Cambler

Proste sposoby, aby pamiętać, aby zabrać swoje leki

Znaczna liczba 3,9 mld recept wypełnionych każdego roku nie są brane prawidłowo. W rezultacie, wiele osób jest umieszczenie ich zdrowie i życie na niebezpieczeństwo.

Przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami jest ważne dla prawidłowego zarządzania zdrowia; dodatkowo, utraty lub złe dawkowanie może być niebezpieczne.

Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby spersonalizować pigułka podejmowania rutynowych tak, że biorąc właściwego leku w odpowiednim czasie staje się automatyczne.

Posiadają system

Jeśli masz więcej niż dwa leki do zarządzania, rozważyć uzyskanie pigułka organizator specjalny pojemnik oznaczone dni tygodnia. Oprócz mieszkań wielu leków, przedziały organizator może być przydatne do śledzenia z lekami już podjętych.

Wiele osób nie może sobie przypomnieć, czy wzięli swoją pigułkę lub jeśli po prostu myśli o wzięciu go, więc pominąć dawki lub zbyt wiele tabletek.

Ale za pomocą organizatora, można po prostu sprawdzić, czy pigułka brakuje w tym dniu kosza. Mimo to, jeśli używasz organizatora, należy oznaczyć każdy pojemnik z nazwą leku oraz innych istotnych informacji, więc konsekwentnie załadować organizator poprawnie.

Zabierz swoje repliki

Jeśli masz kłopoty z zapamiętaniem, aby zabrać swoje leki, trzeba opracować wskazówki, że przypominasz, może oprócz korzystania organizatora.

Na przykład, jeśli jesteś przy komputerze cały dzień, można zaprogramować go na sygnał dźwiękowy, gdy nadszedł czas, aby podjąć pewne dawki. Jeśli jesteś bardziej mobilny, rozważyć inwestowanie w triathlonie zegarek, który można ustawić na dźwięk alarmów przypominających.

Programowanie osobisty asystent cyfrowy lub telefon komórkowy alarm lub program przypomnienia, jeśli masz, jest również doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko nie dźwięk alarmu, wyświetla wiadomości tekstowe, takie jak: "Weź pigułkę serca teraz."

Można również zakupić czapki pigułka, że ​​sygnał dźwiękowy lub dźwięk alarmu, gdy trzeba wziąć lekarstwa. Po wymianie cap pigułka, zegar jest automatycznie resetowany na następny raz. Inne urządzenia pozwala na nagrywanie własnego głosu jako przypomnienie, urządzenie to odtwarza nagranie w momencie trzeba wziąć leki.

Jeśli twój problem jest pamiętać, aby zabrać swoje leki rano lub w nocy, szkolić się, aby pamiętać, aby to zrobić, umieszczając je w strategicznych miejscach.

Jeśli masz sok pomarańczowy każdego ranka, na przykład, umieścić swoje leki na stole śniadanie i świadomie starać się pigułki każdego ranka, kiedy wypić sok.

Zaskakująco skuteczne, opcja low-tech jest zrobić listę kontrolną wszystkich leków i czas i dzień trzeba je podjąć, a następnie umieścić go na swojej lodówce lub w innym widocznym miejscu.

Po prostu zrobić się zaznaczenie każdym czasie przyjmowania leku. Uważają, że leki lista spraw.

Dla osoby, która nie jest w stanie pamiętać, aby zabrać swoje leki z powodu choroby Alzheimera lub inną formę demencji, opiekun musi wziąć na siebie odpowiedzialność. Opiekun może korzystać z niektórych z tych samych metod organizatorzy wyżej pigułki lub pigułki przypomnienia-aby pomóc śledzić leków potrzebnych.