Cambler

Życie z chorób przenoszonych drogą płciową

AIDS jest nadal ważne

Prawda czy fałsz: teraz, że leki są dostępne w leczeniu AIDS, choroby przenoszone drogą płciową to nie ma większego zagrożenia dla większości ludzi.

Odpowiedź jest fałszywe. Eksperci AIDS martwić, że zbyt wielu ludzi wierzy w inny sposób, i stały się mniej ostrożny ochraniać. Badania pokazują, że ci, którzy wierzą, nowych leków będzie je dobrze, jeżeli się zarazić wirusem HIV mogą nie uprawiać bezpieczny seks. I to jest niebezpieczne wybór.

Nowe terapie farmakologiczne może opóźnić skutki AIDS i pomagają pacjentom żyć dłużej. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​medycyna nie może wyleczyć AIDS lub wirusem, który powoduje to, HIV. Po przedostaniu się do organizmu HIV, niszczy komórki układu odpornościowego, przez co trudno jest zwalczyć choroby. AIDS pozostaje śmiertelna epidemia na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat znaczenia profilaktyki AIDS ›

Główne formy kontroli urodzeń

Czy wiesz, że niezamierzone ciąże stanowią prawie połowę wszystkich ciąż w Europie? Jeśli czas nie jest dla Ciebie, aby zajść w ciążę, możesz mieć pewność, że istnieje wiele opcji dla kobiet aktywnych seksualnie, które nie są gotowe do lub nie chcą mieć dzieci.

Jesteś prawdopodobnie zna niektóre opcje w kategorii metody mechaniczne, w tym męskich i żeńskich prezerwatyw, środków plemnikobójczych i membranę. Są to jedne z najbezpieczniejszych i najstarszych sposobów zapobiegania ciąży. Działają one poprzez zapobieganie plemniki mężczyzny z dotarciem kobiety jajko.

Dowiedz się więcej na temat najlepszych form kontroli urodzeń ›