Cambler

Pomaganie przez odwyku serca serce

Program rehabilitacji często może pomóc pacjentom serca żyć lepiej z ich choroby i odzyskać od procedur medycznych, takich jak chirurgia i angioplastyki.

Według Agencji ds. Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej, serca są kompleksowe usługi rehabilitacyjne i długoterminowa. Obejmują one ocenę medyczną; ćwiczenia pod nadzorem lekarza; modyfikacja czynników ryzyka sercowego oraz edukacji, poradnictwa i modyfikacji zachowania.

Tylko niewielki procent z tych milionów pacjentów układu krążenia, jednak dostać nadzorowanych ćwiczeń, stres zarządzania i stylu życia, korekt, które mogą pomóc im odzyskać.

Porozmawiaj z lekarzem

Jeśli pacjent jest leczony na chorobę serca, porozmawiać z lekarzem o tym, jak serca Program rehabilitacji może pomóc powrót do zdrowia. Twój lekarz może pomóc opracować program, który jest odpowiedni dla Ciebie, w zależności od konkretnych potrzeb i świadczeń ubezpieczenia zdrowotnego.

Pierwsze przerobiono na korku lub odlatują uchwyt na współpracownika może umieścić kilka pacjentów na większe ryzyko drugiego zawału serca. Terapia dyskusja, biofeedback, medytacja i relaks mogą uczyć zamiast pozwalając opadną i problemy z sercem do wybuchu.

Głównymi elementami każdego programu rehabilitacji kardiologicznej powinien zawierać następujące elementy:

Zaprzestanie palenia

Cokolwiek potrzebujesz, aby rzucić palenie - od sobie plaster nikotynowy, aby w trakcie hipnozy - zrobić to rzucić ten nałóg, mówi, Europejskie Stowarzyszenie Serce. Należy również unikać ekspozycji na bierne palenie tytoniu, ponieważ może również zwiększać ryzyko innego ataku serca.

Kontrola ciśnienia krwi

Optymalne ciśnienie krwi poniżej 120/80. Ciśnienie krwi, który wynosi od 120 do 139 dla górnego liczby (skurczowe odczytu) lub 80 do 89 (rozkurczowym) dla liczby dolnej na dwóch lub więcej razy jest uważany wstępnie nadciśnienia, to znaczy nie ma ryzyka rozwoju nadciśnienia. Wysokie ciśnienie krwi jest wtedy, gdy ciśnienie krwi wynosi 140/90 mm lub więcej (dla każdej liczby) na trzech lub więcej różnych okazjach. Czy ciśnienie krwi regularnie kontrolowane. W wielu przypadkach więcej niż jeden lek może być potrzebne, aby utrzymać ciśnienie krwi pod kontrolą. Upewnij się, że ty i twój lekarz śledzić to, co trzeba zrobić, aby utrzymać się w granicach poziomu ciśnienia krwi zdrowych.

Kontroli cholesterolu

Całkowity poziom cholesterolu powinny być trzymane w 200 miligramów na decylitr (mg / dl). Twój lipoprotein o niskiej gęstości lub LDL ("zły" cholesterol), powinien być poniżej 100 mg / dl. Niektóre osoby z wysokim ryzykiem chorób serca można zalecić, aby ich LDL poniżej 70 mg / dl. Dieta, ćwiczenia i leki mogą pomóc w kontroli cholesterolu poziomy.

Ćwiczenie

Należy zgromadzić 30 minut ćwiczeń pięć dni w tygodniu. To nie musi być 30 minut na raz, można podzielić ją na trzy sesje 10-minutowe. Śledź informacje z lekarzem w sprawie intensywności treningu.

Dieta

Należy przestrzegać zrównoważonej diety, który zawiera dużo owoców i warzyw, a także ryby bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, takie jak łosoś i makrela.