Cambler

Rozmawia seks nastolatków

Z badań pokazuje, że prawie połowa nastolatków w Europie doświadczyło stosunku seksualnego przez 18 lat, edukację dzieci na temat seksu jest czymś wszyscy rodzice muszą zrobić.

Rodzice muszą być przygotowani, aby pomóc swoim młodzieży z pojawiających się problemów seksualnych. W przeciwnym razie można by ich nastolatki ryzykując wczesną ciążę, chorób przenoszonych drogą płciową i emocjonalne zamieszanie.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania dla rodziców jest to, że rozmowy z nastolatkiem nie wydarzy się w próżni. Będą one naturalnym następstwem ogólnego związku. Dlatego tak ważne jest, aby budować relacje z zaufaniem otwierać, a dzieci są jeszcze młodzi.

Rodzice muszą być świadomi, znaków ostrzegawczych, które mogą sygnalizować problemy związane z aktywnością seksualną, takich jak nagła utrata zainteresowania w szkole, dramatyczna zmiana nawyków żywieniowych lub sypialni, lub tajemnicze wypowiedzi takich jak: "Myślę, że muszę zobaczyć lekarz. "

Jak rodzice mogą znaleźć sposoby, aby zbliżyć się do trudnego tematu seksu z nastolatkami? Oto kilka propozycji.

  • Sprawdzić otwory. Użyj bieżących wydarzeń w lodołamacza. Wyobraź sobie, że oglądasz wiadomości w telewizji, i opowieść o nastoletniej ciąży wyjdzie. Które mogą stać się naturalnym sposobem, aby wykorzystać tę historię wiadomości, aby rozpocząć dyskusję o bardziej osobistych sprawach seksualnych.

  • Zrobić pierwszy krok. W większości przypadków, to lepiej, aby poruszyć ten temat seksualności siebie, zamiast czekać na nastolatka poszukiwaniu ciebie. Dlaczego? Jeśli dziecko ma pytania, chcesz odpowiedzi pochodzą z dojrzałej, opiekuńczy dorosłej, a nie z rówieśnikami dziecka.

  • Uporządkować własne wartości z góry. Jeśli rodzic zdecyduje, że aktywność seksualna jest dopuszczalna, to musisz mieć dyskusję z lekarzem rodzinnym o tym, jak masz zamiar obsługiwać takie kwestie, jak ciąży i zapobiegania chorobom, kiedy i czy przybywa razem.

  • Porozmawiaj z innymi rodzicami. Rozmowa z rodzicami, którzy już podniesione nastolatki często produkują sugestie, które pomogą Ci lepiej komunikować się z własnymi dziećmi.