Cambler

Osoby starsze i choroby przenoszone drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową choroby przenoszone drogą płciową są-co zwykło się nazywać VD (choroby weneryczne). Choroby te mogą być przekazywane od jednej osoby do drugiej w trakcie seksu. Każdy, kto jest aktywny seksualnie może być narażone na choroby przenoszone drogą płciową. Jeśli miałeś seks tylko z jedną osobą przez wiele lat, nie mogą być narażone na ryzyko. Ale jeśli masz seks z więcej niż jednej osoby, lub niedawno miał nowego partnera seksualnego, ta karta jest dla Ciebie.

Wiek nie ma ochrony

Choroby przenoszone drogą płciową może wydawać się problemem młodego człowieka. Nie prawda! Każdy, kto ma seks może złapać chorobę weneryczną. Nawet ty!

Co powoduje ryzyko?

Większość STD przechodzą przez kontakt z płynami ciała, narządów rany lub krwi zakażonej osoby. Jesteś w grupie ryzyka, jeśli:

  • Mieć seks z jeszcze jednej osoby, która ma STD.

  • Mają wielu partnerów seksualnych (to zwiększa szansę, że jeden z nich ma STD).

  • Mieć seks z nowym partnerem lub dorywczo bez użycia prezerwatyw.

  • Myślę, że każdy z powyższych może być prawdziwe w odniesieniu do przeszłości i obecnego partnera seksualnego.

Czy są jakieś inne zagrożenia?

HIV (wirus wywołujący AIDS ) i wirusa zapalenia wątroby typu mogą być przekazywane w inny sposób oprócz płci. Są to: Biorąc narkotyki za pomocą igły, że ktoś inny używany, lub miał transfuzję krwi przed 1985 r., lub w kraju, w którym we krwi nie jest badany na obecność wirusów.

Badanie jest

Jeśli myślisz, że jesteś w grupie ryzyka STD, zrobić test. Wcześniej wiedzieć o STD, prędzej można go traktować. I coraz wczesne leczenie zmniejsza obrażenia STD robi dla organizmu. Kiedy testowano, dostaniesz szansę porozmawiać z pracownika służby zdrowia o swoich ryzyk-i jak zachować rozprzestrzenianiu się choroby na innych.

Pierwsze wyniki badań

W przypadku niektórych chorób przenoszonych drogą płciową, wyniki są gotowe od razu. Dla innych, wyniki mogą trwać do 2 tygodni. Mówi do służby zdrowia o wynikach może pomóc zrozumieć, co dokładnie znaczy. Jeśli ryzyko nadal po tym, jak zostały przetestowane, może być zaleca się powtórzenie testu od czasu do czasu. Jeśli uważasz, że masz STD, Twój lekarz może pomóc informować swoich partnerów, aby mogły się badania i oczyszczania.

Jak chronić się

Jeśli seks, są dwie proste zasady ochrony siebie. Po pierwsze, ograniczenie liczby partnerów seksualnych masz. Po drugie, używać prezerwatyw za każdym razem masz płeć. Rozmowy z partnerami na temat chorób przenoszonych drogą płciową jest również kluczowym krokiem w ochronie siebie i innych.