Cambler

Fakty na chlamydia

Chlamydia jest chorobą bakteryjną, które można rozprzestrzeniać poprzez kontakt seksualny. Bakteria, która powoduje to nazywa Chlamydia trachomatis. Według CDC, chlamydia jest najczęściej zgłaszaną chorobą zakaźną w Europie. Jednakże, jest nadal w dużym stopniu zaniżona. Większość ludzi nie wie, że jest zakażonych chlamydią. Istnieje kilka objawów we wczesnych etapach.

Kto jest zagrożony?

Każdy, kto uprawia seks jest zagrożone przez chlamydia. Młodzi dorośli są szczególnie wysokim ryzykiem, ponieważ są mniej prawdopodobne, aby używać prezerwatyw podczas stosunku płciowego.

Może chlamydia zapobiec?

Zmniejszenie ryzyka przyjąć, że zwiększy swoje szanse na chlamydia może pomóc zapobiec. Mężczyźni i kobiety mogą rozprzestrzeniać chlamydia poprzez niezabezpieczone pochwy, jamy ustnej lub seks analny. Możesz zmniejszyć ryzyko przez nie seks. Lub, jeśli nie można obniżyć ryzyko poprzez ograniczenie liczby partnerów seksualnych masz i przy użyciu prezerwatywy. Unikać kontaktu seksualnego z osobą zakażoną, aż on skończy leczenie. Jeśli zdiagnozowano chlamydia, wszystkich partnerów seksualnych powinny być badane i leczone na zakażenia. Kobiety są często ponownie zainfekowany, jeżeli ich partnerów seksualnych nie są traktowane.

Objawy chlamydia

Większość osób z chlamydią nie ma objawów. Wczesnym objawem zakażenia chlamydią u kobiet jest jak śluzowa wydzielina z pochwy. Jednak nie jest to łatwe objawem zauważyć, ponieważ wiele kobiet ma różne ilości absolutorium z dnia na dzień. Są to inne objawy, że kobiety mogą mieć.

  • Ból lub pieczenie podczas oddawania moczu

  • Nieprawidłowe upławy

  • Ból w dolnej części brzucha lub dolnej części pleców

  • Nudności

  • Gorączka

  • Krwawienia między miesiączki

  • Bolesne współżycie

Mężczyźni mogą mieć wydzielina z penisa, częste oddawanie moczu, pieczenie przy oddawaniu moczu i bolesnych, obrzękniętych jąder.

Komplikacje z chlamydia

Nieleczona chlamydia może rozprzestrzeniać się w macicy i jajowodów powodują choroby zapalne miednicy (PID). Komplikacje z PID są wymienione poniżej.

Ciąża pozamaciczna jest również nazywany Tubal ciąży. Zdarza się, gdy sztyfty zapłodnione jaja do jajowodu zamiast macicy. Ciąża pozamaciczna musi być zakończony do ratowania życia matki.

Chlamydia w czasie ciąży może mieć wpływ na dziecko. Oto kilka możliwych skutków.

  • Przedwczesny poród

  • Niska masa urodzeniowa

  • Zakażenia, takie jak zapalenie spojówek (oczu), infekcje i zapalenia płuc

Kobiety, które mają chlamydia są również bardziej narażone na łowienie HIV, jeśli są one narażone na kontakt z wirusem.

Niektóre badania wykazały powiązanie Chlamydia z rakiem szyjki macicy, ale obydwie te mają wiele tych samych czynników ryzyka.

Diagnostyka i leczenie

Jeśli zdiagnozowano chlamydia, można leczyć i szybko wyleczyć chorobę. Jednak większość kobiet i mężczyzn z chlamydia mieć łagodne objawy lub wcale. Dlatego choroba często pozostaje niezauważony.

Do niedawna trudno było zdiagnozować chlamydia ponieważ testy były trudne do zrobienia, a wyniki były wiarygodne. Kobieta miała mieć miednicy egzamin, który pozwolił lekarz będzie przyjmować płyny z jej szyjki macicy. Diagnozowania człowieka zaangażowanych pobranie próbki płynu z jego cewki moczowej. Testy bardziej wrażliwe, mniej inwazyjne i mniej kosztowne są obecnie dostępne. Jeden z testów, na przykład, wygląda na chlamydia bakterii w próbce moczu.

Lekarze stosować antybiotyków w leczeniu chlamydia. Najczęściej leczenie jest oczywiście siedem dni doksycykliny lub pojedynczej dawki antybiotyku o nazwie azytromycyna.

Wszystkich partnerów seksualnych powinny być oceniane, testowane i traktowane. Osoby z chlamydią nie ma aż do stosunku seksualnego i ich partnerów seksualnych zakończeniu leczenia, w przeciwnym razie, mogą być ponownie zakażone.

Konieczne jest bardziej pokaz

Rozpowszechnione badania przesiewowe jest skutecznym sposobem, aby złapać i leczyć chlamydia. CDC i Biuro Spraw Ludności wdrożyliśmy wiele programów badań przesiewowych. CDC zaleca coroczne pokazy dla wszystkich aktywnych seksualnie kobiet w wieku 25 i mocy. Zaleca się również coroczne pokazy dla starszych kobiet, które mają jeden lub więcej czynników ryzyka. Czynniki ryzyka obejmują więcej niż jednego partnera seksualnego, czy nie używając prezerwatywy. Kobiety w ciąży powinny być zawsze pod kątem chlamydii.