Cambler

Choroba Crohna

Fakty choroba Crohna

Choroba Leśniowskiego-Crohna obejmuje zazwyczaj jelito cienkie, ale w niektórych przypadkach, zarówno małe i duże jelita wpływa. Dowiedz się więcej ›

Objawy: Choroba Leśniowskiego-Crohna

Choroba Crohna jest przewlekłe zapalenie przewodu pokarmowego i jedną z postaci zapalnych chorób jelit. W chorobie Crohna, system odpornościowy atakuje błędnie zdrowe tkanki w odpowiedzi na żywność lub zakażenia przewodu pokarmowego. Choroba może dotyczyć dowolnej części przewodu pokarmowego, lecz najczęściej oddziałuje na dolną część jelita cienkiego (jelito kręte). Pozostałe obszary dotknięte obejmuje usta, przełyk, żołądek, jelito cienkie, jelito grube i odbytnicę.

Klasyczne symptomy choroby Crohna to ból brzucha, obrzęk i częste epizody biegunki. Choroba Leśniowskiego-Crohna może poważnie wpłynąć na zdolność osoby do uczestniczenia w normalnych codziennych czynności i może prowadzić do poważnych powikłań, w tym niedożywienia i blokady w jelitach. Dzieci, które mają chorobę Crohna może wystąpić problemy wzrostu.

Dowiedz się więcej na temat choroby Crohna ›

Leczenie: zapalenie

Choroby serca i raka, dwa najbardziej zabójcze zabójcy naszych czasów, każdy z nich wpływa na odpowiedzi immunologicznej, które mogą odegrać kluczową rolę w wielu chorobach przewlekłych, twierdzą naukowcy.

Że odpowiedź immunologiczna jest stan zapalny.

Zapalenie jest normalne i konieczne, aby odeprzeć zakażenia zatok lub pomóc uzdrowić cięcie. Jednak czasami może wznieść się spod kontroli, co powoduje ciężką chorobę i śmierć. Proces, który sprawia, że ​​bieg zapalenie Amuck jest złożona. Wydaje się zmieniać w zależności od spustu i części ciała, które najeżdża.

"Nasz uznanie dla tego, co może zrobić, to stan zapalny rozwija", mówi Carl Nathan, Ph.D., Nowy Jork ekspert immunologii. "Pod wieloma względami, mamy epidemię przewlekłego zapalenia."

Dowiedz się więcej na temat zapalenia ›

Życie z: choroby Leśniowskiego-Crohna

Choroba Crohna jest zapalną chorobą jelit (IBD), która jest przewlekłą chorobą, która może się powtarzać w różnym czasie w ciągu życia. Zazwyczaj obejmuje jelita cienkiego, najczęściej dolna część nazywana jelita krętego. Jednakże, w pewnych przypadkach, oba cienkie i grube jelito są nienaruszone. Czasami, zapalenie może również obejmować cały przewód pokarmowy, w tym doustnie, przełyku, żołądka, dwunastnicy, w dodatku lub odbytu.

Choroba Crohna stopniu dotyka mężczyzn i kobiet jednakowo. To wydaje się działać w niektórych rodzinach i około 20 procent osób z chorobą Crohna o względnej krwi z którąś z postaci zapalnych chorób jelit.

Dowiedz się więcej o życiu z chorobą Leśniowskiego-Crohna ›