Cambler

Dla nastolatków: zostaną sprawdzone na choroby przenoszone drogą płciową

Pamiętaj: każdy rodzaj seksu powoduje ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową. Sprawdzić oznaki chorób przenoszonych drogą płciową na Ciebie i Twojego partnera. Get sprawdzane, jeśli nie jesteś pewien. A jeśli masz STD, traktowane są! Powiedz swojemu partnerowi, aby mogli się sprawdziła, zbyt.

Dziewczyna na stole egzaminu rozmawiasz świadczeniodawcy. Objawy szukać

Nie wszystkie choroby przenoszone drogą płciową objawy można zobaczyć. Ale wiedząc, typowe oznaki pomoże. Zwróć uwagę na swoje ciało i ciało partnera. Jeśli któryś z was zobaczyć i poczuć coś, co wydaje się jak objaw, się sprawdziła.

Zostaną sprawdzone

Pierwsze sprawdzana jest jedynym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jeśli masz chorobę weneryczną. Możesz zrobić test w klinice zdrowia lub gabinet lekarski. Badania mogą obejmować:

  • Próbkę (wymaz) z wydzielina z penisa, pochwy, jamy ustnej lub odbytnicy.

  • Moczu i badania krwi.

  • Miednicy (pochwy) egzamin lub odbytnicy egzamin.

Traktowane są

Wiele chorób przenoszonych drogą płciową można wyleczyć lub leczonych lekami. Wczesne rozpoznanie i leczenie może pomóc zachować rzeczy z coraz gorzej. Śledź wszystkie instrukcje dotyczące leczenia. I pamiętaj, aby:

  • Unikać seksu tak długo, jak ci każą. W przeciwnym razie, można zarazić kogoś innego.

  • Weź wszystkie swoje lekarstwa. I nie dzielą leki z partnerem chyba że powiedziano.

  • Wróć do lekarza lub przychodni, jeśli objawy nie odchodź (lub jeśli wróci).

  • Traktowane są dla każdego STD masz.

Porozmawiaj ze swoim partnerem

Jeśli masz STD, poinformować partnera, aby mogli się sprawdziła. To może być kłopotliwe. Ale jeśli nie mówić o tym, twój partner może skończyć się o poważne problemy zdrowotne. Mogli także przekazać chorobę z powrotem do Ciebie lub na innym. Jeśli nie jesteś pewien, co powiedzieć, zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.