Cambler

Cukrzyca i bóle mięśni

Pytanie:

Czy ból cukru we krwi przyczyną mięśni?

Odpowiedź

Nie, wysoki poziom cukru we krwi nie bezpośrednio powodować ból mięśni.

Jednakże istnieją połączenia między cukrzycą (choroby charakteryzującej się wysokim poziomem cukru we krwi) i ból mięśni.

Z powodów, które nie są do końca jasne, osoby z cukrzycą są narażone na ramię zapalenie ścięgna. Ponieważ nerwy zaopatrujące ścięgien ramion również dostarczyć w pobliżu mięśni, ból jest często odczuwane w mięśniach. Jest to przykład "określoną ból", gdy ból odczuwany w jednym miejscu (mięśni), chociaż problem polegający na kolejnym (ścięgna).

Inną sytuacją, w której osoby z cukrzycą rozwijać ból mięśni jest chorobą o nazwie myonecrosis cukrzycowej. Cukrzyca ma tendencję do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. Czasami, małe tętnic dostarczając mięśni (np. domięśniowe w udo) zostaje zablokowany. Przerwany dopływ krwi do mięśnia powoduje śmierć mięśni (myonecrosis), bardzo bolesną chorobę. Nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie z cukrzycą rozwijać tę chorobę, podczas gdy inne nie. Jest możliwe, że dobre, długotrwałe leczenie cukrzycy może temu zapobiec.

Wreszcie, osoby z cukrzycą często rozwój choroby nerwów (neuropatia). Które mogą prowadzić do osłabienia mięśni. Jednak ból mięśni nie jest powszechny problem u osób z neuropatią cukrzycową.

W każdej z tych chorób jest to cukrzyca i jej powikłania (), nie wysoki poziom cukru we krwi, co powoduje problemy mięśniowe. Osoby z cukrzycą mogą występować zmiany stężenia cukru we krwi w ciągu dnia, ale nie jest jasne, związek pomiędzy okresami czasu, gdy poziom glukozy we krwi jest wysoki i objawy bólu mięśni.