Cambler

Choroba naczyń wieńcowych ocena

Choroba wieńcowa (CAD) występuje wtedy, gdy tętnice, które wprowadzają krew do mięśnia sercowego (tętnic wieńcowych), hartowane i zwęziły się. Tętnice twardnieją i wąskie ze względu na tworzenie się płytki nazębnej na wewnętrznych ściankach tętnic. Nazywa się to miażdżyca. Wąskie tętnice wieńcowe nie pozwalają tyle przepływ krwi do serca. Dzięki temu zmniejsza się ilość tlenu serca otrzymuje i mogą prowadzić do dusznicy bolesnej, niewydolności serca, nieregularnego rytmu serca i zawału serca.

CAD jest najczęstszym typem choroby serca. To jest główną przyczyną śmierci w Europie zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Inne nazwy dla CAD jest choroba wieńcowa (CHD), choroby serca i choroby niedokrwiennej serca.

Najpierw wybierz swoją płeć, a następnie odpowiedzieć na powstałe pytania, aby określić ryzyko dla CAD.

Twoja płeć? Mężczyzna Kobieta
1. Czy jesteś starszy niż 45? Tak Nie
2. Czy Twoi rodzice lub rodzeństwo zdiagnozowano choroby serca, zanim byli 55? Tak Nie
1. Czy jesteś starszy niż 55 lat? Tak Nie
2. Czy Twoi rodzice lub rodzeństwo zdiagnozowano choroby serca, zanim byli 65? Tak Nie
3. Jest całkowity poziom cholesterolu we krwi wyższe niż 200 miligramów na decylitr (mg / dl) Tak Nie
4. Czy powiedziano masz wysokie ciśnienie krwi? Tak Nie
5. Czy masz cukrzycę (zarówno typu 1 lub typu 2) Tak Nie
6. Czy palisz tytoń? Tak Nie
7. Jaki jest twój wzrost? Stóp cali
8. Jaka jest Twoja obecna waga? Lbs.
9. Czy prowadzisz siedzący tryb życia? Tak Nie

Wyniki

Im więcej czynników ryzyka masz, tym większa Twoja szansa na rozwój CAD. Niektóre czynniki ryzyka, nie można kontrolować. Są to w twoim wieku, płci i rodzinie chorób serca. Inne czynniki ryzyka, które można zmienić. Są to palenie tytoniu, cukrzyca, nadwaga lub otyłość, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, i brak aktywności fizycznej. Informacje, które dał nam wskazuje, że masz następujące czynniki ryzyka.

Wiek

Jak się starzeć, ryzyko dla wzrostu CAD. U mężczyzn ryzyko wzrasta po 45 roku życia. U kobiet ryzyko wzrasta po 55 roku życia.

Informacje, które nam dał oznacza, że obecnie nie ma żadnych istotnych czynników ryzyka choroby wieńcowej. Jednak ludzie mają nieco wyższe ryzyko zawału serca niż kobiety. Następujące informacje mogą pomóc uniknąć choroby wieńcowej w przyszłości.

Informacje, które nam dał oznacza, że obecnie nie ma żadnych istotnych czynników ryzyka choroby wieńcowej. Następujące informacje mogą pomóc uniknąć choroby wieńcowej w przyszłości.

Historia rodziny z chorobami serca

Według Europejskiego Stowarzyszenia Serca, jeśli jeden lub oba z rodzicami mają choroby serca, jest bardziej prawdopodobne, aby rozwijać się. Oprócz historii rodzinnej, Twój etniczna może oznaczać, że odziedziczył zwiększone ryzyko. Na przykład, ludzie afrykańskie mają cięższą wysokie ciśnienie krwi niż rasy kaukaskiej i większe ryzyko chorób serca. Ryzyko chorób serca jest wyższa wśród meksykańskich ludzi, Indianie europejskie, rodzime Hawajczycy i niektórzy ludzie w Azji. Jest to częściowo dlatego, że te grupy są bardziej narażone na otyłość i cukrzyca typu 2.

Łączna wysoki poziom cholesterolu we krwi

Twój wysoki poziom cholesterolu sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne, że będzie rozwijać CAD. Wyższy poziom cholesterolu, tym większe ryzyko dla CAD. Ludzie, którzy mają poziom całkowitego cholesterolu jest wyższy od 200 mg / dL nie wzrosła czynnik ryzyka CAD. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak obniżyć poziom cholesterolu. Czasami można obniżyć poziom cholesterolu poprzez zmianę stylu życia. Czasami może być konieczne do podjęcia leczenia.

Wysokie ciśnienie krwi

Ważne jest, aby kontrolować wysokie ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi jest niebezpieczne, ponieważ sprawia, że ​​praca serca zbyt trudne, National Heart, Lung, and Blood Institute mówi. Ta dodatkowa praca może spowodować stwardnienie tętnic. Ciśnienie krwi 140/90 mm Hg lub wyższe jest za wysoki. Jeśli ciśnienie krwi wynosi od 120/80 mm Hg i 139/89 mm Hg, masz prehypertension. Oznacza to, że nie masz wysokie ciśnienie krwi, ale teraz mogą je rozwijać później. Oba numery w badaniu ciśnienia krwi są ważne, ale dla ludzi, którzy są 50 lat lub więcej, liczba pierwsza (ciśnienie skurczowe) daje najdokładniejsze rozpoznanie nadciśnienia tętniczego. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak obniżyć ciśnienie krwi. Czasami można obniżyć ciśnienie krwi poprzez zmianę stylu życia.

Cukrzyca

Cukrzyca sprawia, że ​​znacznie bardziej prawdopodobne, że będzie rozwijać CAD. Nawet ludzie, którzy starannie kontrolować poziom cukru we krwi są bardziej narażone na ryzyko. Ryzyko jest jeszcze większe w przypadku osób, które nie kontrolują poziomu cukru we krwi. Około 68 procent osób z cukrzycą umiera na jakąś formę choroby serca lub udaru mózgu. Jeśli masz cukrzycę, współpracować z lekarzem, aby utrzymać ją pod kontrolą. Postaraj się kontrolować wszelkie inne czynniki ryzyka masz.

Palenie

Bo palisz, ryzyko dla rozwoju CAD jest dwa do czterech razy większe niż w przypadku osoby, która nie pali. Palenie powoduje CAD ponieważ toksyny w dymie tytoniowym prowadzą do stwardnienia tętnic. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak rzucić palenie.

Nadwaga

Twój wskaźnik masy ciała (BMI) jest . BMI daje szacunkową wartość swojej tkanki tłuszczowej. BMI od 25 do 29,9 stawia się w kategorii nadwagą; BMI 30 lub wyższej stawia się w kategorii otyłych. Dodać funtów - zwłaszcza, jeśli większość z nich jest w pasie - sprawiają, że bardziej prawdopodobne, że będzie rozwijać CAD. Nadwaga sprawia, że ​​praca serca mocniej i podnosi ciśnienie krwi. Podnosi również całkowity poziom cholesterolu i trójglicerydów, a obniża HDL ("dobrego") cholesterolu poziomy. Dodatkowy ciężar może cukrzyca bardziej narażone na rozwój. Wiele osób otyłych iz nadwagą mogą mieć trudności z utraty wagi. Ale tracąc nawet tylko 10 funtów, można obniżyć ryzyko chorób serca. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak schudnąć.

Brak aktywności fizycznej

Twój brak regularnych ćwiczeń powoduje ryzyko dla rozwoju CAD. Regularne, umiarkowane ćwiczenia pomagają kontroli poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi. Pomaga również zapobiegać cukrzycy typu 2 i otyłości. Bardziej intensywne ćwiczenie, tym większe korzyści, według Europejskiego Stowarzyszenia Serca. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń. Operator może również podjąć decyzję, które ćwiczenia są najlepsze dla Ciebie.

Zapobieganie CAD

Są to kroki, które można podjąć, aby obniżyć ryzyko dla CAD:

 • Nie palę. Jeśli palisz, przestań. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli potrzebujesz pomocy w rzuceniu palenia.
 • Ograniczyć, ile alkoholu można wypić. Jeśli jesteś mężczyzną, ograniczyć alkohol, nie więcej niż dwóch drinków dziennie. Jeśli jesteś kobietą, ograniczyć alkohol, nie więcej niż jednego drinka dziennie.
 • Wykonywać przez pięć dni w tygodniu. Cel przez co najmniej 30 minut umiarkowanej intensywności ćwiczeń każdego dnia. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu ćwiczeń.
 • Zdrowo się odżywiać. Oznacza to ograniczenie ilości tłuszczów nasyconych i cholesterolu, co jeść.
 • Kontrolować ciśnienie krwi. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, za radą lekarzem na temat tego jak go obniżyć.
 • Kontroluj swój cholesterol poziomy. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, za radą lekarzem na temat tego jak go obniżyć.
 • Zarządzaj swoją wagę. Schudnąć, jeśli trzeba.

Informacja ta nie jest przeznaczona jako substytut profesjonalnej opieki zdrowotnej. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady dotyczącej zdrowia. Tylko Twój lekarz może określić, czy chorobę wieńcową.

Odniesienia do ryzyka choroby niedokrwiennej serca

 1. National Cholesterol Education Program, Trzeci Raport Panelu Ekspertów ds. wykrywania, oceny i leczenia wysokiego poziomu cholesterolu we krwi u dorosłych (Adult Treatment Panel III). Kalifornia NIH Publication No 01-3670. 2001.
 2. Szacowanie Coronary Heart Disease (CHD) ryzyka Framingham Heart Study Korzystanie przewidywanie wynik Karty National Heart, Lung, Blood Institute. Dostępne w sieci World Wide Web w badaniu Framingham. 2002.
 3. Grundy S, et al. Podsumowanie National Heart, Lung, i Instytut krwi (NHLBI) warsztaty na temat oceny ryzyka sercowo-naczyniowego. Dostępne w sieci World Wide Web w NHLBI. 2002.
 4. Grundy S, Pasternak R, Grenlandia P Smith S, Valentine F. Ocena ryzyka sercowo-naczyniowego przy użyciu wielokrotnego współczynnik oceny ryzyka równań. Oświadczenie dla służby zdrowia z Europejskiego Stowarzyszenia Serca i Europejskiego Kolegium Kardiologicznego. Obieg. 1999; 100:1481-1492.

Ocena ta nie ma na celu zastąpienia oceny pracowników służby zdrowia.