Cambler

Studia: 1 w 4 nastolatek ma STD

O 1 w 4 amerykańskich nastolatek ma choroby przenoszone drogą płciową, badania wykazały. Około połowa dziewcząt w badaniu stwierdziło, że miał stosunek seksualny. Stawka chorobami przenoszonymi drogą płciową było około 4 na 10 dla tych dziewczyn. Badanie zostało przeprowadzone przez amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Zawierał 838 teen dziewczynki, którzy wzięli udział w ogólnopolskim badaniu zdrowia. Były one przetestowane dla czterech infekcji. Około 18% miało wirusa brodawczaka ludzkiego. Ta infekcja może powodować raka szyjki macicy. Chlamydia wpływ 4%. O 2,5% miał rzęsistkowica, a 2% miało wirusa opryszczki pospolitej. Associated Press pisze o badaniu 11 marca.

Jaka jest reakcja lekarza?

Jest to niepokojące, aby dowiedzieć się, że wskaźniki chorób przenoszonych drogą płciową (STD) są tak wysokie w nastoletnich dziewcząt. Ostatnie duże badania włączono ponad 800 dziewcząt, w wieku od 14 do 19. Wyglądało na to, jak wiele z nich miał cztery wspólne choroby przenoszone drogą płciową.

Naukowcy odkryli, że:

 • 1 na 4 dziewczęta wynik pozytywny w co najmniej jednym z chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zainfekowanych dziewcząt, 15% z wynikiem dodatnim na dwóch lub więcej chorób przenoszonych drogą płciową.

 • Ceny były najwyższe wśród nastolatków afrykańskich Europy. Około 50% miało co najmniej jeden, w porównaniu z 20% europejskich nastolatków Meksykańska-białych i.

 • 40% nastoletnich dziewcząt, które dopuszczone kiedykolwiek seks zostały zainfekowane z co najmniej jednym STD.

 • 18% wszystkich nastolatków zakażono wirusem brodawczaka ludzkiego.

 • 4% było zakażonych chlamydią.

 • 2% było zakażonych wirusem opryszczki narządów płciowych.

 • 2,5% było zakażonych rzęsistkowica.

Każda z tych chorób przenoszonych drogą płciową może powodować poważne problemy.

 • Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV) - Wiele osób nie ma objawów, ale wirus powoduje również brodawki narządów płciowych zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Niektóre szczepy wirusa HPV mogą powodować raka szyjki macicy. Szczepionka teraz może zapobiec najczęstsze szczepów HPV.

 • Chlamydia - jest najczęstszą STD na świecie. To zwiększa ryzyko zapalenia narządów miednicy mniejszej, co może powodować niepłodności lub ciąży problemy. Chlamydia może być przeniesiony na dzieci po urodzeniu. Może być leczone antybiotykami.

 • Opryszczka narządów płciowych - Choroba ta powoduje bolesne pęcherze i rany zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Może być przekazywana z matki na dzieci po urodzeniu. Może spowodować poważne problemy, a nawet śmierć dla dziecka.

 • Rzęsistkowica - U kobiet, powoduje pieczenie i swędzenie w okolicy narządów płciowych i śmierdząca wydzielina z pochwy. Może być leczone antybiotykami.

Jakie zmiany mogę zrobić teraz?

Nastolatki uzyskać wiele informacji (i dezinformacji) o seksie z przyjaciółmi, w Internecie i innych mediach. Przez 15 lub 16 lat, wiele już uprawiali seks.

Oczywiście, musimy się lepiej uczyć nasze nastolatki o tym, jak uniknąć chorób przenoszonych drogą płciową. Otwarta komunikacja jest ważna, aby pomóc im zacząć dokonywać zdrowych wyborów przez całe życie.

Należy wiedzieć, że:

 1. Mając "rozmowę" nie wystarczy. Wielu rodziców może odczuwać niepokój lub niewygodne, ale jeśli rodzice nie rozmawiają ze swoimi dziećmi o seksie, to kto inny! Ważne jest dla dzieci, aby uzyskać tego typu informacje od swoich rodziców. Ale to nie wystarczy, aby usiąść, powiedzieć nastolatek faktów z życia, a następnie krzyż "rozmowa" z listy rzeczy do zrobienia. Zacząć rozmawiać o seksie, gdy są młode. Kontynuuj, gdy są nastolatkami. Co równie ważne, słuchać ich myśli i ich pytania. Rozmowa z nastolatkiem o seksie nie zachęci ich spróbować. W rzeczywistości, nastolatków, którzy mówią otwarcie, z rodzicami zwykle dłużej czekać na seks. Oni również są bardziej skłonni do korzystania antykoncepcji, gdy robią.

 2. Dzieci muszą zrozumieć, że "płeć" może być mylące słowo. Może to być niewygodne, ale trzeba być jawne, co rozumiesz przez słowo "seks". Tylko jeden rodzaj seksu (współżycia) może potencjalnie prowadzić do ciąży. Nastolatki mogą uwierzyć, że są bezpieczne, jeśli uniknąć tego rodzaju seksu. Nie mogą zrozumieć, że choroby przenoszone drogą płciową mogą być również przenoszone przez seks oralny, seks analny i skóra do skóry kontaktu z zakażonym partnerem. Podobnie nastolatki mogą być mylone o "bezpiecznym seksie". Wiele form antykoncepcji (pigułki, IUD, krążki) zapobiegania ciąży, ale nie choroby przenoszone drogą płciową. Używanie prezerwatyw poprawnie, za każdym razem, może skutecznie zapobiec ciąży i wielu chorób przenoszonych drogą płciową. Można również pomóc swoim młodzieży dając im książkę, która wyjaśnia dojrzewania, seksu, antykoncepcji i prewencji STD. Zapewni to, że mają one dokładne źródło informacji dla pytań, które mogą być zbyt zakłopotany, aby zapytać.

 3. Rozmawiać z nastolatkiem o swoich wartościach. Pamiętaj, nawet jeśli nie zawsze działać jak to, nastolatki nie obchodzi, co ich rodzice myślą. Oni słuchają tego, co ich rodzice mówią. Rodzice na pewno może mieć istotny wpływ na zachowania seksualne swoich dzieci. Być tam dla nastolatków. Słuchaj ich pytania i spróbować znaleźć odpowiedź na każdego. Niech wiedzą, że bez względu na wybory robią, zawsze będą mieć swoją miłość i wsparcie. Mówić o uczuciach i wartościach, a także płci fizycznej. Zapytaj ich, jak oni myślą partnerzy powinni traktować się nawzajem. Zachęcić ich do życia do ich wartości. Upewnij się, że rozumiesz, że żadne środki nie. Seks bez zgody jest niezgodne z prawem i nie tak. Ponadto, powinny one nigdy do kogoś zmusić seks lub dać się presji, aby to zrobić. Niech Twój nastolatek wiem, że to jest w porządku, aby czekać, nawet jeśli przyjaciele i media mogą wysłać wiadomość, że jest "nudna".

Czego mogę się spodziewać patrząc w przyszłość?

Przypadki STD nadal być śledzone i monitorowane. Nadzieja jest, aby coraz mniej przypadków każdego roku.

Eksperci, politycy i grupy poparcia pracują razem, aby upewnić się, że społeczeństwo otrzyma wysokiej jakości, dokładne informacje na temat chorób przenoszonych drogą płciową i sposobów zapobiegania im.

Dodatkowo działania będą kontynuowane, aby upewnić się nowa szczepionka przeciwko wirusowi HPV jest dostępny dla młodych dziewcząt, niezależnie od kosztów.