Cambler

Często zadawane pytania na temat rozruszników serca i wszczepialnych kardiowerterów-defibrylatorów (ICD)

Czy telefony komórkowe zakłócają rozrusznikami serca lub ICD?
Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju telefonu komórkowego jest używany. Dzisiejsze rozruszniki serca i ICD są zaprojektowane tak, aby wytrzymać zakłócenia z analogowych telefonów komórkowych. Jednakże, w niektórych przypadkach, cyfrowe telefony komórkowe mogą kolidować z urządzeń. Według Europejskiego Stowarzyszenia Serca, grupa firm telefonii komórkowej studiuje nowsze telefony komórkowe z nowych częstotliwości i ich wpływ na rozruszniki serca. Ogólnym zaleceniem jest, aby unikać umieszczania telefonu komórkowego bezpośrednio nad wszczepionym urządzeniem i przytrzymaj telefon do ucha do przeciwległej stronie urządzenia.

Czy rozruszniki serca lub ICD muszą być okresowo dostosowywane?
Niektóre urządzenia mogą wymagać dostosowania, jeśli zmiany chorobowe medycznych lub stylu życia danej osoby. Zdecydowana większość korekt są wykonywane nieinwazyjnie za pomocą urządzenia o nazwie programista, który jest w istocie bardzo specjalistyczny komputer, który komunikuje się z rozrusznika za pomocą sygnałów magnetycznych za pomocą "różdżki" lub pętli umieszczonej nad rozrusznikiem. Twój lekarz poinformuje Cię o harmonogramie wizyt kontrolnych należy zachować w oparciu o swojej chorobie i typu urządzenia. Dodatkowo, można wziąć udział w telefonicznej oceny urządzenia okresowo.

Po wymianie rozrusznika serca lub ICD, są również wymienić przewody? (Przewody są rzeczywiste przewody, które przenoszą ładunki elektryczne do obszarów serca.)
Jeżeli pierwotne prowadzi funkcjonują prawidłowo w większości przypadków będą one pozostawić na miejscu i ponownie nałożona do nowego urządzenia.

Kiedy muszę wymienić mój rozrusznik serca lub ICD?
Większość urządzeń trwa od 5 do 6, w zależności od zastosowania, po czym bateria lub generator impulsów musi być wymieniona. Wymiana generatora stymulatora mogą być wykonywane w trybie ambulatoryjnym lub mogą obejmować na noc w szpitalu.

Czy mogę podróżować z rozrusznikiem serca lub ICD?
Tak, można podróżować samolotem z urządzeniem i prowadzić samochód, jeśli usunięte przez lekarza. Detektory na lotniskach są na ogół bezpieczne, ale niech personel ochrony lotniska wiedzieć masz stymulatora / ICD i zapytać ich, co jest właściwe procedury badań przesiewowych. Należy upewnić się, aby zawsze mieć swoją kartę identyfikacyjną z Tobą, dokądkolwiek się udasz. Osób z ICD nie może być dopuszczone do jazdy, o ile usunięte przez lekarza.

Czy mogę skorzystać z rozrusznikiem serca?
Po konsultacji z lekarzem, może być w stanie cieszyć umiarkowane ćwiczenia z rozrusznika serca lub ICD, w tym pracy w domu i pracy stoczni.

Czy czuję rozrusznika serca lub ICD?
Na początku możesz czuć ciężar urządzenia na klatce piersiowej. Jednak z upływem czasu, większość ludzi przyzwyczaić się do sposobu, w jaki odczuwa. Generator stymulatora jest bardzo małe, wielkości dwóch srebra dolarów ułożone jedna na drugiej i waży około jednej uncji lub mniej, w zależności od marki i modelu wyrobu. Jeśli ICD wysyła defibrylacja lub "pożarów" osoba poczuje to jako wstrząs lub opuszcza w klatce piersiowej.