Cambler

Ryzyko cukrzycy i chorób serca


Jeśli ludzie z najczęstszych postaci cukrzycy nie tylko utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą, że będą w porządku, prawda?

Źle. Kontrolowania poziomu cukru we krwi jest ważnym krokiem dla osób z cukrzycą, ale to nie jest tylko krok.

"Chodzi o kompleksowej opieki," mówi Richard Hellman, MD, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Endocrinologists Klinicznych (AACE). Ci specjaliści w leczeniu cukrzycy i innych dolegliwości hormonalnych. "Chcemy, aby diabetycy być świadomi, że muszą zwrócić uwagę na wielu obszarach ich zdrowia: ich sercowo-naczyniowego zdrowia, ich oczy, ich stóp. Nie może być żadnego innego przewlekła choroba, w której pacjent jest zaangażowany w jego własnej opieki. "

Rola insuliny w

Twój organizm przekształca większość spożywanych pokarmów na cukier we krwi. Insulina hormon pomaga komórek ciała używać tego cukru we krwi na energię.

W cukrzycy typu 2 organizm albo nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie reaguje tak jak powinien do insuliny to czyni. Cukrzyca typu 2 stanowi 90 do 95 procent europejskich przypadków cukrzycy. Kiedyś znany jako cukrzyca dorosłych postacią, typu 2 dotyka prawie 21 milionów mieszkańców USA. Większość z nich jest starszy niż 40, ale liczba młodszych pacjentów otyłych dzieci-w tym-jest na wzrost.

Pozostałe 5 do 10 procent cukrzycy w Europie jest typu 1, cukrzycę młodzieńczą po nazwie. To się często u dzieci i młodych dorosłych, których ciała nie robią insuliny.

"Zbyt wielu ludzi uważa, że ​​cukrzyca typu 2 jest od jedzenia zbyt dużo cukru, a to naprawdę nie jest wielka sprawa", mówi Sue Kirkman, MD, wiceprezes do spraw klinicznych Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA). "To nieporozumienie jest spotęgowane, ponieważ nie ma żadnych objawów lub jedynie łagodne objawy na początku."

Ale cukrzyca może zaszkodzić w powolnych, subtelny sposób. W miarę upływu czasu, dodaje się ryzyko wystąpienia licznych problemów:

Wyższe ryzyko

Najpoważniejszą komplikacją cukrzycy choroby serca. Osoby chore na cukrzycę są ponad dwukrotnie częściej niż osoby bez cukrzycy cierpi na zawał serca lub udar mózgu, ADA mówi. Większość problemów serca i krążenia związane z cukrzycą odnoszą się do stwardnienia tętnic.

Amerykańskie badania rządowe pokazują przewlekłe choroby nerek upraw w 28 procent osób chorych na cukrzycę, w porównaniu z 6 procent osób bez cukrzycy. Problemy ze stopami, np. drętwienie, zmian, a nawet amputacji, występują u 23 procent osób z cukrzycą i 10 procent ludzi bez niego.

W roku 2007, AACE, Narodowa Fundacja Nerki i inne grupy wydała raport na temat powikłań cukrzycy. Odkrycia: 58 procent osób z cukrzycą typu 2 mają co najmniej jedną z pozostałych poważnych problemów zdrowotnych związanych z chorobą. Raport szacuje, spędziliśmy prawie 20 mld€ w 2006 r. na bezpośrednie koszty medyczne związane z powikłaniami cukrzycy. Roczne koszty opieki zdrowotnej dla kogoś z powikłań cukrzycy typu 2, są trzy razy większe niż koszty dla osób, które nie są znane ma cukrzycę. (Wiele osób choruje na cukrzycę, ale nie wiem jeszcze to, eksperci uważają.)

ADA sugeruje, że wszyscy dorośli się pod kątem cukrzycy co trzy lata, począwszy nie później niż w wieku 45 lat. Niektóre osoby powinny być sprawdzane w młodszym wieku, dr Kirkman mówi. Są to ludzie, którzy mają nadwagę, ludzie z rodziców lub rodzeństwa, którzy mają cukrzycę, kobiety, które przeszły cukrzycę ciążową, Afro-ludzi, Latynosów, Indian i europejskich. Wszystkie te grupy są w grupie podwyższonego ryzyka.

Takie pokazy mogą doprowadzić do wcześniejszego leczenia. I tak, dr Hellman mówi, może zmniejszyć ryzyko choroby sercowo-naczyniowej.

Ważne ćwiczenie, też

Kiedy wielu ludzi myśli o cukrzycy, myślą o diecie. Co i jak jemy wydaje się być silnie związane z cukrzycą.

Ale większość z nas nie myślę za mało na temat cukrzycy i ćwiczenia, dr Helman mówi. "Diabetycy mogą przejąć kontrolę na tak wiele sposobów," mówi. "Redukcja wagi, obserwując to, co jedzą, i regularne ćwiczenia są bardzo ważne."

Ćwiczenia, jak mówi, może pomóc w kontroli poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi i masy ciała.

Ale nie rozpoczęcia nowego programu szkolenia olimpijskiego jeszcze tylko, lekarz ostrzega. "Porozmawiaj z lekarzem o tym, co rodzaj ćwiczeń, a dokładnie, ile jest dla Ciebie."