Cambler

Tętnicy operacji wieńcowego przeszczepu omijającego (CABG)

(CABG, Open Heart Surgery, operacji pomostowania)

Co to jest operacji pomostowania tętnic wieńcowych?

Coronary artery bypass graft surgery (CABG) jest to procedura stosowana w leczeniu choroby wieńcowej, w pewnych okolicznościach. Choroba wieńcowa (CAD) jest zwężenie tętnic wieńcowych (naczyń krwionośnych, które dostarczają tlen i składniki odżywcze do mięśnia sercowego), spowodowane nagromadzeniem substancji tłuszczowej w obrębie ścian tętnic. Ich nagromadzenie powoduje wewnątrz tętnic, by stać się szorstka i zawężony, ograniczając dopływ krwi bogatej w tlen do mięśnia sercowego.

Jednym sposobem leczenia zablokowanej lub zwężonej tętnicy jest ominąć zablokowaną część tętnicy wieńcowej z innym kawałkiem naczynia krwionośnego. Naczynia krwionośne lub przeszczepy, wykorzystywane do obejścia procedury mogą być kawałki żyły pobranej z nogi lub tętnicy w piersiach. Jeden koniec stentgraftu jest przyłączony powyżej zablokowania oraz drugi koniec jest przyłączony poniżej zablokowania. Zatem, krew jest przekierowywane się, lub pominięcie, blokady przez nowy przeszczepu osiągnąć mięśnia sercowego. To zablokowanie zablokowaną tętnicę wieńcową może być wykonane przez wykonanie operacji pomostowania tętnic wieńcowych.

Tradycyjnie, w celu ominięcia zablokowaną tętnicę wieńcową w ten sposób otwiera się klatkę piersiową w sali operacyjnej serca jest zatrzymana w czasie tak, że chirurg może wykonać obejście. Aby otworzyć klatkę piersiową, mostkiem (sternum) jest przecięty na pół i rozsunąć. Po serca odsłoniętej rury wkłada się do serca, tak, że krew może być pompowana przez ciała podczas operacji przez urządzenia krążenia bocznego (sztuczne płuco-serce). Urządzenie obejściowy jest konieczne do pompy krwi, a serca jest zatrzymana i utrzymuje nadal w celu dla chirurga do wykonywania operacji ręcznego.

Podczas gdy tradycyjna procedura "otwarte serce" jest nadal wykonywane i często preferowane w wielu sytuacjach, nowe, mniej inwazyjne techniki zostały opracowane w celu ominięcia zablokowanych tętnic wieńcowych. "Off-pump" procedury, w której serce nie musi być zatrzymany, zostały opracowane w latach 1990-tych. Inne minimalnie inwazyjnych procedur, takich jak operacje na klucz otworów (wykonywane przez bardzo małe nacięcie) i zautomatyzowanych procedur (przeprowadzić za pomocą poruszającego się urządzenia mechaniczne), w coraz większym stopniu są używane.

Dwa inne ulepszenia chirurgiczne dla osób poddawanych CABG są endoskopowego pobierania żyły i endoskopowego pobierania tętnicy promieniowej. W obu tych procedur chirurdzy używać endoskopu (cienkiej rurki chirurgiczne ze światłem i kamerą na końcu), aby zlokalizować naczynia krwionośne, które będą używane do omijania zablokowanych tętnic wieńcowych. Żyły są zazwyczaj zbierane z wewnętrznych obszarów ud i łydek nóg, podczas gdy zbiera tętnicy promieniowej z nadgarstka.

Tradycyjny (otwórz) sprawiłaby, że długie podejścia chirurgicznego nacięcia po wewnętrznej uda i / lub łydki. Porównując badania z metod tradycyjnych metod endoskopowych wskazuje, że pacjenci na ogół mają mniej powikłań, mniej bólu nóg i krótsze pobyty w szpitalu po endoskopowych metod pozyskiwania. Niektóre osoby jednak nie mogą kwalifikować się do tych metod z powodu innych chorób zdrowia.

Inne związane z tym procedury, które mogą być wykorzystane do oceny i / lub leczenia serca obejmują odpoczynku lub elektrokardiogramu wysiłkowej (EKG), Holter monitora, uśrednionego sygnału EKG, cewnikowanie serca, RTG klatki piersiowej, tomografia komputerowa (CT) skanowania na klatce piersiowej, echokardiografia, badania elektrofizjologiczne, rezonans magnetyczny (MRI) serca, zawał mięśnia skanuje perfuzji, przezskórnej angioplastyki wieńcowej (PTCA), radionuklidów angiografii i skanowania ultraszybki CT. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Tętnice wieńcowe serca:

Aby lepiej zrozumieć, jak choroba wieńcowa wpływa na serce, przegląd podstawowej anatomii serca i funkcji w następujący sposób.

Serce jest w zasadzie pompy. Serca składa się z wyspecjalizowanych tkanek mięśniowych, zwany mięśnia sercowego. Podstawową funkcją serca jest pompowanie krwi w całym ciele, tak, że tkanki organizmu mogą otrzymać tlen i składniki odżywcze i mają substancje odpadowe zabrane.

Jak w każdej pompy, serce wymaga paliwa w celu podjęcia pracy. Mięśnia sercowego wymaga tlenu i substancji odżywczych, tak jak wszystkie inne tkanki w organizmie. Jednak krew, która przechodzi przez komory serca jest jedynie przemieszczają się przez na jego podróż przez ciało - ta krew nie daje tlenu i substancji odżywczych do mięśnia sercowego. Zawałem otrzymuje swój tlen i substancje odżywcze z tętnic wieńcowych. Tętnice wieńcowe leżą na zewnątrz serca i zasilania utlenowanej krwi do tkanki serca.

Gdy tkanka serca nie otrzymuje odpowiedniej dopływ krwi, nie mogą funkcjonować tak dobrze jak powinny. Jeśli mięsień sercowy w krew zmniejsza się podaż na czas, choroba zwana niedokrwienie może rozwijać. Niedokrwienie może zmniejszyć zdolność serca do pompowania krwi, ponieważ mięsień sercowy jest osłabiona brakiem pożywienia i tlenu.

Przez wiele lat, choroby tętnic wieńcowych (CAD), powszechnie nazywana "stwardnienia tętnic" i nie było łatwo obrabiać. Jednak w ciągu ostatnich 30 lat wiele poczyniono postępy w diagnostyce i leczeniu chorób serca.

Przyczyny postępowania

Operacji pomostowania tętnic wieńcowych stosuje się do leczenia zwężenia lub zablokowanie jednego lub więcej naczyń wieńcowych, przywracając w ten sposób dopływ krwi do mięśnia sercowego.

Objawy choroby tętnic wieńcowych mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

Niestety nie może być żadnych symptomów wczesnej choroby tętnicy wieńcowej, choroby jeszcze nadal postępować, aż osiągnie istnieje wystarczająca aby spowodować zatkanie tętnicy objawy i problemy. Jeśli dopływ krwi do mięśnia sercowego w dalszym ciągu zmniejszają się w wyniku rosnącej niedrożność tętnicy wieńcowej, zawału mięśnia sercowego lub zawał serca, mogą występować. Jeśli przepływ krwi nie można przywrócić do określonego obszaru mięśnia sercowego dotkniętych tkanka umiera.

Mogą być też inne powody, dla lekarza, aby zalecane operacji pomostowania tętnic wieńcowych.

Ryzyko związane z procedurą

Możliwego ryzyka związanego z operacją pomostowania tętnic przeszczepu obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • krwawienie podczas zabiegu lub po

 • skrzepy krwi, które mogą spowodować atak serca, udar problemy lub płuc

 • Zakażenie w miejscu nacięcia

 • zapalenie płuc

 • problemy z oddychaniem

 • arytmia serca / zaburzenia rytmu serca (zaburzenia rytmu serca)

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza. Jeśli jesteś w okresie laktacji, lub karmiących piersią, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, barwniki kontrast, lub jodu lateks należy poinformować lekarza.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do tego testu. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Oprócz kompletnej historii choroby, lekarz może wykonać pełne badanie fizykalne, aby upewnić się, są w dobrym stanie zdrowia, zanim przechodzi procedurę. Możesz przejść badania krwi lub innych badań diagnostycznych.

 • Zostaniesz poproszony, aby szybko na osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, jod, lateksu, taśmy lub środków znieczulających (miejscowych i ogólnych).

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (na receptę i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzenie krwi) leki, aspirynę lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać niektóre z tych leków przed zabiegiem.

 • Lekarz może zażądać badania krwi przed zabiegiem, aby określić, jak długo to trwa do krzepnięcia krwi.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz rozrusznik serca.

 • Jeśli palisz, należy rzucić palenie jak najszybciej przed zabiegiem. To może zwiększyć swoje szanse na wyleczenie z chirurgii ogólnej i korzystać stan zdrowia.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Pomostowania tętnic wieńcowych operacji przeszczepu wymaga pobytu w szpitalu. Procedura może się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie, operacji pomostowania tętnic wieńcowych następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież i będą suknię do noszenia.

 3. Zostaniesz poproszony opróżnienia pęcherza przed zabiegiem.

 4. Dożylnie (IV) linia zostanie uruchomiona w ramieniu lub ręce. Dodatkowe cewniki zostanie włożona do szyi i nadgarstka, aby monitorować stan swojego serca i ciśnienie krwi, a także w celu uzyskania próbki krwi. Alternatywne miejsca dla dodatkowych cewników obejmują podobojczykowej (pod obojczykiem) teren i pachwiny.

 5. Zostanie umieszczony na stole operacyjnym, leżąc na plecach.

 6. Anestezjolog będzie stale monitorować tętno, ciśnienie krwi, oddychanie, a poziom tlenu we krwi w czasie zabiegu. Gdy jesteś na środkach uspokajających, rurka do oddychania zostanie wstawiony przez gardło do płuc i będzie podłączony do respiratora, który będzie dla Ciebie oddychać podczas zabiegu.

 7. Cewnik zostanie wprowadzony do pęcherza do drenażu moczu.

 8. Skóra na miejsca operacji zostanie oczyszczona z roztworem antyseptycznym.

 9. Gdy wszystkie rury i monitory są w miejscu nacięcia mogą być wykonane w jednym lub obu nóg lub jednej z nadgarstków, aby uzyskać przekrój żyły używanego do przeszczepów.

 10. Lekarz będzie nacięcie (cut) w dół na środku klatki piersiowej z poniżej jabłko Adama do nieco powyżej pępka.

 11. Mostek (mostek) są podzielone na pół specjalnego przyrządu roboczego. Lekarz będzie rozdzielić dwie połówki mostka i rozsunąć je, aby odsłonić serce.

Coronary artery bypass graft surgery - Procedura On-pompy:

 1. W celu zszycia przeszczepów na bardzo małych naczyń wieńcowych serca musi zostać zatrzymana w celu umożliwienia lekarz wykonać bardzo delikatne postępowanie. Probówki dodaje się do serca tak, że krew może być pompowana przez ciało krążenia przez urządzenia ręcznego.

 2. Gdy krew jest przekazywane do maszyny do bocznego pompowania serca zostanie zatrzymany przez wstrzykiwanie go w zimnym roztworze.

 3. Kiedy serce zostało zatrzymane, lekarz wykona procedurę przeszczepu omijającego przez zszycie jeden koniec odcinka żyły nad maleńkim otwór wykonany w tętnicy wieńcowej tuż nad zablokowaniem, a drugi nad maleńkim otwór wykonany w wieńcowej tętnica tuż pod blokadą. Jeśli wewnętrzne sutkowe tętnicy wewnątrz skrzynia jest używany przy przeszczepie bypassu, dolny koniec tętnicy zostaną wycięte z wnętrza skrzyni, a szyte otwór wykonany w tętnicy wieńcowej poniżej zablokowania.

 4. Możesz mieć więcej niż jeden bypass graft wykonywane, w zależności od liczby blokad masz i gdzie się znajdują. Po wszystkie przeszczepy zostały zakończone, lekarz zbada je, aby upewnić się, że pracują.

 5. Gdy przeszczepy obwodnicy zostały zakończone, krwi krążącej przez maszynę obwodnicy będą mogli z powrotem do swojego serca i rury do urządzenia zostaną usunięte. Twoje serce będzie wznowiona.

 6. Przewody przejściowe dotyczące stymulacji może być wprowadzony do serca. Przewody te mogą być przyłączone do rozrusznika serca i serce może być tempo, w razie potrzeby, w początkowym okresie zdrowienia.

Operacji pomostowania tętnic wieńcowych - Procedura Off-pompa:

 1. Po otwarciu klatki piersiowej jest, obszar wokół tętnicy być ominięty będzie stabilizowana szczególny rodzaj urządzenia.

 2. Reszta serca będzie nadal działać, a pompa krwi przez ciało.

 3. Maszyna krążenia obwodnicy i perfuzjonista który prowadzi mogą być przechowywane w stanie gotowości powinien procedura musi zostać zakończona na obwodnicy.

 4. Lekarz będzie wykonywać procedury przeszczepu omijającego przez zszycie jeden koniec odcinka żyły nad maleńkim otwór wykonany w tętnicy wieńcowej tuż nad zablokowaniem, a drugi nad maleńkim otwór wykonany w tętnicy wieńcowej, tuż pod blokadą.

 5. Możesz mieć więcej niż jeden bypass graft wykonywane, w zależności od liczby blokad masz i gdzie się znajdują.

 6. Przed klatki piersiowej jest zamknięty, lekarz zbada przeszczepów, aby upewnić się, że pracują.

Zakończenie procedury, obie metody:

 1. Mostek zostanie przesunięta razem i zszywane z małych przewodów.

 2. Skóra na mostku będą szyte z powrotem.

 3. Rury zostaną wstawione do klatki piersiowej, aby spuścić krew i inne płyny z całego serca. Rury te są połączone z urządzeniem ssącym, aby utrzymać ciecze wyciągana z serca.

 4. Rura zostanie wstawiony przez usta lub nos do żołądka do kanalizacji płynów żołądkowych.

 5. Będą stosowane sterylny bandaż / sos.

Po zabiegu

W szpitalu:

Po zabiegu może być przeniesiony do sali pooperacyjnej przed podjęte na oddziale intensywnej terapii (OIT) być ściśle monitorowane. Alternatywnie, może być wykonane bezpośrednio na OIOM z sali operacyjnej. Zostanie podłączony do monitorów, które będą stale wyświetlać swoje elektrokardiogram (EKG lub EKG) wykrywania, ciśnienie krwi, inne odczyty ciśnienia, szybkość oddychania i poziom tlenu. Operacji pomostowania tętnic wieńcowych wymaga pobytu w szpitalu na kilka dni lub dłużej.

Najprawdopodobniej ma rurkę w gardle tak, że oddech może być wspierana za pomocą respiratora (maszyny oddychania), dopóki nie są wystarczająco stabilne, by oddychać na własną rękę. Jak nadal się obudzić z narkozy i zacząć oddychać na własną rękę, maszyna do oddychania będzie dostosowany do pozwalają przejąć więcej oddechu. Kiedy jesteś na tyle przytomny, aby całkowicie oddychać na własną rękę i jesteś w stanie kaszleć, rurka do oddychania zostanie usunięty. Rura żołądek można także usunąć, w tym czasie.

Po rurka do oddychania jest obecnie, pielęgniarka pomoże Ci kaszleć i wziąć głęboki oddech, co dwie godziny. Będzie to niewygodne ze względu na ból, ale niezwykle ważne jest, aby zrobić to w celu utrzymania śluz od gromadzenia w płucach i być może powodując zapalenie płuc. Pielęgniarka pokaże, jak przytulić poduszkę mocno klatki piersiowej podczas kaszlu, aby pomóc złagodzić dyskomfort.

Nacięcie chirurgiczne może być korzystna lub ból przez kilka dni po zabiegu CABG. Weź lek przeciwbólowy na ból, zgodnie z zaleceniami lekarza. Aspiryna lub niektóre inne leki przeciwbólowe mogą zwiększać ryzyko krwawienia. Pamiętaj, aby wziąć tylko zalecanych leków.

Możesz być na specjalnych kapie IV pomóc ciśnienie krwi i serce, i kontrolować żadnych problemów z krwawieniem. Jak Twoja choroba stabilizuje te kapie będą stopniowo zmniejszane i wyłączyć jak Twoja choroba pozwala.

Gdy rury oddechowe i brzucha zostały usunięte a choroba ustabilizowała się, można rozpocząć płynów do picia. Twoja dieta może być stopniowo rozszerzone na więcej pokarmów stałych, jak jesteś w stanie ich tolerować.

Gdy lekarz stwierdzi, że jesteś gotowy, zostanie przeniesiony z OIOM do pooperacyjnego zespołu pielęgniarskiego. Twój powrót do zdrowia będzie nadal rozwijać. Twoja działalność będzie stopniowo zwiększana, jak dostać się z łóżka i chodzić na dłuższe okresy czasu. Twoja dieta będzie awansowała do pokarmów stałych, jak je tolerować.

Ustalenia będą na wizyty kontrolnej u lekarza.

W domu:

Gdy jesteś w domu, ważne jest, aby zachować część chirurgiczną czyste i suche. Lekarz daje szczegółowe instrukcje kąpielowych. Szwy lub klamry chirurgiczne zostaną usunięte podczas biurowej wizyty kontrolnej, w jeszcze nie zostały one usunięte przed opuszczeniem szpitala.

Nie należy prowadzić pojazdów, aż lekarz zaleci. Mogą obowiązywać inne ograniczenia aktywności.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

 • gorączka i / lub dreszcze

 • zaczerwienienie, obrzęk lub krwawienie lub inne drenażu z miejsca nacięcia

 • zwiększenie bólu w miejscu nacięcia wokół

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejski College of Cardiology

Europejskie Stowarzyszenie serce

Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine

Towarzystwo torakochirurgów