Cambler

Choroba niedokrwienna serca

Co to jest choroba niedokrwienna serca?

Choroba niedokrwienna serca jest chorobą powtarzających ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, które pojawia się, gdy część serca nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi. Choroba ta występuje najczęściej podczas wysiłku lub podniecenia, kiedy serce wymaga większego przepływu krwi. Choroba niedokrwienna serca jest powszechne w Europie i jest główną przyczyną zgonów na całym świecie.

Choroba niedokrwienna serca rozwija się, gdy cząsteczki cholesterolu we krwi zaczynają gromadzić się na ścianach tętnic doprowadzających krew do serca. Ostatecznie, lokaty zwane tablice mogą tworzyć. Depozyty te wąskie tętnice i ostatecznie zablokować przepływ krwi. Zmniejszenie przepływu krwi zmniejsza ilość tlenu dostarczanego do mięśnia sercowego.

Objawy choroby niedokrwiennej serca może rozwijać się powoli, jak tętnice stopniowo zablokowane lub mogą wystąpić szybko, jeśli tętnica nagle zostaje zablokowany. Niektóre osoby z chorobą niedokrwienną serca, nie ma żadnych objawów w ogóle, podczas gdy inne mogą mieć silny ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa) i duszność, które mogą stanowić ryzyko zawału serca.

Na szczęście, choroba niedokrwienna serca może być skutecznie leczona z zmiany stylu życia, leków i zabiegów chirurgicznych. Nawet lepiej, można zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca o zdrowie serca następujące praktyk, takich jak jedzenie o niskiej zawartości tłuszczu, dieta o niskiej zawartości sodu, aktywności fizycznej, nie palenie, i utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Nieleczona choroba niedokrwienna serca może prowadzić do poważnych uszkodzeń serca. Uszkodzenia serca może spowodować atak serca i wstrząs i mogą stanowić zagrożenie dla życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911) za poważne objawy, takie jak trudności w oddychaniu, którym może towarzyszyć blade lub sine usta, szybkie bicie serca (tachykardia), i silny ból w klatce piersiowej. Szukajcie szybką pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony na dusznicę bolesną, ale mają łagodne objawy, które powracają lub są trwałe.

OBJAWY

Jakie są objawy choroby niedokrwiennej serca?

Niedokrwienna choroba serca zmniejsza przepływ krwi do tętnic wieńcowych, które przenoszą tlen do serca. To zmniejszenie przepływu krwi może spowodować szereg objawów, które mogą różnić się między intensywnością jednostek.... Więcej o objawy choroby niedokrwienne serca

PRZYCZYNY

Co powoduje choroby niedokrwiennej serca?

Niedokrwienne choroby serca wywołane przez zmniejszenie przepływu krwi przez jeden lub więcej naczyniach krwionośnych, które przenoszą tlen do serca (tętnic wieńcowych). Kiedy przepływ krwi jest zmniejszony, mięsień sercowy nie otrzymuje ilości tlenu potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... Czytaj więcej o przyczynach chorób niedokrwiennych serca

ZABIEGI

Jak jest choroba niedokrwienna serca leczyć?

Leczenie choroby niedokrwiennej serca rozpoczyna poszukiwania opieki medycznej z lekarzem. Aby ustalić, czy pacjent ma chorobę niedokrwienną serca, Twój lekarz poprosi przejść kilka testów diagnostycznych.... Czytaj więcej na temat leczenia chorób niedokrwiennych serca

Więcej artykułów