Cambler

Życie z cholesterolem

9 dobre pokarmy dla stężenia cholesterolu

Spokojnie na cheeseburgery, kiełbasy, smażonych potraw, ciast i lodów. Te pokarmy są bogate w tłuszcze nasycone, które mogą podnieść swój poziom cholesterolu we krwi do niebezpiecznego poziomu. Dowiedz się, co jeść dla zdrowia poziom cholesterolu ›

Obniżyć cholesterol bez leków

W odniesieniu do tłuszczu kłopotliwego Twój organizm zwany cholesterolu: Istnieje duża szansa, że ​​może nie trzeba leków, aby utrzymać go w ryzach.

To prawda, ludzie z silną predyspozycją genetyczną do wysokiego poziomu cholesterolu często potrzebują leków do kontroli poziomu cholesterolu. Ale wiele osób nie.

Dla większości ludzi, zmiany stylu życia są kluczem do utrzymania zdrowej równowagi między złego cholesterolu, który zatyka tętnice i dobrego cholesterolu, który zwalcza proces zatykania.

Prawie 100 mln dorosłych Europejczyków ma poziom cholesterolu powyżej 200 miligramów na decylitr (mg / dl) według Europejskiego Stowarzyszenia Serca. Około 34 milionów ludzi poziom cholesterolu z 240 mg / dl, co uważa się za wysokiego ryzyka. Liczby te wskazują, że zmiany w nawykach codziennego zdrowia jest w porządku. Mimo, że nie można zrobić wiele o takich czynników ryzyka jak historia rodziny, wiek lub pochodzenie etniczne, istnieją inne, które można kontrolować.

Dowiedz się więcej na temat cięcia cholesterolu ›

Co można zrobić, aby zapobiec miażdżycy

Twoje zdrowie ma wroga: miażdżycy. Miażdżyca jest powszechne, a jej skutki mogą być katastrofalne, powodując udary, ataki serca i śmierć. Dobrą wiadomością jest to, że można podjąć kroki, aby chronić się przed tą chorobą.

Zdrowe tętnice są jak rury w nowym domu. Ich wewnętrzne ściany są gładkie i czyste, dzięki czemu można łatwo transportować krew organizm potrzebuje. Ale, jak tętnice rur, mogą się zatkać. Substancje tłuszczowe, takie jak cholesterol, klei się do wewnętrznych ścianek arterii. Osady te, zwane tablica, może w końcu zwolnić lub zablokować przepływ krwi. Ta blokada jest miażdżyca, a to może mieć wpływ na każdą tętnicę średniej do dużej wielkości w organizmie. Kiedy miażdżyca tętnic, które wpływa na dopływ krwi do serca, to się nazywa choroba wieńcowa.

Dowiedz się więcej o zapobieganiu antherosclerosis ›