Cambler

Cukrzyca stanowi zagrożenie dla serca, ciała

Powszechnie wiadomo, że słabo kontrolowane cukrzyca prowadzi do różnych komplikacji. Są to zarówno zawału serca, udaru mózgu, chorób serca i niewydolności serca do choroby nerek, uszkodzenia oka lub utraty wzroku, a problemy ze stopami, w tym utraty palca lub stopy. Tylko jak często te komplikacje są, choć był nieco zamazany. Wspaniały raport literuje żniwo cukrzycą "i kieszeni na zdrowie narodu. Prawie trzy z pięciu osób z cukrzycą (58%) posiada co najmniej jedną komplikację. Komplikacje dotyczące serca i dużych naczyń krwionośnych dominować, chociaż te, które wynikają z problemów z małych naczyń krwionośnych, takie jak choroby nerek, zaburzenia okulistyczne, nieszczęścia i stopy nie są daleko z tyłu. W 2006 roku, cukrzyca leczenie kosztowało prawie 20 mld€.

Cukrzyca stanowi zagrożenie dla serca, ciała

Żaden z tych powikłań jest nieuniknione. Utrzymanie poziomu cukru we krwi pod kontrolą z diety, ćwiczenia i leki w razie potrzeby może zażegnać mikroangiopatii. Zwracając uwagę na czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, takich jak wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu, i przyjmowanie aspiryny może pomóc odeprzeć atak serca lub udar mózgu.

Jeśli masz cukrzycę, można zorientować się, co różne strategie profilaktyczne może zrobić dla Ciebie za pomocą Europejskiego Diabetes Prywatne Zdrowie Decisions witrynę internetową Stowarzyszenia, w health.harvard.edu/120.