Cambler

Zawały serca i kobiet

Według Europejskiego Stowarzyszenia serca, choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów u kobiet.

Ataki serca i ich następstwa są bardziej zabójcze u kobiet. O jedną czwartą więcej kobiet niż mężczyzn umiera w ciągu roku od zawału serca. Może się tak zdarzyć, ponieważ kobiety są na ogół starsze niż mężczyźni, gdy cierpią one ataki serca. Ponadto, kobiety nie reagują, jak również ludzi do zabiegów zwykle przepisywany podczas zawału serca lub po.

Dla wielu kobiet, atak serca może poczuć się jak dziwny dyskomfort w plecach lub innego łatwo zignorować znak, zamiast kruszenia ból w klatce piersiowej.

Kiedy kobiety nie iść do szpitala, lekarze mogą przegap diagnozy zawału serca, ponieważ objawy są niejasne. Bez postawienia diagnozy, kobieta może być odesłany do domu myśląc, że jej objawy nie oznaczają nic poważnego.

Badania potwierdzają, że choroby serca u kobiet mogą się różnić w sposób, że lekarze nie mogą zrealizować. choroby serca, u wielu kobiet nie występuje z oczywistych zatory w tętnicach, jak to robi się w mężczyzn.

Zamiast tego, w przypadku kobiet, płytka rozciąga się równomiernie wzdłuż ścianki tętnicy lub mniejszych obszarów tętnic-niewidoczne angiogram, testu standardowego obrazu, który mierzy przepływ krwi w dużych tętnicach.

Objawy subtelne

U kobiet z tym problemem, który jest nazywany zespół wieńcowy mikrokrążenia, przepływ krwi do serca spada niebezpiecznie niski. Ale często nie czują bólu "słoń-na-piersi", które ma miejsce, gdy duże arterie zamknięte. Zamiast tego, mogą one subtelne objawów. Mogą czuć presję lub wyciskanie lub duszność. Objawy mogą także pojawiają się w innych częściach ciała, takie jak szczęki. (Ten objaw bólu szczęki mogą również pojawić się w mężczyzn zawału serca.)

Wiele kobiet z chorobą mikrokrążenia mogą nadal mieć objawy i stać się bardziej chory. Mogą oni być narażeni na zwiększone ryzyko zawału serca w ciągu pięciu lat.

Niektórzy eksperci sugerują, że zmiany hormonalne związane z wiekiem lub stanem zapalnym może wyjaśnić, dlaczego kobiet mniejsze naczynia krwionośne nie działają dobrze.

Etap na choroby serca jest przed menopauzą takie czynniki, jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, dodatkowy ciężar (szczególnie wokół talii) i paleniem wszystkie czynniki, które odgrywają rolę w osadzaniu się kamienia.

Znaki ostrzegawcze

Kobiety są bardziej narażone na "nieklasyczne" objawy ataku serca niż mężczyźni. Mimo to, lekarze pamiętać, niewyjaśnione szczęki, ramion, pleców, ból ramienia lub może też sygnalizować zawał serca mężczyzny, nawet jeśli klasyczny kruszenia ból w klatce piersiowej jest nieobecny.

Są to najczęściej sygnały ostrzegawcze dla zawału serca:

  • Ból lub dyskomfort w środkowej części klatki piersiowej, który trwa dłużej niż kilka minut, lub odchodzi i wraca

  • Dyskomfort w klatce piersiowej z poceniem

  • Ból, który rozprzestrzenia się od klatki piersiowej do ramion, szyi lub żuchwy

  • Duszność, zmęczenie, lub rozstrój żołądka, są to szczególnie powszechne u kobiet

Jeśli jesteś w grupie ryzyka chorób serca i wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy zgłosić się do lekarza, włącznie dzwoniąc pod numer 911, natychmiast. Czas jest kluczowym czynnikiem w ataku serca, bo już blokada pozostaje nieleczona, więcej mięśni serca umrze. Ponadto, leki, które rozkładają zator w tętnicach (leczenie trombolityczne) muszą być podane w ciągu pierwszych kilku godzin.

Sprawdź ciśnienie krwi

Przed menopauzą, np. czytanie skurczowe (liczba górna) z ponad 120 na czytaniu ciśnienie krwi wydaje się pokazać twarz dodatkowe ryzyko, znalazłem studia. Eksperci zalecają, aby kobiety mają ich ciśnienie krwi sprawdzane wszelkie razem idą do służby zdrowia, w tym wizyt dostawcy OB / GYN.

Wysokie ciśnienie krwi jest jeden klaster zwanych objawów syndromu metabolicznego, który zawiera również wysoki poziom cholesterolu, wysoki poziom triglicerydów, które są innym typem tłuszczu we krwi, oporność na insulinę oraz otyłość.

Każda kobieta, stwierdzono choroby mikrokrążenia, zespołu metabolicznego i innych czynników ryzyka chorób serca wymaga leczenia.

To często oznacza lekarstwo, ale z lekko podwyższonym numerów, zmiany stylu życia, takie jak regularne ćwiczenia fizyczne i zmniejszenie masy ciała może pomóc. Celem jest, aby uzyskać stężenie LDL ("złego") cholesterolu poniżej 130 mg / dl, HDL ("dobry" cholesterol) powyżej 40 mg / dl (ale powyżej 60 mg / dl jest zalecane), twoje triglicerydów poniżej 150 mg / dl, a rozmiar talii poniżej 35 cali.

W przypadku kobiet, wysoki poziom cholesterolu, wysokiego ciśnienia krwi lub cukrzycy, jednak leczenie jest koniecznością w celu zapobiegania chorobom serca. Ćwiczenia i dieta są nadal ważne, ale drugorzędne.

Zapobiegania lub kontrolowania choroby serca może oznaczać, dokonywania zmian w sposobie, w którym mieszkasz. Zdrowe serce wymaga osobistego planu działania. Ale gdzie zacząć? Pełne sprawdzanie medycznych jest sensowne pierwszy krok, zwłaszcza jeśli masz kilka czynników ryzyka. Twój lekarz może powiedzieć, jeśli masz choroby układu krążenia lub jego czynników ryzyka, a jeśli tak, pomóc w praktyczny plan leczenia. Nawet jeśli nie masz żadnych czynników ryzyka, teraz można dyskutować zmniejszają swoje szanse na ich rozwój.