Cambler

Choroba serca

Co to ​​jest choroba serca?

Choroby serca lub choroby układu krążenia, jest ogólną nazwą dla wielu chorób, zaburzeń i chorób, które mają wpływ na mięsień serca, naczyń krwionośnych, zastawek serca, i bicie serca. Choroba serca jest najczęstszą przyczyną zgonów w Europie. Czytaj więcej o chorobach serca ›

Kto dostaje choroby serca?

Kiedy wszystko jest w porządku, serce jest nastrojone instrumentem. Ale wiele rzeczy może pójść nie tak wewnątrz, jak i wokół serca. Istnieją choroby, które umieszczone tętnice zaopatrujące serce zawory między komorami, instalację elektryczną i wytrzymałość mięśni na ryzyko. Osoba może mieć genetyczną podatność na choroby serca, innych chorób medycznych i złym stylem życia, że ​​ich serce w niebezpieczeństwie. Ale skąd wiesz, czy jesteś w grupie ryzyka?

Dowiedz się więcej o tym, kto dostaje choroby serca ›

Co dzieje się w chorobie niedokrwiennej serca?

Choroba niedokrwienna serca jest najczęstszą przyczyną zgonów w Europie. Naczynia krwionośne, które wprowadzają pokarm i tlenu do mięśnia sercowego i mogą się zwężone blokowano płytki tłuszczowego lub skrzepów krwi. Głodny serce krwi powoduje śmierć tkanki uszkodzenia serca i to jest powód, dla którego można mieć atak serca.

Czytaj więcej o chorobie niedokrwiennej serca ›

Łagodne i masowe ataki serca: jaka jest różnica?

Często można usłyszeć ludzi odnoszących się do ataku serca przez jego nasilenia. Czy jest łagodny atak serca lub masywne jeden, zawał serca jest zawsze poważne. Nazewnictwo pochodzi od stopnia uszkodzenia mięśnia sercowego.

Dowiedz się więcej na temat różnicy między łagodnym i atak serca ›

Choroby serca i cukrzyca: Jaki jest związek?

Związek pomiędzy cukrzycą i chorobami serca jest złożona, ale jasne jest, że dwa są ze sobą powiązane. Wiemy to, ponieważ osoby z cukrzycą typu 1 i typu 2 mają znacznie większe ryzyko ataku serca niż osoby bez choroby. Jeśli masz cukrzycę, ważnym elementem jest zarządzanie niekontrolowanych poziom glukozy i zmniejszyć ryzyko.

Dowiedz się więcej o związku między cukrzycą i chorobami serca ›

Pierwsza pomoc na atak serca: co należy zrobić?

Jeśli ktoś ma atak serca, bardzo ważne jest, że dostają się do lekarza bez zwłoki, tak środki ratunkowe mogą rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe. Z ma czasu do stracenia, co należy zrobić? Istnieje kilka dobrych działań, które można podjąć, aby znacznie obniżyć szanse na poważne uszkodzenia serca, a nawet śmierci.

Dowiedz się więcej na temat środków pierwszej pomocy dla ktoś ma atak serca ›