Cambler

Znalezienie przyczyny, gdy seks boli

Seks ma być jednym z najbardziej przyjemnych doświadczeń istnieje. Niestety, dla milionów kobiet, jest dokładnie odwrotnie: Bolesna. Irytujące. Niewygodne. W rzeczywistości, aż 75 procent kobiet doświadcza bolesne współżycie w pewnym momencie w trakcie ich życia.

Jeśli seks jest bardziej prawdopodobne, aby ci bruzda brwi niż zwijają swoje palce, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co może być przyczyną bólu. To pierwszy krok w znalezieniu drogi do leczenia.

Zapalenie narządów miednicy mniejszej (PID). Choroby przenoszone drogą płciową ( choroby przenoszone drogą płciową ), takie jak chlamydia i rzeżączka są często winę za PID. Występuje wtedy, gdy bakterie związane z tymi chorobami przenoszonymi drogą płciową spowodować zakażenie w macicy, jajowodów i innych narządów rozrodczych. W rezultacie może wystąpić ból w dolnej brzucha, gorączka, bolesne oddawanie moczu, nieregularne miesiączki i ból podczas stosunku.

Wulwodynia. Aż jedna na pięć kobiet przeżywa to przewlekła choroba, która wpływa na zewnątrz pochwy, zwany sromu. Kobiety z vulvodynia może odczuwają ból w dowolnym momencie pojawią się ciśnienie przed sromu, np. gdy seks, zwłaszcza podczas przenikanie, ale również przy stosowaniu tamponu, podczas badanie ginekologiczne, albo po osiadaniu przez długi okres czasu.

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC). Kobiety z IC doświadczenie powtarzających ból w miednicy i pęcherza, a także zwiększenie częstotliwości oddawania moczu i pilności. Innym objawem choroby, która dotyka aż 8 milionów kobiet w USA, jest bolesne współżycie. Z IC, objawy mogą wybuchają po seksie. W jednym z badań, około 90 procent pacjentów z IC powiedział, że ich choroba utrzymuje je od seksu w ogóle.

Endometrioza. Choroba ta występuje, gdy komórki rosną w kolejce macicy poza macicą. W miarę upływu czasu, komórki te mogą farbować lub spowodować blizny na jajowodów, jajników i innych częściach tego obszaru miednicy. Większość kobiet z endometriozą okresach odczuwania bólu, bolesne, bolesne skurcze i bolesne seksu.

Pochwica. Przy pochwicy, mięśnie wokół otworu pochwy zaciskać i by bardzo trudne do penisa swojego partnera, aby wprowadzić do pochwy. Podczas próby seks, może czuć pieczenie lub poparzenie doznania. W niektórych przypadkach, kobiety kurczyć mięśnie tak mocno, że stosunek staje się niemożliwe.

Uzyskiwanie pomocy

Jeśli odczuwasz ból podczas seksu, może czuć się zakłopotany dyskusji z partnerem lub lekarzem. Ale nie powinno być. Bolesne współżycie jest powszechne. A kiedy lekarz określić jego przyczynę, jest to również możliwe do leczenia, za pomocą leków, terapii fizycznej, aw niektórych operacji instancji. Nie czekaj, aby porozmawiać z lekarzem.