Cambler

Chirurgia otyłości na cukrzycę

Bypass żołądka operacja może pomóc młodzieży z cukrzycą typu 2. W niewielkim badaniu porównano 11 nastolatków, którzy mieli operację z 67 nastolatków, którzy nie. Ci, którzy mieli operację stracił około jednej trzeciej ich masy ciała. Ci, którzy nie stracił prawie żaden ciężar. Rok później, nastolatków, którzy mieli operację miał żadnych objawów cukrzycy. Typ 2 cukrzycy może prowadzić do niewydolności nerek, serca i oczu. HealthDay Aktualności pisał o nauce 29 grudnia. Pojawia się w styczniowym numerze czasopisma Pediatrics.

Jaka jest reakcja lekarza?

To znak, że osoby z cukrzycą zapytać często:

"Gdybym rozpoczęciu przyjmowania insuliny kiedykolwiek będę w stanie go zatrzymać?"

Jest to możliwe, aby zatrzymać przyjmowania insuliny w przyszłości, ale to rzadko. W rzeczywistości, wiele osób błędnie sądzi, jeśli zaczynają się insulinę, będą one bardziej prawdopodobne, że potrzebują go w przyszłości. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że czynniki, które doprowadziły do ​​leczenia insuliny w pierwszej kolejności (otyłość, oporność na insulinę, cukru we krwi jest słabo kontrolowane mimo diety i leczenia jamy ustnej) nie odchodź. Tak, zapotrzebowanie na insulinę nie znika albo.

Dla osób z cukrzycą typu 2 (typ związany z nadwagą), aby przerwać przyjmowanie insuliny, zwykle coś dramatycznego nie wydarzy. Głęboka utrata masy ciała, zmiany w diecie oraz zwiększenie aktywności fizycznej są zwykle konieczne. Nawet z tych zmian, większość ludzi, którzy zaczynają przyjmować insulinę należy kontynuować przyjmowanie go (choć może to być możliwe zmniejszenie dawki).

Z chirurgii otyłości, osoby otyłe często znacznie schudnąć znacznie przekraczających kwot utraconych poprzez dietę i ćwiczenia fizyczne. Więc może warto zastanowić się, czy operacja otyłość może pomóc diabetyków przerwać leczenie insuliną. Ostatnie badania wykazały, że dorośli z cukrzycą typu 2 często były w stanie zatrzymać insuliny po operacji otyłości. W istocie, ich cukrzycy wydawało się wyleczyć.

Nowe badania wykazały to samo dla nastolatków. W tej nowej dziedzinie badań, 10 z 11 chorych na cukrzycę w wieku od 14 do 21 lat, który miał chirurgii otyłości były w stanie zatrzymać przyjmowania insuliny. W przeciwnym razie podobnej grupie chorych na cukrzycę, którzy nie mieli operację, nie była w stanie zatrzymać leczenie insuliną. Ponadto:

  • Utrata wagi wyniosła 34% masy ciała w grupie zabiegu, podczas gdy średnia utrata masy ciała była mniej niż 2 kg w grupie nie-chirurgicznego.

  • Ciśnienie krwi było lepiej w tych operacji przyjmującego.

  • Krew cholesterolu, triglicerydów i glukozy we krwi były także większa w grupie chirurgii.

Chociaż wyniki te są imponujące, ważne jest, aby pamiętać, że chirurgia otyłości jest głównym współpracy z istotnych ryzyk. Ponadto, osoby, u których tego zabiegu może odzyskać utracone wagi w długim okresie i może rozwinąć niedobory żywieniowe.

Warto również zwrócić uwagę, że do niedawna cukrzyca typu 2 była rzadko u dzieci i młodych dorosłych. Jak epidemia otyłości wzrosła, widzimy, cukrzycę typu 2 u młodszych osób. Tak skuteczne, jak otyłość zabiegu mogą być w młodzieży (i dorosłych), należy traktować jako leczenie ostatniej szansy. Wysiłki powinny być stosowane do zapobiegania otyłości, w pierwszym miejscu.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Dzieci i dorośli powinni dokonać niezbędnych zmian teraz, aby uniknąć otyłości i jej zagrożenia dla zdrowia, w tym cukrzycy.

Po pierwsze, wiem, BMI. Jeśli jest to wysoki (ponad 25), co możesz zrobić, aby stracić zbędne kilogramy. Na przykład:

  • Poprawić swoją dietę. Wybierz niskiej zawartości tłuszczu, dobrze zbilansowaną dietę z dużą ilością owoców, warzyw i błonnika.

  • Zmniejszenie wielkości porcji. Czytać etykiety żywienia więc mieć jasne wyobrażenie o tym, jak wiele żywności są zawarte w jednej porcji. Nie czuję się zobowiązany, aby zakończyć posiłek serwowane do Ciebie w restauracji, gdzie porcje są często dość duże.

  • Wykonywać więcej. Zwiększenie spalonych kalorii, będzie o wiele łatwiej stracić zbędne kilogramy.

  • Wykonywać inaczej. Cross-szkolenia jest dobry sposób, aby uniknąć obrażeń ciała i zachować interesująca, ćwiczeń. Wypróbuj ćwiczenia, które nigdy wcześniej nie robiłem. Na przykład, jeśli chcesz poćwiczyć na rowerze stacjonarnym, Klasa wirowania może być bardziej interesujący i może pomóc spalić więcej kalorii.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma problemy z utratą wagi na własną rękę, uzyskać pomoc od lekarzy. Utrata masy ciała, leki takie jak orlistat (Xenical) mogą być pomocne, choć skutki uboczne są powszechne, stracił na wadze może być odzyskał, a najbardziej są zatwierdzone wyłącznie dla osób dorosłych.

Jeśli jesteś "chorobliwie otyłych" (więcej niż 100 funtów powyżej idealnej masy ciała lub z BMI powyżej 40), chirurgii otyłości może być opcja. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz problemy zdrowotne związane z otyłością, takich jak cukrzyca.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Tak długo, jak otyłość nadal powszechne, możesz spodziewać lekarze i badacz udoskonalenie procedur chirurgicznych bezpiecznie wspomagających odchudzanie. Musimy długoterminową kontynuację na temat wpływu takich działań na cukrzycę. Ponadto, jest prawdopodobne, że naukowcy będą rozwijać nowe metody leczenia cukrzycy, w tym leki doustne i przeszczepienia trzustki na celu pomoc ludziom przerwać stosowanie insuliny.

W przyszłości można się spodziewać, aby urzędnicy zdrowia publicznego szerzej nagłośnić problem otyłości u dzieci i młodych dorosłych. Spójrz na programy zachęcające do aktywności fizycznej i zniechęcanie fast foodów w szkołach, jak iw domu.

Tylko czas pokaże, czy jesteśmy na początku epidemii otyłości, czy działania teraz odwrócą trend.