Cambler

Dlaczego lekarz daje EKG

EKG - w skrócie albo EKG lub EKG - jest to test, który rejestruje aktywność elektryczną serca i zamienia ją w postaci wykresu, które mogą być odczytywane i analizowane. Impuls elektryczny, który podróżuje przez serce jest to, co powoduje, że mięsień sercowy do umowy i pompować krew.

Jest to jedno z wielu ważnych testów w medycynie, ponieważ dostarcza wskazówek co do zdrowia serca. Służy ona do ustalenia, czy aktywność elektryczna jest normalne. Nagrania te można powiedzieć o obecnych problemów kardiologicznych, takich jak zaburzenia rytmu serca, które mogą wymagać rozrusznika serca lub terapii farmakologicznej, lub zidentyfikować problemy, które miały miejsce w przeszłości, takie jak stare, a czasem cichy (bez echa), zawału serca, a rozszerzeniem serca, które mogą prowadzić do niewydolności serca i wielu innych ważnych chorób. To również może powiedzieć, czy zawał serca jest w toku, więc, że leki mogą być podawane w celu zmniejszenia uszkodzenia serca i poprawy przeżycia.

EKG jest ważną częścią kompletnego sprawdzanie medycznych. Test nie jest w stanie przewidzieć przyszłości twojego serca, ale wraz z rodziną i osobistej historii, może pomóc w podejmowaniu decyzji, aby utrzymać się w możliwie najlepszy stan zdrowia.

Kiedy trzeba mieć EKG?

Jeśli występują bóle w klatce piersiowej, żadnego omdlenia, zawroty głowy lub duszność, należy skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia natychmiastowej oceny. On lub ona może wysłać bezpośrednio na pogotowie, gdzie EKG jest jeden sposób, aby ustalić, czy zawał serca jest w toku.

Jeśli są wolne od objawów, jak często pojawia się EKG zależy od lekarza, który weźmie pod uwagę historię, swój wiek i inne choroby serca czynniki ryzyka, takie jak historia rodziny, cukrzycy i palenia.

EKG jest proste, bezbolesne i bardzo bezpieczne badanie prowadzone z pacjenta leżącego twarzą do góry na stole badania. Maszyna z licznymi długimi kablami jest w pobliżu. Kable te mogą wyglądać jak macki ośmiornicy, ale pozwalają one sygnały z Twojego bijącego serca do czytania przez elektrokardiograficznych maszyny.

Odebrać sygnały, małe plastikowe klapki (z przewodami, które kontaktują się ze skórą) umieszcza się na skórze, w co najmniej 10 różnych miejscach - na każdej z kończyn i na sześciu miejscach w klatce piersiowej. Te plastry - naprawdę elektrody wykrywające prąd elektryczny - dołączyć do przewodów prowadzących do maszyny, maszyna zamienia sygnały w faliste linie, które tworzą wykres - przedstawienie swojej aktywności elektrycznej serca.

Całkowity czas badania, z wejściem do pokoju, aż zakończeniu testu, jest 15 do 20 minut. Maszyny EKG często skomputeryzowane urządzenia, które może analizować skanowania automatycznie, ale lekarze zawsze jak sprawdzić wyniki siebie. W nagłych przypadkach, wyniki można uzyskać natychmiast.

EKG może dostarczyć cennych informacji, które mogą pomóc lekarz utrzymać się dobrze, a może uratować życie.