Cambler

Bypass żołądka dla pacjentów z cukrzycą typu 2

Pytanie:

Jest żołądka bypass surgery będzie dostępny w najbliższej przyszłości na cukrzycę typu 2?

Odpowiedź:

Do właściwej osoby, żołądka bypass operacja może być skutecznym sposobem leczenia otyłości i poprawy zdrowia. Dla osoby z cukrzycą, otyłość operacja nie tylko redukuje masę, ale mogą zmniejszyć lub wyeliminować potrzebę leków na cukrzycę (chociaż nie jest gwarantowane). Żołądka aortalno może również poprawić komplikacje związane z nadwagą, takich jak wysokie ciśnienie krwi, zespół bezdechu sennego, i może poprawić krwi cholesterolu odczyty.

Do tej pory, chirurgii otyłości jest rozwiązaniem, jeśli masz cukrzycę, ale tylko wtedy, gdy są również poważnie otyłych. Narodowy Instytut Zdrowia zgromadziło zainteresowanych lekarzy na "Consensus Conference on Obesity ". Grupa ta uznała, że ​​zabiegi chirurgiczne otyłości były warte rozważenia dla osób, które miały cukrzycę, jeśli ich wskaźnik masy ciała (BMI) powyżej 35.

W styczniu 2008 roku, badania opublikowane w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego wykazały, że otyłość może wysłać chirurgii cukrzycy typu 2 do umorzenia, jeśli operacja jest wykonywana w ciągu pierwszych dwóch lat od osoby zdiagnozowano. W badaniu tym 55 nowo zdiagnozowanych chorych na cukrzycę w wieku pomiędzy 20 i 60, które były otyłe. Połowa uczestników miał operacji żołądka podziału na przedziały w celu zmniejszenia rozmiaru ich żołądki. Druga połowa została obróbce w zwykły sposób. Ludzie, którzy mieli operację stracili średnio 21% ich masy ciała. Druga grupa stracił mniej niż 2% od średniej. Dwa lata po zakończeniu leczenia, 73% z tych, którzy po operacji (22 z 29 pacjentów) miało poziom cukru we krwi poniżej liczby używanych do diagnozowania cukrzycy - i oni nie brali leków! Do tej grupy, cukrzycy typu 2 był uważany za "w remisji." Tylko 13% z grupy, który nie miał operację miał w ocenie remisji dwuletnim.

Jak długo Typ 2 cukrzycy pozostanie w remisji jest nieznany. Badanie obejmowało tylko osoby, które były nowo zdiagnozowanych. Jest mniej prawdopodobne, że osoba, która miała cukrzycę od wielu lat miałoby remisji po operacji.

Operacja nie jest łatwe wyjście z otyłością lub łatwe wyjście z cukrzycą. Możliwe powikłania i efekty uboczne. Również, chirurgia otyłości nie pozwala otyłych ludzi do jedzenia, bez przywiązywania wagi do kalorii. (Można powiedzieć, że nie jest to "ciasto spacerem.") Odchudzanie i utrzymywanie straty po operacji otyłości wymaga długoterminowego wysiłku przez osoby do ograniczenia spożycia kalorii i pozostają aktywne fizycznie.