Cambler

Diagnozowania chorób serca

Lekarze stosują rozmaite techniki w celu diagnozowania chorób serca. Wynoszą one od sprawdzonych i prawdziwych standardów jak przy historię choroby, wykonując badanie lekarskie i zamawianiu elektrokardiogram (EKG) do strategii zaawansowanych technologii, takich jak obrazowanie jądrowego i tomografii komputerowej (CT) skanowania lub inwazyjnych badań, takich jak koronarografii. Więc co testy są najlepsze? Odpowiedź zależy od choroby i stopnia lekarza obaw. Jeśli masz łagodne, stabilne, lub nietypowe objawy (na przykład, przelotne epizody przeszywający ból), doświadczony lekarz nie może iść dalej niż historia, badania i EKG. Z drugiej strony, jeśli objawy są groźne (np. uczucie ściskanie w klatce piersiowej, duszności podczas spaceru z więcej niż kilka metrów i nieprawidłowym EKG), lekarz może przejść eliminacje i iść prosto do angiografii. W praktyce, większość ludzi się pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, i często korzystają z stopniowego podejścia, które zaczyna się od prostych testów, a następnie bardziej zaawansowanych testów, ile potrzeba, aż diagnoza staje się jasne.

Twoja historia choroby

Ból w klatce piersiowej

W ramach biorąc historii medycznej, lekarz poprosi o bólu w klatce piersiowej w celu odróżnienia dusznicy bolesnej (ból, który pojawia się, gdy mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi przez naczynia wieńcowe) od wielu innych rodzajów dyskomfort w klatce piersiowej. Angina jest najczęstszym objawem choroby wieńcowej.

Dusznica zwykle ma pewne cechy. Wiele osób opisuje go jako ciśnienia, uczucie ciężkości, wyciskanie, lub ucisku w klatce piersiowej. Inni skarżą się na pieczenie lub bóle. Stosunkowo niewiele osób opisują ból jako ostry lub kłucia. Objawem może być niemal wszędzie w klatce piersiowej, ale zazwyczaj jest to jak głęboki dyskomfort centralnego za mostkiem. Wiele osób z dławicą zaciska pięści przed piersi, gdy szukając słów, aby opisać ich ból w klatce piersiowej. Dusznica może być wywołane przez wiele różnych miejscach (patrz "języki spustowe" Common bolesnej, poniżej). Ludzie często mówią, że dyskomfort rozprzestrzenia się na barkach, ramionach, szyi lub żuchwy, a towarzyszy mu duszność lub pocenie się. Lekarze nazywają ten wzorzec bólu "promieniowania".

Dyskomfort w klatce piersiowej jest mało prawdopodobne, aby dławica, jeśli to jest bardzo krótki (pojawia się i znika w ciągu kilku sekund), ostry, lub kłujący. Podobnie, ból, który jest ograniczony do niewielkiej powierzchni (w ciągu kilku cali) prawdopodobnie nie jest z serca. Na przykład, ból, który jest jak ołówek jest Poked do skrzyni dla oka może być skurcz mięśni, nie dusznicę.

Jeśli diagnoza jest dusznica bolesna, następnym krokiem jest rozróżnienie pomiędzy stabilnej i niestabilnej dusznicy bolesnej.

Stabilna dławica piersiowa. Ból w klatce piersiowej, które zazwyczaj trwa jeden do pięciu minut i znika szybko po zatrzymaniu lub podjęcia leczenia jest chyba stabilna dławica piersiowa. Jest to przewlekła choroba i zazwyczaj występuje w odpowiedzi na określone wyzwalacze, jak wysiłek fizyczny, stres, ekspozycja na zimno lub aktywności seksualnej. Stabilna choroba jest spowodowana przez płytki, które są częściowo utrudnia przepływ krwi. Choroba wymaga leczenia, ale nie jest to nagły przypadek medyczny.

. Niestabilna dławica piersiowa ból w klatce piersiowej, które buduje się w intensywności, trwa kilka minut, godzin, występuje lub jest kontynuowane nawet podczas odpoczynku, a nie reaguje na leki może być niestabilna dławica piersiowa - choroba, która jest o wiele bardziej niebezpieczny niż stabilnej dławicy piersiowej. Oba ataki serca i niestabilna dławica piersiowa występuje, gdy tablica rozwija łzę lub przerwy, a oba są klasyfikowane jako ostrych zespołów wieńcowych, wymagające natychmiastowej pomocy medycznej. (Różnica między nimi jest jednym z stopnia: w niestabilnej chorobie wieńcowej, tętnicy jest częściowo zablokowana - choć pełna blokada może rozwijać się na atak serca, tętnica jest całkowicie zablokowana.).

Inne przyczyny bólu w klatce piersiowej. Oczywiście, serce nie jest jedynym organem w klatce piersiowej i inne problemy zdrowotne mogą powodować dyskomfort w klatce piersiowej. Na przykład, choroby płuc, takie jak zapalenie płuc lub skrzepy krwi w naczyniach zaopatrujących płuca często powodować duszność i ostre bóle, które nasilają się wraz z głębokim oddechem. Zapalenie tkanek wokół serca (zapalenie osierdzia) może powodować ostry ból, który często pogarsza się, kiedy leżysz. Zapalenie stawów i różne urazy kości i tkanek w ścianie klatki piersiowej może naśladować ataki serca. Choroba zwana costochondritis (zapalenie klatki piersiowej między żebrami i mostkiem) mogą również powodować ból, który jest często mylone z atakiem serca. Kłujące pobolewania może być spowodowana przez uraz lub nadużywania uszkodzenia lub może towarzyszyć zapalenie stawów.

Czasami problem powstaje w układzie żołądkowo-jelitowym. Chest może powodować dyskomfort przy kwasu z żołądka przepływa do przełyku, zgaga, powodując (zwany także kwaśne) lub gdy powoduje uszkodzenie ściany żołądka (jak w przypadku wrzodów lub nieżyt żołądka ). Ponadto, kamienie żółciowe mogą niekiedy powodować dyskomfort w klatce piersiowej bardzo podobne do anginy.

Wspólnych powoduje angina


 • Szybki spacer na zewnątrz, na zimno, wietrznie, albo wilgotny dzień

 • Spiesząc z dużym obciążeniem

 • Wywieranie po obfitym posiłku

 • Praca w terminie

 • Wystąpień publicznych

 • Angażowania się w aktywność seksualną

 • Jest zaniepokojony, napięta, lub zły


Inne objawy

Kobiety znacznie rzadziej niż mężczyźni doświadczają dyskomfortu w klatce piersiowej, przed lub w trakcie zawału serca. Zamiast tego, są one o wiele bardziej prawdopodobne, aby zgłosić niezwykłe zmęczenie, duszność, zaburzenia snu i osłabienie. Czy jesteś mężczyzną czy kobietą, ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie nietypowe objawy, które rozwijają się i porozmawiać z lekarzem o nich.


Badanie fizyczne

Podczas rutynowego badania, większość lekarzy sprawdzenia swoich pacjentów życiowych, w tym ciśnienia krwi (patrz Tabela 4 na to, co oznaczają wyniki), i sprawdzić szybkość i regularność uderzeń serca (tętna) i oddechów (oddechów). Możesz sprawdzić swój puls, umieszczając palec na nadgarstku pobliżu podstawy kciuka, aby poczuć puls tętnicy promieniowej, ponieważ dostarcza krew do strony. Policzyć liczbę impulsów w czasie 15 sekund i pomnożyć przez cztery. Większość ludzi ma tętno od 60 do 80 uderzeń na minutę. Niektóre dobrze diseaseed sportowcy mają ceny w latach 40 i 50 lat. Ale tętno spoczynkowe 100 lub więcej uderzeń na minutę, może oznaczać, że serce pracuje bardzo twarde, ponieważ niektóre podstawowy problem.

Lekarz może również dokonywać pomiaru rytmu oddychania. Jeśli siedzisz cicho, więcej niż około 20 oddechów na minutę, może wskazywać na problemy z sercem i płucami. Ale, znowu, ważne jest, aby pamiętać, że żaden znak jest ostateczne: większość osób z chorobą wieńcową mają normalne tętno i oddech.

Szmery i galopuje

Lekarze czasami może wykryć dowody zaburzenia przepływu krwi spowodowane przez choroby wieńcowej słuchając szmerów serca na klatce piersiowej i na dodatkowych dźwięków zwanych galopuje, które mogą wynikać z uszkodzenia serca. Szmer jest nienormalny dźwięk spowodowane przepływem krwi przez komory serca lub zaworów. Niektóre szmery serca nie wskazują na problemy z sercem, a inne nie.

Szmer serca może być spowodowane pośrednio przez choroby wieńcowej czy niedostatecznego przepływu krwi pozbawia mięśnie kontrolujące zastawki mitralnej serca jest tlenu zawór ten musi funkcjonować normalnie. Zastawki mitralnej może też mieć problemy zamknięcia prawidłowo, jeśli serce jest powiększone w wyniku uszkodzenia ze atak serca lub innego problemu medycznego. Jeżeli zawór nie zamkną się całkowicie w ciągu każdego skurczu lewej komory krwi może być wyciskany do tyłu przez zawór do lewego przedsionka - syndrom nazwie niedomykalność zastawki mitralnej. Chyba że ilość niedomykalności mitralnej jest bardzo minimalne, będzie produkować szum, który może być wykryty z stetoskop.

Galopuje są nieprawidłowe, miękkie, dudniące dźwięki, które sprawia, że ​​gdy serce napełnia się krwią. Dźwięki te nie zawsze są oznaką choroby wieńcowej, ale wskazują na sztywność głównej komory serca do pompowania krwi. Galopuje są bardzo powszechne wśród osób starszych, szczególnie jeśli mają nadciśnienie. Chociaż galopuje zwykle nic się martwić, jeśli masz je się okresowo sprawdzane przez lekarza pod kątem objawów ucisku serca.


Płuca, szyi i stóp

Szukając dowodów, że mięsień został osłabiony, lekarze nie badają tylko serce. Jeśli serce zostało uszkodzone przez atak serca, sprzeniewierzenie jego zdolności do pompowania krwi, ma tendencję do gromadzenia się płynu w płucach, żył i reszty ciała - choroby zwanej niewydolnością serca. Dlatego lekarze słuchać płuc dla odgłosów trzeszczenia lub rzężenia, które mogą wskazywać zatorów płynu. Lekarze badać także żyły na szyi, ponieważ statki te stają się nabrzmiałe, gdy krew ma trudności z uzyskaniem przez serce. Lekarze również nacisnąć ciągu piszczele aby sprawdzić, czy płyn gromadzi się w nogach. Takie nagromadzenie płynu nazywa się obrzęk.

Lekarz czuje siłę impulsu stóp (patrz "Kontrola zdrowia tętnic poza centrum: indeksu kostka-ramię," poniżej), które mogą być osłabione, jeśli jest ciężka miażdżyca w tętnicach karmienia nóg, choroba znany jako choroba tętnic obwodowych. Czasami, patrząc w oko z oftalmoskopu lekarz widzi nieprawidłowości w małych naczyniach siatkówki. Jeśli istnieje w tych miażdżyca naczyń, jest ponadprzeciętne szansa, że ​​masz również choroby wieńcowej.

Oprócz oceny naczyń krwionośnych, lekarz wykonuje pełne badanie fizykalne w poszukiwaniu wskazówek co do zdrowia układu sercowo-naczyniowego, jak również w celu wykluczenia innych problemów zdrowotnych. Na przykład, może on szukać pierścienia wokół tęczówki oka lub guzki wypełnione tłuszczu tuż pod skórą, szczególnie na łokciach, dłoniach i piętach. Są to objawy we krwi cholesterolu poziomach.

Wreszcie, lekarz może również zamówić kilka prostych testów laboratoryjnych. Test Microalbumin badanie moczu i krwi może wykryć chemia cukrzycę lub chorobę nerek, które są czasem połączone z miażdżycą. Jak wspomniano wcześniej, profil lipidowy na czczo pomaga ustalić ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej (patrz "niekorzystnych poziom cholesterolu"). Lekarz może również zalecić białko C-reaktywne o wysokiej czułości (hsCRP) badanie (patrz "białko C-reaktywne").

Sprawdzanie stanu zdrowia tętnic poza centrum: indeksu kostka-ramię


Tętnic, które dostarczają krew do części ciała poniżej serca nie dostać prawie tyle samo uwagi co tętnic wieńcowych, które zaopatrują serce lub tętnic szyjnych, które zaopatrują mózg. Te tak zwane obwodowych są również podatne na tych samych szkodliwych procesów sztywności i zatykają tętnic wieńcowych. Kluczowym testem dla problemów w tych tętnicach jest wskaźnik kostka-ramię (ABI), który porównuje odczyty ciśnienia krwi od kostki i tętnicy ramiennej w grupie, stosując mankiet ciśnieniomierza i sondy ultradźwiękowej. Duża różnica między nimi może sygnalizować obecność choroby tętnic obwodowych.

ABI jest najwyższe ciśnienie rejestrowane w kostce podzielonej przez najwyższe ciśnienie rejestrowane w tętnicy ramiennej. Normalny zakres wynosi pomiędzy 0,90 a 1,30. Wskaźnik mocy 0,90 oznacza, że ​​we krwi jest o ciężko się do nóg i stóp: 0,41 do 0,90 wskazuje łagodny do umiarkowanego choroby tętnic obwodowych; 0,40 i niżej wskazuje ciężką chorobę. Niższy wskaźnik, tym większe szanse na ból nóg podczas ćwiczeń lub zagrażające kończyny niskiego przepływu krwi. ABI powyżej 1,30 jest zwykle oznaką sztywnych, tętnic wapnia inkrustowane. Te często występują u osób z cukrzycą lub przewlekłą chorobą nerek. W takich przypadkach, ciśnienie krwi powinno być mierzone na palcu, w których tętnice są mniej prawdopodobne, aby być sztywne.

ABI oferuje również informacje na temat ogólnego stanu zdrowia układu sercowo-naczyniowego. Analiza w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego w badaniach z udziałem prawie 50.000 kobiet i mężczyzn 2008 wykazały, że niski indeks (pod 0.90) podwoiła szanse na atak serca lub udar mózgu lub choroby serca umiera w ciągu 10 lat. Naukowcy sugerują, że ABI może poprawić dokładność powszechnie stosowanych skali ryzyka Framingham (patrz "Jakie jest moje ryzyko?").


Elektrokardiogram

Jednym z najbardziej powszechnie stosowane testy na wykrycie choroby serca jest elektrokardiogram, który jest skrótem EKG (lub EKG, z niemieckiej pisowni elektrokardiogram ). EKG dostarcza obraz aktywności elektrycznej, który reguluje cykl serca w skurczu i relaksu. Każda osoba z podejrzeniem lub rozpoznaniem choroby wieńcowej powinny mieć EKG jako część wstępnej oceny. I test ten może być okresowo powtarzane w celu wykrycia, czy zawał serca wystąpił między badaniami.

Powinieneś mieć EKG co roku? W wielu przypadkach odpowiedź brzmi "nie", zgodnie z US Preventive Services Task Force, grupy sponsorowane przez amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej, a składający się z lekarzy i naukowców z całego kraju. W wytycznych opublikowanych w 2004 roku, grupa zadaniowa zaleca się przed rutynowych badań EKG u osób o niskim ryzyku choroby wieńcowej, i uznał, że nie było wystarczających dowodów, aby zająć stanowisko w rutynowych badań przesiewowych, nawet dla osób z wysokim ryzykiem. Może się to wydawać dziwne, ponieważ EKG może dostarczyć cennych informacji na temat funkcjonowania serca. Ale grupa zadaniowa wzywa do ostrożności w stosowaniu stateczników elektronicznych z dwóch powodów. Po pierwsze, nie jest jeszcze dowodem, że rzeczywiście poprawia rutynowe badania długofalowe skutki zdrowotne. Po drugie, był zaniepokojony tym, że agencja dostarczają zbyt wielu EKG "false-positive" testy, zwłaszcza u kobiet, co prowadzi do niepotrzebnych dodatkowych badań i zbyt wiele "fałszywie negatywnych" testy, które przegap nieprawidłowości.

Taka opinia może się zmienić w przyszłości, w oparciu o nowe dowody z badań klinicznych. W międzyczasie, omówić problem z lekarzem. EKG jest nadal wartościowe, jeśli jest on używany wraz z innymi narzędziami diagnostycznymi. Jako ogólne wytyczne, jeśli jesteś w średnim wieku lub starszych, a czynniki ryzyka zawału serca - takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom LDL cholesterolu lub cukrzycy - należy prawdopodobnie test co kilka lat, nawet jeśli jesteś uczucie grzywny. Ponadto, ponieważ istnieją duże zakresy, co za "normalne" EKG, warto jest mieć badanie EKG, aby porównać z przyszłych badań, w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowych zmian.

EKG daje odczyt, lub śledzenia, aktywności elektrycznej, która występuje w każdym mgnieniu oka. To proste, bezbolesne badanie ujawnia wiele o swoim sercu. Poprzez ocenę aktywności elektrycznej tracings swojego serca, lekarze mogą sprawdzić, czy jest nieregularne tętno (arytmia), dowiedzieć się, czy twoje serce jest powiększone, a nawet wykryć wskaźnik objawów uszkodzenia ze starego ataku serca. EKG jest kluczowe dla oceny bólu w klatce piersiowej. Nieprawidłowości w zapisie EKG są często na tyle, aby umożliwić lekarzom oddziału ratunkowego w celu ustalenia ostatecznej diagnozy zawału serca.

W standardowej techniki, leżysz jak technika stosuje cztery elektrody, lub przewody, do skóry - po jednym na każdym ramieniu i jeden na każdy mecz - ze specjalną pastą lub przylg. Te przewody kończyn umożliwiać zapis elektrycznej aktywności serca z różnych kątów. Sześć dodatkowych elektrody są zazwyczaj umieszczane w klatce piersiowej w celu wykrycia aktywności na przedniej i lewej części serca. Rutynowym EKG dostarcza informacji z wielu różnych dziedzin, umożliwiając lekarzom znaleźć lokalizację ewentualnych uszkodzeń serca.

Czasami osoby, które podejrzewane nieprawidłowości rytmu serca należy nosić Holter monitora, czasami nazywany badanie ambulatoryjne EKG (patrz "Nadzór Holter," poniżej).

Skurcze serca zaczynają gdy węzeł zatokowo-przedsionkowy wysyła falę impulsów elektrycznych przez obu górnych komór serca, znany jako przedsionków. Aktywność ta może być widoczne na elektrokardiogramie w postaci blip o nazwie fali P. Jak fala przechodzi przez węzeł przedsionkowo-komorowy i stymuluje zarówno dolne komory lub komór, generuje zespołu QRS, najwyższy segment śledzenia. Po komory skracali, serce zwalnia na chwilę, ponieważ przygotowuje się do powtórzenia cyklu. Ta ostatnia faza tworzy delikatny wzrost i spadek wykrywania, znany jako załamka T.


Test tolerancji wysiłku

Test tolerancji wysiłku, zwany także próba wysiłkowa, wskazuje, czy twoje serce dostaje tyle przepływ krwi i tlenu, gdy pracuje jego najtrudniejsza. Badanie można zamówić, jeśli masz objawy choroby serca lub jeśli lekarz chce ocenić skuteczność leczenia. Nie jest zalecane jako badanie przesiewowe lub dla osób bez objawów. Do tego testu, lekarze zrobić EKG i podjęcia odczyty ciśnienia krwi, jak idziesz na bieżni. Będziesz zazwyczaj zaczynają chodzić na lekkim nachyleniem w wolnym tempie. Jeśli pacjent przebył niedawno atak serca lub są w inny sposób fizycznie ograniczone, może zostać poproszony o wysilać nawet mniej. Co kilka minut, lekarz sprawdza EKG i ciśnienia tętniczego krwi.

Jeśli wszystko jest dobrze i czujesz się na siłach, prędkość bieżni i stopień nachylenia zwiększa się aż trzeba zatrzymać, bo czujesz, krótki oddech, zawroty, lub w inny sposób niewygodne. W innych przypadkach, lekarz może zakończyć test, jeśli spadek ciśnienia krwi lub pojawiają się nieprawidłowości w zapisie EKG. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do wyraźnego wysiłku fizycznego lub ostatnio miał atak serca, lekarz może przerwać test po określonym czasie lub po osiągnięciu pewnej tętno. Kiedy ćwiczenie jest ponad, jesteś pomógł pobliskim łóżku podczas EKG nadal nagrywać dane. Często informacje uzyskane podczas rekonwalescencji jest najbardziej owocna.

Wiele osób obawia się, że badanie to może być niebezpieczne dla osoby z chorobą wieńcową, może nawet wywołującym atak serca. Ale mimo, że ludzie są proszeni do pchania się do granicy, pokaz jest bardzo bezpieczne, jeśli lekarz bada ci wcześniej, aby upewnić się, że jesteś na tyle zdrowy dla niego. Powikłań śmiertelnych są rzadkie.

Jeśli chodzenie na bieżni daje objawy takie jak ból w klatce piersiowej, duszność lub zawroty głowy, a jeśli objawy te towarzyszą zmiany w EKG, badanie silnie sugeruje chorobę wieńcową. Badanie uznaje się za negatywny, jeśli można przeprowadzić normalną ilość ćwiczeń bez objawów lub zmian w zapisie EKG.

Jednak wiele osób ma dyskomfort w klatce piersiowej, ale bez zmian w EKG, lub odwrotnie. W tych przypadkach, test wysiłkowy jest mniej pomocy, a wynik będzie interpretowane jako zgodne z chorobą wieńcową, ale nie ostateczny. Ponadto, niektóre osoby z chorobą wieńcową nie wykazują jakichkolwiek objawów niedokrwienia w próby wysiłkowej z powodu innych schorzeń medycznych, takich jak zapalenie stawów, uniemożliwiają im chodzenie na tyle długo i na tyle szybki, aby podkreślić ich serca. (Dla nich istnieją inne opcje testowe. Patrz "obrazowanie" i "Nuclear echokardiografii.")

Ponadto, test wysiłkowy jest mniej wrażliwy i ewentualnie mniej dokładne w kobietach. Niektóre kobiety nie mają siły lub wytrzymałości do zakończenia próby wysiłkowej. Te kobiety mogą skorzystać z testu wysiłkowego farmakologicznym (patrz poniżej), która wykorzystuje leki zamiast ćwiczenia do pracy serca mocniej. Może on być również, że u kobiet, tkanki piersi utrzymuje prowadzi dalej od serca, zniekształcając wyniki, a co utrudnia ich interpretacji.

Wreszcie, prawie każdy lekarz słyszał o kimś, kto miał negatywny test wysiłkowy tydzień i zawał następnego. Czasami wynik negatywny może dostarczyć fałszywą pewność, z kimś, kto nie był w stanie skorzystać wystarczy do wywołania niedokrwienia podczas testu. W innych przypadkach, negatywny wynik może być dokładne, ale atak serca może nadal występować. Na przykład, płytka miażdżycowa może nie być wystarczająco duży, aby spowodować znaczną niedrożność tętnicy wieńcowej w czasie badania, a następnie gwałtownie pęknięcia i może prowadzić do powstania skrzepu, który blokuje przepływ krwi.

Testy warunków skrajnych, jak wszystkich testów, nie są niezawodne. Gdy wyniki są niejasne, obrazowanie jądrowej (patrz poniżej) może przyczynić się do wyjaśnienia diagnozy osoby i stanu zagrożenia.

Monitorowanie EKG metodą Holtera

Monitor Holtera jest przenośnym urządzeniem EKG, które rejestruje rytm serca przez dłuższy okres czasu - zazwyczaj 24 - do 48-godzinnego okresu - gdy go o swoich codziennych czynności, a nawet podczas snu. Można dopasować monitor do torebki lub kieszeni marynarki lub nosić na ramieniu jego pasek, a następnie kontynuować normalną rutynę, z dwoma wyjątkami. Po pierwsze, nie można wziąć prysznic lub kąpiel w okresie, w którym masz na sobie monitor. Drugi dostaniesz mały pamiętnik, w którym na uwagę żadnych niepokojących objawów czujesz, wraz z czasem ich wystąpienia. Lekarz będzie później przeglądu zarówno swój dziennik i dane o działalności twojego serca od monitora, aby sprawdzić, czy występujące objawy doświadczane były spowodowane jakimś podstawowym problemem serca. Nie ma żadnych skutków ubocznych z testów.


Stress test farmakologiczna

Ludzie, którzy są starsi lub z formy, a te z zapaleniem stawów, choroby płuc, choroby naczyń lub innych chorób medycznych zazwyczaj nie może wykonywać tyle przechodzić tradycyjnego testu tolerancji wysiłku. W takich sytuacjach, gdy test warunków skrajnych farmakologiczne, które zastępuje leków do ćwiczeń, stanowi kolejną opcję. Lek zwiększa zapotrzebowanie serca na krwi, co pozwala lekarzom na wykrycie blokad, które utrudniają dopływ krwi.

Dwie strategie są powszechnie stosowane w farmakologicznym stresowych badań. W jednym, leki stosowane - dobutaminy, które działa jak adrenalina i jest czasami w połączeniu z atropiny - zwiększa ilość pracy serca robi, zwiększając tym samym swoją potrzebę krwi bogatej w tlen, tak jak robi ćwiczenia. Echokardiografia jest ogólnie stosowany do monitorowania zaburzeń wywołanych dobutaminy. Druga strategia jest dać dipyridamole (Persantine) lub adenozyny (Adenocard), leki, które powodują poszerzenie tętnic wieńcowych, produkcji czterokrotne zwiększenie przepływu krwi. Przepływ krwi nie zwiększy się w zablokowanych tętnic, które nie mogą poszerzyć. Obrazowania jądrowego (patrz następny punkt) jest zwykle stosowany do wykrywania zatorów ujawnionych przez dipirydamol lub adenozyny.

Stress testy farmakologiczne nie są dla każdego. Osoby z astmą, rozedma płuc, choroby tętnic szyjnych lub zwężeniem zastawki aortalnej nie powinna dipyridamole lub adenozyny, podczas gdy każdy z niekontrolowanym nadciśnieniem tętniczym lub zaburzeniami rytmu serca nie powinny dobutaminę. Ale dla wielu ludzi, testy warunków skrajnych farmakologiczna jest bezpieczny.


Obrazowanie jądrowej

Zasada obrazowania jądrowego, znany również jako badania radionuklidów, jest podobny do testu wysiłkowego: popychając serce do cięższej pracy, test wywołuje niedokrwienie u osób z ukrytej choroby serca. Zdjęcia są zazwyczaj wykonane z emisji pojedynczych fotonów (SPECT tomografii komputerowej), w którym aparat, który rejestruje obrazy rentgenowskie kręgi wokół serca, robienia zdjęć pod różnymi kątami. Komputer korzysta z tych informacji do budowania bardziej szczegółowe i precyzyjne obraz serca.

Ponieważ obrazowanie jądrowej jest bardziej kosztowne i inwazyjne i trwa dłużej niż testu wysiłkowego, to nie jest zazwyczaj pierwszy test stosowany do diagnozowania choroby wieńcowej. Jest używany przede wszystkim do osób z nieprawidłowymi EKG, którzy albo mają niejednoznaczne wyniki badań wykonywania lub nie może zrobić konwencjonalnego testu wysiłkowego, ponieważ zapalenie stawów, udar mózgu, choroby płuc, lub inne dolegliwości ograniczają ich mobilność.

Podczas badania obrazowania jądrowego, serce może być ciężej pracować na dwa sposoby: albo ćwiczeń na bieżni (patrz "Zachować test tolerancji") lub wstrzykuje się lek, który może indukować niedokrwienie (patrz "farmakologicznych stres Test "). Możesz również dostać zastrzyk znacznik promieniotwórczy, lekko technetu lub substancji (talu), który krąży w krwiobiegu (patrz "Ryzyko promieniowania z badań serca"). Skaner SPECT tory przepływu krwi przez serce przez wykrywanie tych cząstek radioaktywnych w krwiobiegu. Znaczniki koncentrat w obszarach mięśnia sercowego, które mają dobrą dopływ krwi, podczas gdy obszary bez dopływu krwi, takich jak blizny z poprzedniego zawału serca, nie gromadzi się cząstki radioaktywne.

Odczekać krótki czas dla znaczników dotarcia do serca, a następnie położyć się jako skaner obraca się wokół Ciebie zdjęcia. Druga seria obrazów jest wykonane później przy serca w spoczynku. Porównując dwa zestawy zdjęć, lekarze sprawdź, czy zaburzenia występujące pod wpływem stresu znikają raz stres minął. Różnica ta sugeruje, że mięsień sercowy jest w niebezpieczeństwie z powodu choroby wieńcowej. U osób z chorobą niedokrwienną serca, niedokrwienie zachodzi w okresie stresu, ale nie inaczej. Wszelkie nieprawidłowości, które pojawiają się na obydwu obrazach wskazać stare uszkodzenia serca, być może z wcześniejszego ataku serca.

Ryzyko promieniowania z badań serca

Wiele testów używanych do diagnozowania chorób serca obejmują narażenia na promieniowanie, która jest wykazywana w millisieverts (mSv), oznaczenie, która odzwierciedla działanie biologiczne promieniowania na tkanki. Promieniowanie oferuje niezwykłe korzyści dla diagnozowania chorób serca i innych dolegliwości, ale może spowodować uszkodzenie komórek, które mogą wywołać raka. Każdego roku, przeciętny człowiek otrzymuje około 3 mSv tzw promieniowania tła z naturalnie występujących źródeł promieniowania z Ziemi i kosmosu. Ta niewielka ilość ma niewielki wpływ na zdrowie. Ale od 1980 roku, ilość promieniowania stosowanego w medycynie wzrosła tak bardzo, że teraz rywale promieniowanie tła, dodając każdy rok średniego 3 mSv na osobę, twierdzi Krajowa Rada Ochrony Radiologicznej i wycena. Znaczna część tego wzrostu wynika z tomografii komputerowej (TK) (patrz "tomografia komputerowa").

Ilość promieniowania z tych skanów jest bardzo zróżnicowana, według raportu w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego 2009. Naukowcy szacuje ekspozycje od CT w 50 szpitalach na całym świecie i znaleźć w miejscach poziom najwyższej dawki być sześć razy tak wysokie, jak te w najniższych dawkach. Zmienność wynikała z różnic modeli skanerów, w jaki komputer został mechanicznie i czy techniki redukujące promieniowanie używano. Średnie promieniowanie z jednego, test nowej generacji wynosiła ekspozycji od 600 konwencjonalnych zdjęć rentgenowskich klatki piersiowej.

Poniżej przedstawiono szacunkowe kwoty ekspozycji na promieniowanie z niektórych wspólnych badań serca:

 • wieńcowej skanowania wapnia, 1-3 mSv

 • 64-slice serca CT, 7-23 mSv

 • 320-slice serca CT, 10-18 mSv

 • stress test technetu, 6-15 mSv

 • stress test tal 17 mSv

 • stress test podwójny izotopów, 18-38 mSv

 • angiografia, 2-23 mSv.

Ale tak, jak niebezpieczne są te poziomy? 2009 doradztwo naukowe na ten temat z AHA oferuje pewną perspektywę. Ryzyko zachorowania na pewien typ raka w ciągu całego życia wynosi 41%, a ryzyko zgonu w wyniku wynosi 21%. Względne ryzyko zgonu na raka z powodu promieniowania serce skanowania CT jest bardzo mała w porównaniu - szacowany wzrost about.05% powyżej 21% ryzyka w tle. Ponadto, nowotwory wywołane promieniowaniem nie występują aż dziesięcioleci po ekspozycji, dzięki czemu nawet mniej dotycząca ryzyka raka dla osób starszych, które są narażone na śmierć z innych przyczyn (w tym chorób serca) przed zachorowania na raka.

Mimo AHA zaleca badania na ekspozycję na promieniowanie należy zamawiać tylko po "przemyślany uwagę", w tym, czy test alternatywny może zrobić zamiast. Nie zgadzają się zwrócić lub dowolnego rodzaju badania medycznego, o ile nie da, kiedy lekarz ważne informacje na temat zdrowia i ciała. I poprosić o otrzymaniu najniższe dawki promieniowania możliwy.


Echokardiografia

Niektórzy kardiolodzy użyciu echokardiografii zamiast obrazowania jądrowego w celu wykrycia niedokrwienia podczas próby wysiłkowej serca. Tak jak w przypadku obrazowania jądrowego, echokardiografia (czasami określane jako echo stres lub USG) jest odpowiedni dla osób z wysokim ryzykiem zawału serca, którzy nie mogą mieć testu tolerancji wysiłku lub których wykonywanie testu był niejednoznaczny.

Z echokardiografii, fale dźwiękowe zapewniają obraz wideo z bijącego serca. Po realizacji lub wstrzyknięcie jednej leków wywołujących niedokrwieniem, części mięśnia sercowego z niewystarczających dostaw krwi nienormalny zamówień.

Trudno porównać echokardiografii z obrazowaniem jądrowej, ponieważ badania pokazują, że ich dokładność i skuteczność znacznie się różnić w zależności od laboratorium do przetwarzania obrazu do następnego. W związku z tym, w momencie dokonywania wyboru, ty i twój lekarz bierze pod uwagę badania, które jest korzystne i używane najczęściej przez instytucję, gdzie będziesz oceniany.

Koronarografii (angiografia)

Test "złoty standard" stosowany w diagnozowaniu choroby tętnic wieńcowych tętnicy wieńcowej (nazywany również angiografii wieńcowej). Koronarografii jest używany do potwierdzenia diagnozy u osób z podejrzeniem choroby wieńcowej na podstawie nieinwazyjnych badań, takich jak badania wysiłkowego, lub którego testy były niejednoznaczne. Jest także polecany do niektórych osób znanych mieć chorobę wieńcową, aby określić lokalizację i stopień tętniczych zatorów, i tymi, które są uważane za angioplastyki lub operacji pomostowania tętnic wieńcowych.

Tętnicy wieńcowej jest typu cewnikowania serca (procedura, w której cienka rurka zwany cewnik do tętnicy wieńcowej). Około 1,3 mln cewnikowania serca są wykonywane w Europie każdego roku - głównie w szpitalach o szczególnych laboratoriów przeznaczonych do tego celu.

W koronarografii, kardiolog wkłada cewnika do naczynia krwionośnego w innych częściach ciała (zwykle ramię lub nogę) i nici IT w głąb układu krążenia aż do tętnic wieńcowych. Lekarz wtedy tryska barwnik, który można zobaczyć na zdjęciu rentgenowskim w tętnicach wieńcowych. Technik wykonuje zdjęć rentgenowskich w trakcie postępowania, a te filmy pomóc ujawnić, czy i jak poważnie tętnice wieńcowe są zwężone (patrz rysunek 6).

Chociaż sama cewnikowanie zazwyczaj trwa godzinę lub mniej, pracownicy służby zdrowia muszą utrzymać się na obserwacji przez kilka godzin po zabiegu, aby upewnić się, że nie ma krwotok wewnętrzny, gdzie został umieszczony cewnik. Jeśli statek noga punkt wejścia, należy położyć się na około cztery do sześciu godzin, zwykle o masie ściskającej witrynę cewnikowania. Jeśli nie masz anginę, krwawienie wewnętrzne, lub inne komplikacje, może być w stanie wrócić do domu tego samego dnia.

Koronarografii nie powinno być bolesne i jest niezwykle bezpieczne, gdy wykonywane przez doświadczonych lekarzy. Jednakże, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Najczęstszymi powikłaniami są krwawienie, gdzie wprowadzono cewnik lub powstawanie zakrzepów krwi w naczyniu. Inne możliwe powikłania to zaburzenia rytmu serca, infekcje i reakcje alergiczne lub nerek z narażeniem na działanie barwnika kontrastowego. uderzenie, atak serca, a duże krwawienia są rzadkie.

Połowa lub więcej kobiet, które mają testy warunków skrajnych alarmujące mają co szukać będzie jasne na tętnice wieńcowe angiografii. Technicznie, to nie jest, bo koronarografii przegapił płytki miażdżycowej. Przeciwnie, te kobiety mogą mieć choroby mikrokrążenia wieńcowego (patrz "Co to jest choroba wieńcowa mikrokrążenia?"). Na koronarografii, to wygląda na to, otwartej tętnicy, a wynik testu może prowadzić do fałszywego poczucia bezpieczeństwa.

Tomografia komputerowa

Tradycyjne tomografii komputerowej (CT) urządzenia są w kształcie obwarzanka, maszyny tego domu obracania lamp rentgenowskich, że robienie zdjęć cienkie "plastry" z anatomii. Komputer zbiera te obrazy do trójwymiarowego obrazu. Skany starszych CT nie były na tyle szybko, aby zdobyć serce bijące, ponieważ ruch w serca niewyraźne obrazy z tętnic na większości skanów. To było jak próbuje zrobić zdjęcie samochodu pędzącego z długim czasem otwarcia migawki.

Dwa wydarzenia teraz pozwalają uzyskać obrazy wystarczająco ostre, aby rzeczywiście zobaczyć zatorów wewnątrz naczyń wieńcowych. Po pierwsze, beta-blokery, takie jak atenolol (Tenormin) i metoprololu (Lopressor, Toprol XL), może spowolnić serce, więc lekarze mogą lepiej przyjrzeć.

Po drugie, technologia uległa poprawie, zapewniając równowartość szybszym filmu fotografować to Przyspieszenie samochodu. Tradycyjne urządzenia CT zazwyczaj miał cztery wewnętrzne skanerów. Teraz, 64 skanery stały się standardem, a urządzenia o 256 lub nawet 320 skanerów są używane w niektórych instytucjach. Większa liczba skanerów lepiej obraz wynikowy. W procesie zwanym wielorzędowa tomografii komputerowej (MDCT), te nowe urządzenia jednocześnie wziąć kilkadziesiąt ujęć z różnych kątów. Migawki te są następnie wykorzystywane do rekonstrukcji pełny obraz wewnętrznych mechanizmów tętnic. Inna technologia, za pomocą wiązki elektronów CT (EBCT), robi zdjęcia z wirującą wiązką elektronów, która okrąża organizm znacznie szybciej niż aparatu rentgenowskiego.

Zaletą jest to, że TK może wykazać, czy ktoś ma zatorów tętnic wieńcowych bez poddawania ich do angiografii wieńcowej. (Dlatego te skany są czasami określane jako "angiogramów CT"). Chociaż angiografii wieńcowej jest ogólnie bezpieczna, że ​​posiadają w sobie małą ale rzeczywiste ryzyko powikłań, takich jak udar, zawał serca, choroby nerek, a nawet śmierć.

Mimo to, istnieje kilka kwestii, które należy rozważyć przed przechodzi angiogram CT. Po pierwsze, nie wszystkie skanery CT są sobie równe. Jeśli zdecyduje się na angiografii CT, upewnij się, że urządzenie jest najnowszej generacji. Po drugie, mimo że skany są nieinwazyjne, oni niosą ryzyko (patrz "Ryzyko promieniowania z badań serca"). Być może najbardziej znaczącą kwestią jest jednak to, że skanowanie może wykazać, że nie częściowe blokady mogłyby być widoczny. Choć może to wydawać się dobre, to nie jest jasne, że jest. Niektórzy ludzie chcą, aby "naprawić" te z angioplastyką i operacji pomostowania tętnic wieńcowych, a nie próby zmiany stylu życia i leki. Może to spowodować wzrost kosztów i większe ryzyko powikłań, a to nie jest oczywiste, że będzie po tych przewężeń w ludzi, którzy nie mają objawów pomaga im uniknąć ataków serca lub żyją dłużej. Ani nie jest jeszcze jasne, czy za pomocą tomografii komputerowej w miejsce angiogramów poprawi zdrowie wyniki - ostatecznie najważniejszym czynnikiem. Z tych powodów, wiele firm ubezpieczeniowych nie płacą za angiogramów TK, i nie są stosowane rutynowo.

Testy wapnia wieńcowej

MDCT i EBCT mogą być również stosowane do pomiaru ilości wapnia w tętnicach wieńcowych. Wapń jest elementarną częścią reakcji organizmu do cyklu zapalenia, uszkodzenia i naprawy, które powoduje blaszki miażdżycowej. Ale skany wapnia spadły z przyjęciem, w dużej mierze dlatego, że wyniki nie są wiarygodnie dokładne, a ponieważ rzadko zmienić zalecenia lekarza do pacjenta.

Wytyczne z AHA doradzić tętnicy wieńcowej skany wapnia tylko dla osób, które obecnie należą do szarej strefy pośredniego ryzyka dla chorób serca. Dla tych ludzi, wynik niski wapnia (0-99) może uspokoić obawy o atak serca, podczas gdy wysoki wynik (400 i więcej) może przechylić szalę na rzecz intensyfikacji działań prewencyjnych.

Wytyczne ostrzegają przed skanów wapnia tętnic wieńcowych u osób niskiego ryzyka dla chorób serca. Skany również nie są przydatne dla osób z wysokim ryzykiem lub które zostały już z rozpoznaną chorobą serca, ponieważ wyniki nie zmieni strategii zapobiegania lub leczenia. Skany nie są na ogół pokryte przez ubezpieczycieli. Wreszcie, kolejna generacja skanerów CT, z coraz poprawy jakości obrazu, mogą wieńcowej skanowanie wapnia przestarzałe.