Cambler

Cukrzyca się wśród osób starszych

Więcej osób starszych w USA są coraz cukrzycy, badanie. Liczba osób po 65 roku życia zdiagnozowano 23% wzrosła w ciągu dekady. W badaniu oceniano numerami 1994/95, a od 2003 do 2004 roku. Większość z tych nowych cukrzycy opracowanych co najmniej jeden problem zdrowotny w ciągu najbliższych sześciu lat. Prawie połowa opracowane niewydolności serca. Badanie zostało opublikowane 28 stycznia. Jest w czasopiśmie Archives of Internal Medicine.

Jaka jest reakcja lekarza?

Nowości w ostatnich latach o otyłości nie jest dobry. Nadmierna waga jest obywatelem epidemii. I ma on wpływ na ludzi w każdym wieku.

Nadwaga nie zawsze zaszkodzić zdrowiu. W rzeczywistości, wiele osób z nadwagą są zdrowe. Ale nadwaga ma zwiększać ryzyko wielu chorób. Należą do nich cukrzyca, artretyzm i wysokie ciśnienie krwi.

Nowe badanie dostarcza kolejnych dowodów tej niezdrowej tendencji. Według nowego badania w Archives of Internal Medicine, cukrzycy wzrasta wśród osób starszych. To jest prawie na pewno wynika z wzrostem otyłości. Badanie nie zgłaszać informacje na temat masy ciała.

Badaniem objęto ponad 100 tysięcy ludzi. Wszystkie były w ciągu 65 lat i został niedawno rozpoznaną cukrzycą. Naukowcy porównali takich osób z połowy lat 1990 z tymi, w 2003 i 2004 roku. Oto, co znaleźli:

  • Częstość występowania cukrzycy (liczba nowych przypadków rocznie) wzrosła o 23%.

  • Częstość występowania cukrzycy (całkowita liczba przypadków, w tym nowe i stare) wzrosła o 62%.

  • Prawie 90% z tych osób starszych z cukrzycą miały jeden lub więcej innych problemów zdrowotnych. Należą do nich choroby serca, choroby oczu, choroby nerek lub uszkodzenie nerwów.

  • Ogólna liczba tych dodatkowych problemów były na niezmienionym poziomie lub wzrosła w ciągu ostatniej dekady.

Nie wszystkie ustalenia były tak zniechęcające. Problemy z oczami z cukrzycą rzeczywiście spadła w latach 2003-2004 w porównaniu z połowy lat 1990. Śmiertelność wśród starszych chorych na cukrzycę spadły o ponad 8%, od połowy lat 1990.

Ponadto, niektóre ze wzrostem cukrzycy między starszych może być wynikiem lepszej ochrony zdrowia. Jesteśmy bardziej narażone na rozwój cukrzycy, jak się starzeć.. Tak, zaliczki, które pozwalają ludziom żyć dłużej może przyczynić się do wzrostu nowych przypadków cukrzycy.

Część wzrostu może być wynikiem zmiany w definicji cukrzycy. W szczególności, poziom glukozy we krwi na czczo stosowane do diagnozowania cukrzycy zmniejsza się w 1997. Stare ilość wynosiła 140 miligramów na decylitr (mg / dl). Aktualna liczba wynosi 126 mg / dl.

Mimo to, jest prawdopodobne, że większość wzrostu cukrzycy wśród osób starszych jest wynikiem nadwagi. Złą wiadomością jest to, że ciężar zdrowia tego trendu jest ogromna.

Dobrą wiadomością jest to, że trend może się odwrócić. Wiemy dużo o tym, jak do wykrywania i leczenia cukrzycy. Wiemy również, jak wykrywać i leczyć innych problemów zdrowotnych spowodowanych przez cukrzycę. Wiadomo, że utrata wagi może zapobiegania cukrzycy, aby ułatwić leczenie lub nawet włożyć do remisji choroby.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Dwa czynniki są najbardziej ściśle związane z wyższym ryzykiem cukrzycy - starzenie i przyrost masy ciała. Tylko jeden (otyłość) jest uniknąć. Tak, to gdzie można skoncentrować swoje wysiłki. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia cukrzycy, niezależnie od wieku.

  • Regularnie sprawdzać swój wskaźnik masy ciała (BMI) oraz obwód pasa. Chociaż nie są to doskonałe wskaźniki zdrowego wielkości, są dobrym przewodnikiem dla większości ludzi. Dążyć do BMI 19,0 do 24,9. Kobiety powinny dążyć do ściągający 35 cali lub mniejszej. Dla mężczyzn, 40 cali lub mniej jest rozsądny cel.

  • Pomyśl o tym, co jesz. Wybierz zrównoważoną dietę, która zawiera mieszankę węglowodanów, białka i zdrowych tłuszczów. Zwróć uwagę na wielkość porcji i kalorii.

  • Zobowiązać się do coraz bardziej aktywne, zwłaszcza jeśli jesteś osiadły teraz. Zacznij powoli. Stopniowo zwiększać, ile chodzić codziennie. Współpracować z lekarzem, fizjoterapeuta lub trener wymyślić program ćwiczeń cieszyć.

  • Zostaną sprawdzone cukru we krwi. Jeśli jest nieco wysoka, ale nie na tyle wysoka, diagnostyce cukrzycy, działania. Dieta, ćwiczenia i leki mogą pomóc uniknąć choroby.

  • Jeśli są otyłe i mają problemy zdrowotne związane z nadwagą (w tym cukrzycy), należy rozważyć operację odchudzania. Może przynieść ogromne korzyści zdrowotne. Jednak zazwyczaj jest to opcja leczenia ostateczności.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

W najbliższej przyszłości można spodziewać się cukrzycy i innych problemów zdrowotnych powoduje to, by stać się bardziej powszechne. Nastąpi to we wszystkich grupach wiekowych, w tym osób starszych. Ale możemy mieć nadzieję, że ta tendencja odwróci jak ludzie stają się bardziej świadomi zagrożeń związanych z nadmierną wagą.

Przyszłe badania niewątpliwie zajrzeć do przyczyn wzrostu cukrzycy. Jeśli jest to głównie spowodowane otyłością, poszukaj bardziej agresywnych kampanii zdrowia publicznego. Będą rozpowszechniać informacje o tym, jak najlepiej, aby utrzymać zdrową wagę.

Można również oczekiwać, aby dowiedzieć się więcej o nowych dietach, nowych leków, utrata masy ciała i wzrostu popularności chirurgii utrata masy ciała. Jednak oczywiste jest, że nie ma jednego opcja będzie skuteczna do zwalczania epidemii otyłości narodowej i jej wpływ na zdrowie.