Cambler

Wróg medyczny # 1: choroby serca

Zapytaj jakiegokolwiek człowieka, jaki problem medyczny niepokoi go najbardziej i jest prawdopodobne, aby powiedzieć, raka prostaty - lub nawet zaburzenia erekcji. Oba są ważne, i będzie tematem przyszłego człowieka na człowieka kolumn. Ale numer jeden zagrożenie dla zdrowia europejskich mężczyzn jest choroba serca. Ryzyko mężczyzny rozwoju chorób serca pozostaje jednak wysoka i nie spadła znacząco w ciągu ostatnich 10 lat.

Dziś zdrowy 40-letni mężczyzna stoi w obliczu 49% szans na rozwój choroby wieńcowej podczas reszty swojego życia, dla kobiet ryzyko jest 32%. Dzieje się tak pomimo faktu, że wskaźnik choroby serca spadła o około 60% od jego szczyt 1950 powodu znacznych postępów naukowcy wykonane zrozumienie przyczyn choroby wieńcowej w diagnostyce i terapii.

Choroba wieńcowa jest tak powszechne, że większość mężczyzn zakładają to nieuniknioną częścią procesu starzenia się. Ale to nie jest. W zasadzie, choroba serca jest w znacznym stopniu uniknąć. Najważniejsze jest, aby zrozumieć, co powoduje, poznać czynniki, które można umieścić na zagrożenia, a następnie podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka.

Opłat z chorobami serca

Choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów w Europie. Wyjątkiem epidemii grypy w 1918 roku, to uznał, że wątpliwe wyróżnienie co roku od 1900 roku.

 • Prawie 2500 osób umiera z chorób serca każdego dnia - to jest raz na 35 sekund.

 • Więcej niż 71 mln dorosłych Europejczyków żyje z jakąś formą choroby układu krążenia (chorobami serca lub naczyń krwionośnych), w tym 13 mln z chorobą wieńcową.

Około 1.200.000 osób, będzie miał atak serca w tym roku, a ponad 220.000 umrze w wyniku.

Co to jest choroba wieńcowa?

Choroba wieńcowa jest wynikiem procesu zwanego miażdżycą tętnic. Miażdżyca jest zazwyczaj nazywany "stwardnienie tętnic". Jest to wolno rozwijającej się choroby obejmujące naczyń krwionośnych w dowolnym miejscu organizmu. Środkowa warstwa tętnicy wypełnia się miękkim, bzdurny materiału. Tylko później nie tętnicy rozwinąć sztywność i utwardzeniu (rozsiane).

Zaczyna się, gdy stężenie LDL ("zły" cholesterol) dostaje się do ściany tętnicy. HDL ("dobrego") cholesterolu zabiera trochę cholesterolu LDL z tętnic tak wątroby może się go pozbyć. Ale jeśli LDL gromadzi się w ścianie tętnicy, wolne rodniki - cząsteczki uszkadzające komórki - może przekształcić go w utlenionych LDL. To utleniony cholesterol, który dostaje miażdżycy rozpoczął ponieważ wywołuje stan zapalny w ścianie tętnicy.

Do niedawna lekarze błędnie zakłada, że złogi cholesterolu - zwane tablice - były po prostu bierne i że największe tablice były najbardziej niebezpieczne. Jednak komórki mięśni gładkich w ścianie tętnicy i próbować zwiększyć tworząc twardą osłonkę płytki zapalnego. Duże tablice z czapki firmy są poważne: Są wąskie tętnic wieńcowych i zmniejszenie przepływu krwi. Powodują one również anginę, na bóle w klatce piersiowej, które rozwija się, gdy mięsień sercowy nie może uzyskać bogatą w tlen krew potrzebuje. Ale to jest mniejsze, bardziej miękkie tablice, które powodują ataki serca, gdy pęknięcie, powodując tworzenie się skrzepów krwi. To, że w końcu bloki zakrzep tętnicy, zabijając komórek mięśnia sercowego, które zależą od tętnicy do zaopatrzenia w tlen. I jeśli wystarczająco komórki mięśniowe są uszkodzone, serce może nie odzyskać.

Poznaj swoje ryzyko

Europie epidemia choroby serca zaczęło się w latach 1920 i 1930. Od najwcześniejszych dni, lekarze podejrzewali, że jest mężczyzna, z wiekiem, w rodzinie chorób serca i cukrzyca były ważnymi czynnikami przyczyniającymi się do choroby wieńcowej. Ale oni nie zaczną podejrzewać palenia, najbardziej niebezpiecznym czynnikiem ryzyka wszystkich, aż do 1950 roku. Cholesterolu połączenie nie zostało wykonane do 1960. Teraz, 10 główne czynniki ryzyka zostały mocno zidentyfikowane:

Czynniki ryzyka, których nie można zmienić:

 • Płeć męska

 • Historia rodziny

 • Wiekiem

Czynniki ryzyka, które można zmienić:

 • Palenia lub używania tytoniu, narażenie na bierne dymu

 • Nieprawidłowy poziom cholesterolu - wysoki poziom LDL, niski HDL

 • Wysokie ciśnienie krwi

 • Brak ruchu

 • Cukrzyca

 • Otyłość

 • Czynniki psychologiczne takie jak stres, złość, depresji i izolacji społecznej

Wiele z tych czynników ryzyka może być poprawiona przez prostych zmian w stylu życia i, jeśli to konieczne, leki na poprawę poziomu cholesterolu, niższe ciśnienie krwi, a także zarządzać cukrzycy.

"Dlaczego ja?"

Czasami człowiek ma atak serca, mimo posiadania niewielu, jeśli wszystkie czynniki ryzyka. Dlaczego? Naukowcy zidentyfikowali pięć nowych czynników ryzyka, że ​​odpowiedź na to pytanie:

 1. C-reaktywne białko - środek zapalenia

 2. Fibrynogen - białka krzepnięcia

 3. Trójglicerydów - tłuszczów we krwi

 4. Lipoproteiny (a) - tłuszczu we krwi

 5. Microalbuminura - białko w moczu

Wiele innych markerów zapalenia w blaszek miażdżycowych, jak pojawiają się czynniki ryzyka, wszystko odzwierciedla aktywne - i destrukcyjną - charakteru zapalnego. Z drugiej strony, niektóre nowe badania w wątpliwość znaczenie poprzednio przyjętych czynników ryzyka. Jednym z przykładów jest homocysteina, aminokwasów we krwi. Mimo, że lekarze mieli powody, by podejrzewać, że wysoki poziom homocysteiny przyczyniły się do miażdżycy, duże badania wykazały, że leczenie wysoki homocysteiny nie ma korzyści. To samo odnosi się do bakterii, C. pneumoniae.

Co możesz zrobić

Nie czekaj na atak serca stało. Zamiast oceniać osobiste ryzyko, a następnie podjąć działania, aby zachować zdrowie. Możesz używać kalkulatora Framingham Heart Attack, dostępny pod adresem: http://hp2010.nhlbihin.net/atpiii/calculator.asp?usertype=pub, aby dowiedzieć się o ataku serca ryzyko. Następnie przeczytać człowieka na człowieka w ciągu najbliższych miesięcy na to, co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko.