie glukozy we krwi (cukier we krwi) w surowicy nie była dobrze kontrolowana. Mimo, że różne formy neuropatii cukrzycowej może wystąpić u osób, które miały cukrzycę w krótkim czasie, są one największy wpływ na tych, którzy mieli choroby od ponad dekady, a oni są bardziej powszechne u osób starszych niż 40 lat. Diabetycy, którzy palą, są szczególnie narażone na ryzyko.

Istnieje kilka zmian nerwów, które razem powodują neuropatię cukrzycową. Gdy komórki nerwowe otoczone są wysokim stężeniem glukozy we krwi, muszą dostosować swoje wewnętrzne zawartość cukru jest w równowadze z otoczeniem, albo stracą wody przez ich błony komórkowe. Aby dostosować się do wysokiego poziomu glukozy we krwi, komórki nerwowe produkcji i przechowywania sorbitol cukru. Sorbitol może stopniowo doprowadzić do uszkodzenia komórek nerwowych. Uszkodzenie naczyń krwionośnych przyczynia się do neuropatii cukrzycowej, bo nerwy mogą nie uzyskać wystarczającej ilości tlenu i pokarmu.

Objawy

Więcej niż połowa wszystkich osób z cukrzycą opracowali jakąś formę neuropatii do czasu, kiedy miały cukrzycę od 25 lat. Objawy zależą od konkretnego typu neuropatii.

Neuropatia obwodowa. Ta forma powoduje objawy neuropatii w kończynach, szczególnie kończyn dolnych i stóp. Objawy mogą obejmować drętwienie, mrowienie, ostry lub palący ból, skurcze, nadwrażliwość na dotyk, i problemy z równowagi lub koordynacji. Jeśli twoje stopy są zdrętwiałe, może nie być świadomy, kiedy buty nie pasowały, a to może prowadzić do tworzenia się kalusa. Modzele to poważne problemy dla osób z cukrzycą, ponieważ te zagęszczone obszary skóry rozkłada się w czasie i zmienić do otwartej rany (owrzodzenia), które mogą się zarazić.

Neuropatia autonomiczna. Objawy neuropatii autonomicznej są zróżnicowane, w zależności od swoich automatycznych funkcji ciała utraciły normalną kontrolę nerwów. Każda z wymienionych problemów, może wystąpić:

 • Niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Może to spowodować częstsze oddawanie moczu, również w nocy. Zakażenia układu moczowego może być problem, a więc może utrata kontroli pęcherza.

 • Seksualne problemy funkcyjne. Problemy z erekcja, ejakulacja i libido (popędu płciowego) są powszechne.

 • Żołądka i jelit problemy. Wolno opróżnianie żołądka, zwany gastropareza, może powodować nudności, wymioty lub wzdęcia. Normalny rytmiczne wyciskanie z jelita cienkiego i grubego, który jest znany jako perystaltyki może być wolne lub nieregularne, powodując zaparcia lub biegunki. Połykania może być trudne, i utrata kontroli nad ilością wypróżnień jest możliwe.

 • Zawroty głowy w pozycji stojącej. Normalnie serce przygotowuje się do pompowania trochę szybciej i mocniej, gdy stoisz w górę, ponieważ jest pompowanie przed ciężkości przenieść krew z palców stóp do tułowia. Tętnice pomaga utrzymać ciśnienie krwi stały przez dostosowanie ich ściśnięcie mięśni ścian. Zarówno serce i tętnice polegać na sygnały nerwowe, aby wiedzieć, kiedy się wprowadzić te zmiany. Sygnały te mogą zawieść w cukrzycy, dzięki czemu można z niskim ciśnieniem krwi, gdy stoisz. Niskie ciśnienie krwi, które występuje, gdy stojąca jest również nazywany hipotonia ortostatyczna i jest częstą przyczyną zawroty głowy lub omdlenia u osób z cukrzycą.

 • Zmiany w ilości, którą potem. Niezdolność do potu może prowadzić do pękania i suchych stóp, które może pozwolą zakażenia grzybicze rozwijać częściej. Może również wystąpić nadmierne pocenie się lub wybuchy pocenia.

Neuropatii ogniskowej. Typowe objawy są podwójne widzenie, opadanie z policzka po jednej stronie głowy (powszechnie znany jako porażenie Bella), problemy z mową i podwójne widzenie. Neuropatii ogniskowej mogą również spowodować nagłe osłabienie w kostkę, zwany spadek stóp. Uszkodzenie nerwu, które pochodzą w rdzeniu kręgowym nazywa korzeni nerwowych, co może powodować ból w piersi, żołądka, z tyłu lub miednicy lub w przedniej części uda.

Diagnoza

Lekarz zazwyczaj może zdiagnozować neuropatię cukrzycową na podstawie historii choroby, objawów oraz wyników badania fizycznego. W razie potrzeby, bardziej wyspecjalizowane badania mogą być wykonane, na przykład jako:

 • Badania przewodnictwa nerwowego, by sprawdzić, czy impulsy nerwowe w rękach i nogach są normalne, a badanie nazywa elektromiografii, aby zobaczyć, jak dobrze uzbroić i mięśnie nóg poruszać się w odpowiedzi na sygnały nerwowe. Zwykle te dwa badania są wykonywane razem. Obejmują one szereg chwilowych drobnych wstrząsów elektrycznych przez małe igły lub podkładki na skórze.

 • USG pęcherza moczowego lub drenażu pęcherza przez cewnik, aby ocenić, jak skutecznie pęcherz opróżnia.

 • Żołądka (brzuch) opróżnianie badania, aby sprawdzić, jak szybko jedzenie przechodzi przez żołądek. W teście tym można je część specjalnie przygotowanej żywności, które zostały oznaczone radioaktywności. Seria zdjęć jest wykonane przez maszynę, która wykrywa sygnał radioaktywny.

 • Biopsja nerwu, które polega na pobraniu niewielkiej próbki nerwu należy zbadać pod mikroskopem.

Przewidywany czas trwania

Neuropatie obwodowe i autonomiczne są zazwyczaj długoterminowe problemy, ale większość przypadków neuropatii ogniskowej tylko ostatnie kilka tygodni lub miesięcy.

Zapobieganie

Bo neuropatia cukrzycowa jest spowodowana nieprawidłowo wysokim poziomem glukozy we krwi, diabetycy mogą pomóc uniknąć tego problemu poprzez regulowanie ich poziom cukru we krwi intensywnie. W badaniu przeprowadzonym w 10 roku przez National Institute of Diabetes i przewodu oraz choroby nerek (NIDDK), chorych na cukrzycę, który trzymał poziom glukozy we krwi do normy zmniejszyła ryzyko neuropatii obwodowej o 60%. Unikanie palenia może pomóc zapobiegać lub opóźniać neuropatii, jeden z kilku ważnych powodów, że osoby z cukrzycą nie powinny palić.

Leczenie

Leczenie neuropatii cukrzycowej skupia się na:

 • Ściślejszą kontrolę stężenia glukozy we krwi

 • Ulgę w bólu

 • Regularny program ćwiczeń, aby spalić glukozy i budować siłę mięśni

 • Unikanie palenia

 • Leki stosowane w leczeniu problemów układu autonomicznego i zapobiec infekcji pęcherza

 • Fizykoterapia

 • Skrupulatna troska o stopy

Aby złagodzić ból neuropatii obwodowej, lekarz może przepisać lek. Coraz większa liczba leków są dostępne w celu zmniejszenia bólu nerwów, w tym niskie dawki trójpierścieniowych leków, takich jak amitryptylina (Elavil), nortryptylinę (Aventyl, Pamelor) i dezipraminy (Norpramin i inne nazwy). Inne leki, które mogą pomóc m.in. gabapentyny (Neurontin), pregabaliny (Lyrica), duloksetyny (Cymbalta) i karbamazepiny (Tegretol). Na utrzymujące się ból, lekarz może zalecić przyjmowanie leku aspirynę, paracetamol (Tylenol) lub ibuprofen (Advil, Motrin i marek) doustnie lub że trzeć na uśmierzające ból kremu zawierającego kapsaicynę. W cięższych przypadkach, lekarze mogą przepisać leki narkotyczne.

W leczeniu łagodnych zaburzeń trawienia spowodowanych przez powolne opróżnianie żołądka, lekarz może zalecić, aby jeść małe, częste posiłki, które mają niską zawartość tłuszczu i błonnika. Dla cięższych objawów, lekarz może przepisać leki metoklopramid (Reglan i marek), aby pomóc w trawieniu. Urządzenie o nazwie "stymulator żołądka" pomogło kilka osób, aby poprawiły się objawy, ale użyteczność i bezpieczeństwo tej strategii nie został zbadany u chorych na bardzo długo i nie jest jeszcze w powszechnym użyciu.

Istnieje wiele dostępnych metod leczenia zaparć i biegunki. Zaparcia mogą być skutecznie leczone przez picie więcej napojów bezalkoholowych i regularne ćwiczenia. Można również wziąć błonnika i stolca wypełniających i środki zmiękczające takie jak psyllium (Metamucil, Konsyl i inne nazwy) lub metylocelulozy (Citrucel), smary kału, takich jak sód dokusatu (Colace), lewatywy, lub środków przeczyszczających. Na biegunki, lekarz może przepisać błonnik, substancje wypełniające (który pomaga zmienić płynnego stolca do miękkiej stałego stolca), difenoksylat z atropiny (Lomotil) lub loperamid (Imodium).

Antybiotyki są również stosowane do leczenia infekcji związanych ze słabym opróżnianiem pęcherza, a lista leków może być regulowana w celu zminimalizowania leków, które mogą przyczyniać się do problemów z niekompletnym opróżnianiem pęcherza. Cewniki mogą być stosowane do opróżniania pęcherza podczas neuropatia ciężkie.

Impotencji, lekarz może przepisać leki sildenafil ( Viagra ), wardenafilu (Levitra) lub tadalafil (Cialis). Inne leki, które są powszechnie stosowane w leczeniu impotencji obejmuje walec próżniowy z pompką ręczną, zastrzyki do prącia leku, który promuje erekcji lub Wszczepienie małą nadmuchiwany balon wewnątrz penisa, która może być wypełniona lub po wypompowaniu tak potrzebne.

Zawroty głowy w pozycji stojącej może być traktowane przez picie więcej płynów i przy użyciu leków, które zwiększają soli ciała i wody.

Jeśli neuropatia obwodowa wpływa stopy należy umyć nogi codziennie i sprawdzić je na wszelkie skaleczenia, owrzodzenia lub obrzęki. Należy nosić miękkie, czyste skarpetki i buty, dobrze dopasowane i nie chodzić boso. Wyciąć swoje paznokcie prosto, aby uniknąć wrastających paznokci. Nie należy usuwać modzele lub brodawki samodzielnie. Zawsze pokazać je lekarzowi. Wszystkie diabetycy powinni odwiedzić podiatrist raz w roku.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Jeśli masz cukrzycę, skontaktuj się z lekarzem, gdy masz wycięty lub ból, że został zainfekowany czy nie leczyć, zwłaszcza na nogach. Jest niezwykle ważne, aby szybko reagować na urazy i infekcje, ale niewielkie. Ponadto, do lekarza o pomoc, jeśli wystąpią nowe lub pogarszające się objawy neuropatii.

Rokowanie

W większości przypadków neuropatii ogniskowej, osłabienie mięśni lub ból ustępuje w ciągu kilku tygodni lub miesięcy bez uszkodzenia długoterminowej. Neuropatie obwodowe i autonomiczne są uporczywe problemy. Niektóre osoby, które mają znaleźć neuropatię obwodową, że objawy są łatwiejsze do tolerowania po ból obraca się drętwienie, jak to ma miejsce dla wielu miesięcy lub po roku.

Dodatkowe informacje

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu trawiennego i nerek
Urząd Komunikacji i Public Liaison
Budynek 31, sala 9A06
31 Center Drive, MSC 2560
Bethesda, MD 20892-2560
Telefon: 301-496-4000
http://www.niddk.nih.gov/

Europejskie Stowarzyszenie cukrzycy
Do wiadomości: Krajowa Infolinia
1701 N. Beauregard St
Alexandria, VA 22311
Numer bezpłatny: 1-800-342-2383
E-mail:
http://www.diabetes.org/

Clearinghouse cukrzycy narodowe
1. Informacje Way
Bethesda, MD 20892-3560
Telefon: 301-654-3327
Numer bezpłatny: 1-800-860-8747
TTY: 1-866-569-1162
Fax: 703-738-4929
E-mail:
http://diabetes.niddk.nih.gov/