Cambler

Cukrzyca i ból stawów

Pytanie:

Czy cukrzyca powoduje ból stawów?

Odpowiedź:

Cukrzyca nie jest uznawane przyczyną zapalenia stawów i zapalenia stawów. Jednakże, może on być związany z wieloma chorobami, które powodują ból stawów. Należą do nich:

  • Neuropatii, w tym zespół cieśni nadgarstka - Objawy obejmują ból przedramienia, nadgarstka i dłoni, a także pieczenie, mrowienie lub drętwienie, które mogą być spowodowane przez ściśnięcie nerwu nadgarstka (zespół cieśni nadgarstka) lub uszkodzenie nerwu (cukrzycowej neuropatia).

  • Ścięgna i Trigger Finger - zapalenie ścięgna (ścięgien) mogą powodować ból w pobliżu stawu. Jeżeli stan zapalny powoduje guzek, tworząc wzdłuż ścięgna w dłoni, guzek może złapać w rurowej osłonie otaczającej ścięgna palca. Następnie palec jest zatrzymany w wygiętym położeniu. Może to być "zdzierane" stosując ciśnienie z drugiej strony, który tymczasowo zwalniając palec.

  • Barku - Stan zapalny i blizny wokół wyściółki ramieniu może spowodować znaczny ból barku i ograniczony ruch. Kiedy ograniczenie jest we wszystkich kierunkach, to się nazywa "capsulitis samoprzylepne" lub barku. Ból, który może czuć się bardzo podobnie jak zapalenie stawów, mogą ustąpić w czasie, nawet jeśli ograniczony ruch nie.

  • Zapalenie kaletki - zapalenie kaletki, struktury sac-jak okolicy dużych stawów, może powodować ból w okolicy i jest łatwo pomylić z zapaleniem stawów.

  • Charcot wspólnego - zwany także neuroarthropathy, choroba ta jest związana z cukrzycą, gdy rozwinął znaczące uszkodzenia nerwów. Stawy, takie jak kostki mogą zostać uszkodzone i przemieszczone, ponieważ normalne mechanizmy ochronne bólu i poczucia pozycji są upośledzone. W wyniku tego, nieprawidłowe naprężenia są stosowane do szczelin i są uszkodzone. Pomimo zaburzeniami czucia bólu, bólu może być widoczne na początku przebiegu choroby.

Osoby z cukrzycą, którzy mają te choroby może czują, że mają zapalenie stawów, ponieważ mają one ból w stawach. Jednakże, podczas gdy zapalenie stawów prawie zawsze powoduje ból stawów, bóle stawów, nie wszystko jest z powodu zapalenia stawów. Żaden z tych chorób są oznaczone głównie zapalenia stawów i tak nie są one uważane za formy zapalenia stawów.

Dlatego, że osoby chore na cukrzycę są podatne na zapalenie ścięgna, zapalenie kaletki i barku nie jest jasne. Naukowcy pracują nad zrozumieniem przyczyn i, co ważniejsze, jak uniknąć tych problemów od rozwijania.