Cambler

Problemy z cukrzycą stóp

Co powoduje problemy stopy cukrzycowej?

Neuropatia, choroby naczyń krwionośnych, gdyż zarówno zwiększają one ryzyko wrzodów stóp. Nerwów stóp są najdłuższe w organizmie i są często dotknięte neuropatii. Gdy pacjent z cukrzycą traci czucie w stopach, rany lub urazy mogą pozostać niezauważone aż wrzody rozwijać.

Według National Institute of Diabetes i przewodu i Chorób Nerek (NIDDK), ponad połowa nontraumatic amputacji kończyn dolnych w Europie występuje u osób z cukrzycą.

Zapobieganie cukrzycy problemów stóp:

Aby zapobiec problemom stóp od rozwijać, NIDDK zaleca, aby osoby z cukrzycą dbać o choroby i jej objawów, i wykonaj następujące propozycje właściwej pielęgnacji stóp:

Sprawdź swoje stopy i palce codziennie jakichkolwiek cięć, rany, stłuczenia, stłuczki lub infekcje - za pomocą lustra, jeśli to konieczne.

Zbadaj swoje buty przed włożeniem ich do upewnij się, że nie ma łez, ostrych krawędzi lub przedmiotów w nich, że może poranić nogi.

Myj stopy codziennie ciepłą (nie gorącą) wodą i łagodnym mydłem. Jeśli masz neuropatii, należy sprawdzić temperaturę wody z nadgarstka przed włożeniem nogi w wodzie. Lekarze nie radzę moczenie stóp przez dłuższy czas, ponieważ może stracić modzele ochronne. Wysuszyć stopy starannie miękkim ręcznikiem, zwłaszcza między palcami.

Nosić buty, które dobrze pasują nogi i pozwolić palce, aby przejść. Przerwa w nowe buty stopniowo sobie je tylko godzinę na raz na początku. Po latach neuropatii, jako refleks są tracone, stopy mogą stać się szerszy i bardziej płaski. Jeśli masz trudności ze znalezieniem buty, które pasują, poproś swojego lekarza o skierowanie do specjalisty, zwany podiatrist, którzy mogą zapewnić Państwu buty naprawczych lub wkładek.

Pokrycie stóp (z wyjątkiem skóry między palcami) z wazeliną, a balsam zawierające lanolinę lub krem przed założeniem butów i skarpetek. Dla osób z cukrzycą, stopy mają tendencję do potu mniej niż normalnie. Korzystanie balsam zapobiega suchą, popękaną skórę.

Użyj deski ściernym lub pumeksu do pliku dala martwy naskórek, ale nie usunąć modzele, które działają jako wyściółkę ochronną. Nie staraj się odciąć wzrostów siebie i unikać ostrych środków chemicznych, takich jak usuwania brodawek na stopach.

Wyciąć swoje paznokcie prosto, ale należy uważać, aby nie pozostawić żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby przeciąć następny palec.

Unikaj siedzi z nogami skrzyżowanymi. Przekraczania nogi może zmniejszyć przepływ krwi do nóg.

Zapytaj swojego lekarza, aby sprawdzić swoje nogi podczas każdej wizyty, i skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważysz, że ból nie jest uzdrowienie dobrze.

Nosić skarpetki, jeśli twoje stopy się zimno w nocy. Nie stosować podkładki grzewcze lub termofory.

Nosić grube, miękkie skarpetki i unikać noszenia śliskie pończochy, pończochy lub naprawione pończochy ze szwem.

Nigdy nie chodzić boso, zwłaszcza na plaży, gorącym piasku lub skał.