Cambler

Pomaga kogoś z chorobą psychiczną

Troska o kogoś, kogo kochasz, kto jest chory lub niepełnosprawny nigdy nie jest łatwe. Gdy choroba dotyka ukochanej za stan umysłu, jakie stawia przed tobą może być szczególnie trudne.

Choroby psychiczne, takie jak depresja, schizofrenia, a bipolarnych lub lękowych zaburzeń są biologiczne w naturze. Oznacza to, że mają one bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mózgu, co utrudnia lub uniemożliwia osoba myśleć, powód, czuć, lub odnosić się do innych w sposób przewidywalny, normalny sposób. W rezultacie, relacje z rodziną i przyjaciółmi może stać się napięta, zwłaszcza, jeśli są wysiłki, aby pomóc spotkał się z obojętnością, gniewu, lub podejrzenia.

Natura, nie pielęgnować

Zaburzenia psychiczne są najczęstszą przyczyną niepełnosprawności i często uderzać ludzi w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości. Jeśli twój ukochany niedawno zdiagnozowano, warto wiedzieć, że większość chorób psychicznych może być skutecznie leczone. Leków, doradztwo i inne usługi znacznie zmniejszyć objawy i przyczynić się do poprawy jakości życia do 90 procent osób z chorobą psychiczną.

Jak człowiek zaczyna przetwarzania i odzysku, emocjonalne wsparcie rodziny i przyjaciół jest bardzo istotne.

Kształcić się

Choroba psychiczna jest zaburzeniem medycznym, nie wada znak lub znak osobistej słabości. Dowiedz się, jak można o swojej ukochanej konkretnego zaburzenia, spróbuj zrozumieć wyzwania on lub ona stoi. Dowiedz się na temat zalecanego leczenia i jak je zdobyć. Pamiętaj, że nie możesz być terapeutą dla bliskiej osoby. Profesjonalna pomoc jest niezbędna dla osób, które się lepiej, a twój ukochany może potrzebować Twojej pomocy, przyjmując, że.

Kwestie leki

Zachęcać stosowanie leków, ale przygotuj się na opór. Lek do leczenia zaburzeń psychicznych znacznie się poprawiła, ale skutki uboczne pozostają problemem dla niektórych osób. Wiele osób odmawia leków, ponieważ nie myślą, że są chorzy. Szanuj ale wytrwały w wzywając ukochaną osobą do podjęcia przepisanych leków. Wielu opiekunów wymagają leków, które należy podjąć, jako choroby do umieszczenia swojej ukochanej. Podobnie pomóc ukochanej zachować terminów medycznych i terapii, i wyślij uwagi do opieki zdrowotnej, który może zmienić leki.

Postawy dotknięte

Pamiętaj, że choroba wpływa na postawy i przekonania. Gdy ktoś mówi: "Ja jestem całkowity brak" lub "nigdy nie będę czuć się lepiej," przypominają swoją ukochaną osobę, że te uczucia są wynikiem choroby. W przypadkach, w których osoba całkowicie traci kontakt z rzeczywistością, nie kłócić. Próbuje rozmawiać z osobą z urojeniami nie pomoże. Prawidłowe leczenie może przywrócić realistycznego myślenia. Tymczasem pobyt wspierające i pozytywne, ale ustawione granice i zasady, szczególnie jeśli osoba mieszka z tobą.

Jeśli twój ukochany atakuje albo zostanie poruszony, spokój i cisza. Spróbuj dowiedzieć się, w czym jest problem w nonthreatening sposób. Jeśli sytuacja staje się nadużyciem lub przerażające, zadzwonić do kogoś, kto może pomóc, i dostać się do bezpieczeństwa. Wszelkie groźby przemocy lub samobójstwa należy zawsze traktować poważnie.

Tworzenie systemu wsparcia

Przy użyciu wszystkich dostępnych środków będzie łatwiej radzić sobie z nieprzewidywalnością choroby. Na przykład, prowadzi wykaz numerów telefonów terapeutów, lekarzy, członków rodziny i przyjaciół, którzy mogą pomóc. Obejmują również liczbę linii kryzysowego samobójstwo, nadużywanie substancji, lub centrum zdrowia psychicznego szpital w przypadku kryzysu. To pomoże i twój ukochany wiedzieć, że istnieje sieć bezpieczeństwa ludzi i zasobów dostępnych w każdym czasie. Będzie również utrzymać ciężar opieki z odpoczynku całkowicie na swoje barki.

Znajdź pomoc dla siebie. Ważne jest, aby żyć własnym życiem, jak to tylko możliwe i trochę czasu dla siebie i swoich interesów. Twoje potrzeby są ważne. Pomaga również szukać wsparcia od innych w tej samej sytuacji.