Cambler

Jak cukrzyca poziom glukozy miara metrów

Twoje ciało jest stale reagować na zmiany zapotrzebowania na energię. Czy kiedykolwiek czułeś się w głowie lub chwiejny po energiczny spacer lub pomijanie posiłków? To efekt niskiego poziomu cukru we krwi.

Jeśli masz cukrzycę, powinieneś mieć miernik cukrzycy i wiedzieć, jak go używać prawidłowo. Sprawdzanie poziomu cukru we krwi pozwala sprawdzić, jak organizm reaguje na różne działania i żywności. Można wtedy zmienić swoje zachowania i diety, aby uniknąć wahań poziomu cukru. Monitorowanie poziomu cukru we krwi, a także pomaga lekarz zdecyduje, czy leczenie działa, czy też potrzebne są zmiany.

Obecnie istnieją dwa typy cukrzycy metrów: glukometry i ciągłe glukometrów.

Co to jest glukometr?

Glukometr jest tradycyjne i najbardziej popularnym sposobem, aby sprawdzić swój poziom cukru we krwi. Glukometr pozwala sprawdzić poziom cukru w ​​dowolnym miejscu, w dowolnym czasie. Są one dostępne bez recepty w lokalnej aptece.

Glukometry pracować przy użyciu małej próbki krwi. Tradycyjnie, glukometry użyć próbki krwi z palca. Jednak nowsze metrów można użyć próbki krwi z ramienia lub uda. Po uzyskaniu kropli krwi, można umieścić go na pasek testowy i umieścić pasek testowy do glukometru. Pasek testowy wykorzystuje środków chemicznych sprawdzić, jak dużo cukru jest w próbce krwi. Glukometr wyświetla wynik na ekranie. Czas jest kluczem podczas testowania, dlatego tak ważne jest, aby mieć wszystko gotowe przed rozpoczęciem.

Aby korzystać z glukometru, trzeba jakieś zapasy, w tym Lancing (nakłuwania) urządzenia, lanc i pasków testowych. Lance są specjalne igły, że ukłucie skóry podczas aktywacji nakłuwacza. Urządzenie nacinające urządzenie jest zwykle sprężynowy z przyciskiem zwolnienia. Konieczne może być także inne elementy, takie jak futerał, pojemnik na odpady organiczne, oraz rozwiązanie do kalibracji miernika, aby upewnić się że jest on poprawny. Choć może wydawać się skomplikowane, można zarządzać z obroną po pewnym nauczania i praktyki.

Wiele glukometry śledzić swoje wyniki badań i pozwala nagrywać to, co jadłem i jak już wykonywane. Możesz albo lekarz wyświetlanie trendów na ekranie, a nawet pobierać je do komputera. Jeśli licznik nie ma tych funkcji, użyć notebooka lub dziennik, zamiast.

Co to jest ciągłe monitorowanie stężenia glukozy (CGM)?

Ciągłego monitorowania glikemii (CGM) systemy są nowsze typ cukrzycy monitora. Mają trzy części: czujnika, przetwornika i monitora. Mały czujnik znajduje się pod skórą i kontroli poziomu cukru w ​​swoich tkankach. Jest wymieniany co kilka dni. Nadajnik to niewielkie urządzenie, które można nosić na skórze nad czujnikiem. Wysyła swoje wyniki badań do bezprzewodowego monitora, który jest o wielkości telefonu komórkowego lub pagera. Monitor wyświetla wyniki badań i można ustawić powiadomienia, poziomu cukru, które są zbyt wysokie lub zbyt niskie.

Czujnik można sprawdzić poziom glukozy co jeden do pięciu minut. To częste monitorowanie może pokazać tendencje poziomu cukru ponad cały dzień. Bo tylko glukometry pokazać jeden punkt w czasie, można zobaczyć trendy z CGM, że glukometr nie może pokazać.

Istnieją pewne wady CGM, w tym efektu opóźnienia. Efekt opóźnienia się dzieje, bo na to potrzeba czasu, aby przejść na cukier z krwi do tkanek (komórek). Ponieważ CGMS pomiaru cukru w ​​swoich tkankach, nie są tak dokładne jak glukometrów. Kiedy masz wysoki lub niski alarm z Twojego CGM, ważne jest, aby sprawdzić go z glukometru przed podjęciem jakichkolwiek działań. Należy również używać glukometru dwa razy dziennie do kalibracji systemu CGM.

CGMS są droższe niż glukometrów i wymagają recepty. Jednakże, mogą być szczególnie przydatne, jeśli używasz insuliny. Badania wykazały, że systemy CGM pomaga niektóre osoby z cukrzycą osiągnięcia lepszej kontroli stężenia glukozy.