Cambler

Cukrzycy i zespołu metabolicznego

Pytanie:

Biorę lizynopryl na wysokie ciśnienie krwi. Jestem mężczyzna, wiek 57, w uczciwej choroby. Zdiagnozowano we wrześniu 2008 Typ 2 cukrzycy. Leki ciśnienie krwi może spowodować wzrost stężenia glukozy we krwi?

Odpowiedź:

Zazwyczaj leczenie ciśnienie krwi nie zmienia się poziom glukozy we krwi. Lizynopryl i inne leki ACEI nie są związane z podnoszeniem się poziomu glukozy we krwi. Jest możliwe, że ciśnienie krwi lek "hydrochlorotiazyd" może podnieść poziom glukozy we krwi niewiele, ale to jest dyskutowane.

Wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca często występują razem w tej samej osoby, jako część " zespołu metabolicznego ". Jest to zbiór chorób, które przyczyniają się do ryzyka dla zawału serca lub udaru mózgu. Choroby, które są częścią zespołu metabolicznego obejmują wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, otyłości i cukrzycy typu 2.

Nie jest przypadkiem, że te problemy zdrowotne "gang" na jedną osobę. Ekspertów, że to dzieje się dlatego, że są wywoływane przez jeden błąd w metabolizmie. Co to może być problem jest nadal przedmiotem dyskusji. Istnieją pewne dowody na to, że nadmiar słodzików zawierających fruktozę w diecie może być przyczyną. (Środki słodzące obejmują syrop kukurydziany, cukier stołowy, brązowy cukier i miód.) Inni eksperci zastanawiam się, czy insulinooporność jest często związek, działając jako bodziec dla innych problemów w zespole metabolicznym.