Cambler

Ciąża

Fakty Ciąża

Czy zastanawiasz się, kiedy poranne mdłości lub gdy skończy zaczniesz czuć się ruchów dziecka? Śledź ten przewodnik krok po kroku, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać na każdym etapie ciąży. Dowiedz się więcej ›

Astma w ciąży

Jeśli masz astmę, i zajdzie w ciążę, może się zastanawiać, jak ciąża wpłynie na objawy astmy, a jeśli leczenie będzie zaszkodzić dziecku. Zapewniamy, że z wielką starannością i planowania można mieć bezpieczną i zdrową ciążę, nawet z astmą.

Czytaj więcej na temat radzenia sobie z astmą w okresie ciąży ›

Przygotowanie do ciąży

Jeśli planujesz ciążę, podejmowanie pewnych czynności może pomóc zmniejszyć ryzyko dla Ciebie i Twojego dziecka. Właściwa zdrowia przed podjęciem decyzji o ciążę jest niemal równie ważne jak utrzymanie zdrowego ciała w czasie ciąży.

Europejska Akademia Pediatrii oferuje te dwa zalecenia w celu zmniejszenia ryzyka dla SIDS:

Pobierz opieki prenatalnej. Rutynowa opieka prenatalna jest kluczowa dla zmniejszenia ryzyka SIDS.

Unikaj używania narkotyków i alkoholu, i nie palić w czasie ciąży lub po porodzie.

Pierwsze tygodnie ciąży są kluczowe w rozwoju dziecka. Jednak wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że są w ciąży, aż kilka tygodni po zapłodnieniu. Planowaniu i dbanie o siebie przed zajściem w ciążę jest najlepsze co możesz zrobić dla Ciebie i Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej o planowanej ciąży ›

Pierwszy trymestr ciąży

Pierwsza wizyta prenatalna jest najbardziej dokładny. Pełna historia choroby jest podjęta, jest prowadzone badanie fizykalne, a także niektóre testy i procedury wykonywane są w celu oceny początkowego zdrowia matki i jej nienarodzonego dziecka. Pierwsza wizyta prenatalne mogą być następujące:

 • osobista historia choroby - może to obejmować poprzednie i obecne choroby medycznych, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), niedokrwistość i / lub alergii, aktualnych leków, takich jak na receptę i bez recepty, lub poprzednich gabinetów

 • ojców i matek rodzin historia choroby - w tym chorób takich jak cukrzyca lub upośledzenia umysłowego i zaburzeń genetycznych, takich jak niedokrwistością sierpowatą lub choroba Taya-Sachsa

 • osobista ginekologiczne i położnicze historii - w tym ostatnich ciąży - poronień, poronienia, dostaw, zwolnienia - i historii miesiączkowego (tj. długości i czasu trwania miesiączki)

 • edukacja - w tym dyskusji dotyczącej znaczenia prawidłowego odżywiania, regularne ćwiczenia, unikanie alkoholu, narkotyków i tytoniu w czasie ciąży, i omówienie wszelkich obaw związanych z przemocą w rodzinie

 • Badanie ginekologiczne - tego typu badania mogą być przeprowadzone na uwagę rozmiar i położenie macicy, aby określić wiek płodu, sprawdzić rozmiar kości miednicy i struktury, lub przeprowadzić test Pap (zwany również badanie cytologiczne), aby wykrycie nienormalnych komórek.

 • badania laboratoryjne - obejmuje badania moczu (na ekran dla bakterii, cukru i białka) i badania krwi (w celu określenia grupy krwi)

Dowiedz się więcej o pierwszym trymestrze ›

Drugi trymestr ciąży

W drugim i trzecim trymestrze wizyt prenatalnych, Twój lekarz może sprawdzić, co następuje, w zależności od aktualnej choroby medycznej i zdrowia płodu:

 • Wszelkie obecne objawy lub dolegliwości

 • Waga matki

 • Ciśnienie krwi matki

 • Badanie moczu - wykryć albuminy (białka), które mogą wskazywać stan przedrzucawkowy lub zatrucie i cukier (który może wskazywać na hiperglikemię)

 • Wzrostu, wielkości i rozwoju płodu

 • Rozmiar macicy - po około 12 tygodniach ciąży, macica może być odczuwany przez powłoki brzuszne

 • Wysokość dnie (góra macicy)

 • Tętno płodu

Drugi trymestr stanowi punkt zwrotny dla matki i płodu. Matka zwykle zaczyna czuć się lepiej i zacznie pokazywać ciąży więcej. Płód opracowała wszystkich narządów i układów, a teraz koncentruje się na wzroście wielkości i wagi.

Dowiedz się więcej o drugim trymestrze ›

Ciąża - trzeci trymestr

W drugim i trzecim trymestrze ciąży prenatalnych wizyty, lekarz może sprawdzić, co następuje, w zależności od aktualnej choroby medycznej i zdrowia płodu:

 • wszelkie obecne objawy lub dolegliwości

 • waga matki

 • ciśnienie krwi matki

 • badanie moczu - wykryć albuminy (białka), które mogą wskazywać stan przedrzucawkowy lub zatrucie i cukier (który może wskazywać na hiperglikemię)

 • pozycja, wzrost i rozwój płodu

 • wysokość od dna (góra macicy)

 • tętno płodu

Jak zacząć w trzecim trymestrze, lekarz może zmienić harmonogram swoich prenatalnych wizyty z co miesiąc co dwa tygodnie. Twoje prenatalnych można planować wizyty raz w tygodniu w ostatnim miesiącu. Harmonogram ten będzie zależał od twojej choroby medycznej, wzrostu i rozwoju płodu, a lekarz za preferencji.

Dowiedz się więcej o trzecim trymestrze ›

Zdrowa ciąża: prenatalnej opieki medycznej

Jak tylko kobieta odkrywa, że ​​jest w ciąży, powinna ona ustalić harmonogram opieki prenatalnej z jej służby zdrowia przez cały okres ciąży. Dla normalnych ciąż bez istotnych powikłań, badanie prenatalne są zwykle zaplanowane w następujący sposób:

Ten harmonogram może się różnić w zależności od osobistych preferencji i chorób medycznych lekarzem jest. Dodatkowa opieka prenatalna może być konieczne, jeśli istnieje uprzednio istniejące choroby medycznych (np. cukrzyca) obecne u matki i / lub jeśli komplikacje podczas przenoszenia dziecka do terminu.

Opieki prenatalnej mogą być świadczone przez różnych lekarzy, w tym następujące:

 • Położnik / ginekolog (OB / Gyn) - lekarz, który specjalizuje się szkolenie w zakresie opieki nad kobietami w okresie ciąży, porodu i dostawy. OB-Gyn specjalizuje się również w wielu ginekologicznych problemów zdrowotnych.

 • Lekarz rodzinny (FP) - lekarz, który specjalizuje się szkolenie w podstawowej opiece zdrowotnej, w tym położnictwa.

 • Nurse Practitioner - pielęgniarka ze specjalistycznych szkoleń, które mogą zapewnić opiekę zdrowotną kobiet. Praktycy pielęgniarki są certyfikowane przez którąkolwiek Europejskiej Akademii Nurse lekarzy lub pielęgniarek w Europie Credentialing Center.

 • Certyfikowany Położna Pielęgniarka (CNM) - pielęgniarka, która ma dodatkowe szkolenie do opieki dla kobiet z ciążą niskiego ryzyka. Niektóre położne pracować z lekarzami, a niektóre prace w sposób niezależny. CNMs są certyfikowane przez Europejskie Kolegium Nurse Położnych.

 • Perinatologist - położnik, który specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu powikłań w czasie ciąży i porodu. Perinatologists nazywane są również specjaliści z matki na płód.

Dowiedz się więcej o prenatalnej opieki medycznej ›

Powikłania ciąży

Chociaż większość kobiet w ciąży bez powikłań, czasem zdarzają się powikłania. Oto niektóre z najczęstszych powikłań ciąży:

 • Płyn owodniowy powikłania
  Zbyt dużo lub zbyt mało płynu owodniowego w błonach otaczających płód może wskazywać na problem z ciążą. Zbyt dużo płynu może zbytni nacisk na macicy matki, co prowadzi do przedwczesnego porodu, lub może powodować presję na membranie matki, co prowadzi do trudności w oddychaniu. Płyny mają tendencję do budowania w przypadkach cukrzycy, niekontrolowanych ciąży mnogiej, niekompatybilnych typów krwi, lub wad wrodzonych. Zbyt mało płynu może wskazywać wady wrodzone, opóźnienie wzrostu, lub urodzenia martwego dziecka.

Krwawienie pod koniec ciąży może być oznaką komplikacji łożyskowych lub zakażenia pochwy lub szyjki macicy. Kobiety, które krwawią w późnym okresie ciąży mogą być bardziej narażone na ryzyko utraty płodu i krwotok (krwawienie nadmiernie). Krwawienie w dowolnym momencie w trakcie ciąży należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Dowiedz się więcej na temat powikłań ciąży ›

Porodu

Po dziewięciu miesiącach niesamowitą wzrostu i zmian, zarówno u matki i płodu, porodu (skurcze macicy) może w końcu zacząć, sygnalizacji oczekującej narodzin dziecka. Wiele kobiet obawia się perspektywy dostarczania ich dziecko. Część tego strachu może być przypisane nieznane, szczególnie w pierwszych ciąż. Zamiast być aktywne i rozważyć dyskusji na następujące pytania z dostawcą opieki przed rozpoczęciem pracy:

Tak, jak następuje rozwój prenatalny w kilku etapach, tak robi dostawę dziecka. Przedstawiono w poniższej katalogu znajdziesz nie tylko informacje na temat poszczególnych etapów pracy, ale także znaczenie zapewnienia odpowiedniego po porodzie (zwany również po realizacji dostawy) dbać o nowej matki i noworodka, na którym podajemy krótki przegląd.

Dowiedz się więcej o pracy ›

Po porodzie

Po urodzeniu dziecka i powrocie do domu ze szpitala, nie są jeszcze wykończone przejścia fizycznych, że ciąża niesie. Twoje ciało wciąż się zmienia po porodzie. Twoje piersi wlać mleko i Twoja macica kurczy się z powrotem do zwykłej wielkości.

Radzenia sobie z tymi zmianami podczas dostosować się do troski o nowe dziecko może stanowić wyzwanie. Aby pozostać w dobrym zdrowiu, należy rozpoznać, które objawy są normalne, a które wymagają pomocy medycznej.

Oto niektóre kwestie zdrowotne, które mogą wystąpić w pierwszych tygodniach po porodzie i kilka sugestii na temat sposobów radzenia sobie z nimi. Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpią wysoką gorączkę, silne bóle lub inne nietypowe objawy.

Dowiedz się więcej o porodzie ›

Więcej informacji na temat ciąży