Cambler

Wytyczne sex bezpieczniejsze

Co to jest "bezpieczny" seks?

Seks w monogamicznym związku, gdzie żadna ze stron nie jest zarażone chorobą przenoszoną drogą płciową (STD) jest uważana za "bezpieczne". Jednak wielu pracowników służby zdrowia uważają, naprawdę nie ma czegoś takiego jak "bezpieczny" seks. Wierzą, że jedynym sposobem, aby być naprawdę bezpieczny jest do powstrzymania się, ponieważ wszystkie formy kontaktu seksualnego nieść pewne ryzyko.

Obraz męskiego, lateksowej prezerwatywy

Na przykład, uważa się, że kissing być bezpieczne działanie, ale opryszczki i innych chorób mogą zostać zawarte w ten sposób.

Obraz kobiecej prezerwatywy wykonane z poliuretanu

Prezerwatywy są powszechnie uważa się, że chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jednak, o ile prawdą jest, że prezerwatywy są użyteczne w zapobieganiu niektórych chorób, takich jak opryszczka i rzeżączka, że nie może w pełni chronić przed innymi chorobami, takimi jak brodawki narządów płciowych, kiła czy AIDS.

Wytyczne dotyczące bezpiecznego seksu

Ograniczyć aktywność seksualną do tylko jednego partnera, który jest seks tylko z Tobą w celu ograniczenia narażenia organizmów chorobotwórczych. Się do tych zaleceń, które mogą przewidywać bezpieczniejszego seksu:

  • Zastanów się dwa razy przed rozpoczęciem współżycia z nowym partnerem. Po pierwsze, omówić stare partnerów, historię chorób przenoszonych drogą płciową i zażywania narkotyków.

  • Używać prezerwatyw. Mężczyzna prezerwatywy wykonane z lateksu lub poliuretanu - nie naturalnych materiałów. Prezerwatywy dla kobiet wykonana z poliuretanu.

  • Chociaż badania wskazują, że nonoksynol 9 plemnikobójczy zabija HIV w testach laboratoryjnych, to nie zostało ustalone, czy plemnikobójczych, stosowane same lub prezerwatyw, zapewniają ochronę przeciwko HIV. Jednak Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleca prezerwatywy lateksowe, z lub bez środków plemnikobójczych, powinny być stosowane, aby zapobiec przenoszeniu seksualnego HIV.

  • Do seksu oralnego, chronić usta poprzez KORZYSTA partnerska prezerwatywy (kobieta lub mężczyzna).

  • Kobiety nie powinny douche po stosunku - to nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, może rozprzestrzenić infekcję dalej do układu rozrodczego, a może zmyć ochrony plemnikobójcze.

  • Regularne badania cytologiczne, badania miednicy i okresowe testy dla chorób przenoszonych drogą płciową.

  • Mieć świadomość ciała partnera. Sprawdzić oznaki ból, blister, wysypka, lub rozładowania.

  • Sprawdź swoje ciało często na objawy ból, blister, wysypka, lub rozładowania.

  • Zastanów się czynności seksualnych innych niż pochwy, jamy ustnej, jak i analnych - technik, które nie obejmują wymiany płynów ustrojowych lub kontaktu między błonami śluzowymi.