Cambler

Jeśli uważasz, że masz STD

Leczenia chorób przenoszonych drogą płciową na początku ogranicza problemy, jakie mogą powodować. Jeśli masz STD, traktowane są od razu. Poproś partnera, aby być testowane, zbyt. Wtedy unikać seksu, dopóki nie skończysz leczenie i Twój lekarz mówi, że to w porządku, aby ponownie uprawiać seks.

Śledź swój plan leczenia

Leczenie zależy od typu STD masz. Wspólne zabiegi obejmują zastrzyki i tabletki doustne lub cieczy. Kremy i żele można stosować do rany pochodzące od niektórych chorób przenoszonych drogą płciową. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Pobierz nową traktowanie każdego nowego STD.

  • Nie należy używać starych leków, nawet na tej samej STD. Użyj leki zgodnie z zaleceniami.

  • Nie udostępniaj leków, chyba że jest to zalecane przez lekarza lub klinikę.

Porozmawiaj ze swoim partnerem

Jeśli masz STD, to twój obowiązek poinformować wszystkich swoich niedawnych partnerów, dzięki czemu mogą one być badane i leczone. To jest jeden ważny sposób zapobiec chorobie przed rozprzestrzeniać. Mówi partnera, że ​​masz STD może być trudne. Możesz być zawstydzony, zły, lub boi. To często jasne, kto pierwszy miał STD. Więc staram się nie winić. Twój lekarz może oferować porady na temat jak zacząć.

Zapobiec w przyszłości problemów

Nawet po tym, jak były traktowane, nadal możesz zostać ponownie zainfekowany. Jest to powszechny problem. To się dzieje, gdy partnerem przechodzi STD z powrotem do Ciebie. Aby tego uniknąć, twój partner musi być przetestowany. On lub ona może również wymagać leczenia. Po leczeniu, przejdź do wszelkich regularnych wizyt kontrolnych. Następnie zapobiec przyszłym problemom z bezpieczniejszego seksu. Ogranicz liczbę partnerów i zawsze używać prezerwatyw.

Diagnozowanie choroby przenoszone drogą płciową

Lekarz będzie historię zdrowia i zbadać cię. W trakcie swojej historii zdrowia, zostaniesz poproszony o swoich zwyczajach seksualnych i historii zdrowia. Możesz być również poproszony o zażywanie narkotyków. Szczere odpowiedzi. Twój lekarz będzie sprawdzić swoje ciało na objawy chorób przenoszonych drogą płciową. Osoba ta może również wykonywać jeden lub więcej z następujących właściwości:

  • Płyn jest starta od wszelkich ran. Próbki mogą być także wykonane z pochwy, penisa, jamy ustnej lub odbytnicy. Próbki zostały następnie przetestowane przez choroby przenoszone drogą płciową.

  • Próbki krwi lub moczu może być podjęta. Są one sprawdzane pod kątem wirusów i bakterii wywołujących choroby przenoszone drogą płciową.

  • Dla kobiet, komórki z szyjki macicy (gdzie spotykają pochwy i macicy) są sprawdzane pod kątem objawów raka. To się nazywa rozmaz Pap. Jeśli występują zmiany komórkowe, zakres powiększające może być używany do przyjrzeć się bliżej ( wziernikowanie pochwy ).