Cambler

Chorobę naczyń obwodowych

Co to jest choroba naczyń obwodowych?

Choroby naczyń obwodowych jest chorobą, w której naczynia krwionośne w kończynach dolnych (stopy, nogi, lub uda) są zwężone, ograniczając przepływ krwi. Choroba naczyń obwodowych jest spowodowane głównie przez miażdżycę tętnic, narostu płytki nazębnej w naczyniach krwionośnych.

Osoby z cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, czy zaawansowanym wieku, lub tych, którzy palą lub są nieaktywne, są narażone na ryzyko rozwoju choroby naczyń obwodowych. Około ośmiu do 12 milionów osób w Europie mają choroby naczyń obwodowych (źródło: NHLBI ).

Często zmiany w stylu życia, w tym zdrowej diety i regularne ćwiczenia, można z powodzeniem leczyć choroby naczyń obwodowych. W zależności od wagi i przyczyna, Twój lekarz może również zalecić leki lub procedury minimalnie inwazyjne, aby zarządzać objawy i zatrzymać progresję miażdżycy.

Mimo, zagrażające życiu powikłania choroby naczyń obwodowych są rzadkie, osoby z chorobą tętnic obwodowych z powodu miażdżycy mogą być narażeni na ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911) w przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w Powierzchnia klatki piersiowej, ciężkie lub nagły ból głowy, trudności z chodzeniem, lub jeśli myślisz, że może być zawał serca lub udar mózgu.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na chorobę naczyń obwodowych, ale mają łagodne objawy, że powtarzające lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy choroby naczyń obwodowych?

Osoby z łagodną chorobą naczyń obwodowych może wystąpić bez objawów. Osób z umiarkowanymi lub ciężkimi zatorów naczyń krwionośnych często doświadcza objawów, które są wynikiem ograniczonego przepływu krwi do kończyn dolnych.... Czytaj więcej na temat objawów choroby naczyń obwodowych

PRZYCZYNY

Co powoduje chorobę naczyń obwodowych?

Podstawową przyczyną choroby naczyń obwodowych jest miażdżyca. Miażdżyca jest nagromadzenie blaszki (składający się głównie z tłuszczu i cholesterolu) w naczyniach krwionośnych.... Więcej o przyczyn choroby naczyń obwodowych

ZABIEGI

Jak jest choroba naczyń obwodowych leczyć?

Leczenie chorób naczyń obwodowych, ma dwa główne cele. Pierwszym celem jest zarządzanie objawy, aby można było wrócić do normalnego poziomu aktywności. Drugim celem leczenia jest, aby ograniczyć lub całkowicie zatrzymać progresję miażdżycy.... Czytaj więcej na temat leczenia choroby naczyń obwodowych

Więcej artykułów