Cambler

2nd nauka potwierdza cele cukru we krwi

Pchanie cukru we krwi poniżej aktualnych celów nie pomoże serce dla diabetyków, badanie wykazało. Badanie to jest z Australii. Jedna grupa ma standardowe leczenie. Drugi wziął dodatkowe leki na obniżenie poziomu cukru we krwi więcej. Nie było różnicy pomiędzy grupami w ataków serca, udarów mózgu i zgonów związanych z sercem. Ale grupa z niższym stężeniem cukru we krwi miał jedną piątą mniej przypadków choroby nerek. W lutym, badanie US zgłoszone więcej zgonów u osób leczonych naciskać cukru we krwi poniżej aktualnych celów. Associated Press pisze o nowym badaniu 09 czerwca. Została ona opublikowana w Internecie przez New England Journal of Medicine.

Jaka jest reakcja lekarza?

Około 21 mln osób choruje na cukrzycę. Prawie 300.000 umiera każdego roku z powodu problemów zdrowotnych spowodowanych przez cukrzycę.

Większość z tych przypadków są wynikiem choroby serca i udaru. Dorosłych z cukrzycą typu 2 jest 2 do 4 razy częściej niż osoby bez cukrzycy umrzeć z choroby serca. Mają także zwiększone ryzyko udaru i uszkodzenia tętnic w nogach ("słabe krążenie"). Ci pacjenci mogą również inne problemy, takie jak ślepota i niewydolność nerek.

Osób z cukrzycą typu 2 należy podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko dalszych problemów zdrowotnych z cukrzycą. Zwykle zaleca się utrzymać poziom cukru we krwi i poziom hemoglobiny A1c w lub w pobliżu normalny. HbA1c jest test, który pokazuje, jak dobrze kontrolowana cukrzyca została w ciągu ostatnich 2 do 3 miesięcy.

Lekarze myśleli, że to bardzo ścisła kontrola cukrów jest dobrą rzeczą. Jednakże, nie jest jasne, czy to w rzeczywistości prowadzi do lepszej ochrony zdrowia. Czy pacjenci z cukrzycą typu 2 naprawdę lepiej i mają mniej problemów zdrowotnych, czy utrzymują one normalnej lub prawie normalnej cukru we krwi przez cały czas?

Kilka miesięcy temu naukowcy wydała wyniki badania chorych na cukrzycę. Nazywało badania ACCORD. Zakwalifikowano pacjentów wysokiego ryzyka z cukrzycą oraz innych czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca i.

W tym badaniu, bardzo ścisła kontrola poziomu cukru we krwi nie zmniejsza ryzyko zawałów serca i udarów mózgu. W rzeczywistości, coraz więcej osób leczonych "napięty" kontroli cukru umarł, niż ludzi, którzy dostali się "normalne" leczenie. Wydawało się, że intensywne obniżanie poziomu cukru we krwi jest zbyt ryzykowne dla tej populacji.

Teraz kolejne badanie, zwane badania ADVANCE, jest zgłaszana. Ten badaniu oceniano również diabetyków podwyższonego ryzyka. W badaniu ADVANCE, ścisła kontrola poziomu cukru we krwi obniża się ryzyko zachorowania na choroby nerek. To nie obniżać ryzyko choroby niedokrwiennej serca i. W przeciwieństwie do badania ACCORD, to badanie nie okaże się, że bardziej intensywna kontrola poziomu cukru we krwi prowadzi do wyższej śmiertelności.

Nie jest jeszcze jasne, dlaczego więcej pacjentów w badaniu ACCORD ze ścisłą kontrolą zmarł. My też nie wiem, dlaczego nie zaobserwowano w badaniu ADVANCE. Ani badania wykazały, że ścisła kontrola poziomu cukru w ​​tych diabetyków wysokiego ryzyka poprawiła ryzyko choroby niedokrwiennej serca i.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Wiele zabiegów są dostępne, aby utrzymać kontrolę nad cukrzycą. Mamy również znacznie lepsze kontrolowanie innych chorób, które dodają się ryzyko dalszych problemów zdrowotnych z cukrzycą. Inne choroby obejmują wysoki poziom cukru we krwi i wysoki poziom cholesterolu.

  • Jeśli masz cukrzycę, można zrobić wiele rzeczy, aby zmniejszyć ryzyko: Get sprawdzane ciśnienie krwi. Jeśli jest wysoka, porozmawiaj z lekarzem o tym, jak ją kontrolować. Wiemy, że kontrolowanie ciśnienia krwi może zmniejszyć ryzyko zawału serca i uszkodzenia nerek u chorych na cukrzycę.

  • Upewnij się, że cholesterol jest tam, gdzie powinien być. Leki statyny obniżają poziom cholesterolu. Mogą obniżyć ryzyko dla dostaję ataku serca. Osoby chore na cukrzycę często zaleca się stosowanie tych leków, nawet jeśli nie mają one wysoki poziom cholesterolu poziom. Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca ma teraz wytyczne dotyczące leczenia stężenie cholesterolu u osób z cukrzycą. Opisz je z lekarzem.

  • Nie pić słodzonych napojów, takich jak napoje gazowane. Można dodać do masy i mieć negatywny wpływ na cukrzycę.

  • Nie palę.

  • Staraj się ćwiczyć regularnie.

  • Get oczy sprawdzane regularnie.

  • Zapytaj swojego lekarza, czy możesz korzystać z leków, które mogą pomóc w zapobieganiu choroby nerek. Leki z grupy znane jako inhibitory ACE i antagoniści receptorów angiotensyny zostały pokazane w celu ochrony nerek u ludzi z cukrzycą.

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Staje się jasne, że tylko ustawienie "celów" dla zmniejszenia znanych zagrożeń nie może być najlepszym sposobem, aby pomóc pacjentom żyć dłużej i lepiej. Sposób możemy osiągnąć wyznaczone cele mogą być tak samo ważne. Może medycyna lub specyficzne podejście stosowane w celu obniżenia stężenia cukru we krwi jest ważniejsze niż poziom osiągnięty.