Cambler

Złość może podnieść poziom cholesterolu

Kiedy ktoś przetnie cię na ruchliwej autostradzie, czy funt kierownicę w furię i krzyczeć na kierowcę? Czy może połknąć swój gniew i mieszkają na tym później?

Tak czy inaczej, nie masz być miły dla swojego serca, twierdzą naukowcy.

Jeśli reagować w każdej sytuacji wywołujących gniew poprzez dmuchanie swój stos lub trzymając go w, można być ustawienie się na poważne problemy z sercem.

Dlaczego? To proste. Według naukowców Uniwersytetu Stanowego Ohio, jest dowodem, że ludzie, którzy sztywno reagować na zdarzenia gniew prowokując mogą skończyć ze znacznie podwyższonym poziomem cholesterolu szkodliwe arterii.

Eksperci sugerują, że najlepszą odpowiedzią na sytuacje prowokujące gniew ma być kreatywny i elastyczny. Ważne jest, aby wyłączyć gniew jak najszybciej, aby zmniejszyć jego skutki fizjologiczne.

U pacjentów, którzy zawsze reagowali na sytuację gniewu prowokując w ten sam negatywny sposób, naukowcy odkryli, poziom "złego" lub LDL cholesterolu wyższą, niezależnie od tego, czy ich gniew wyrażony lub przechowywanych go w.

Naukowcy odkryli również, że ci, którzy są elastyczne, ale kto nieco częściej niż pokazano go ukrył swoją złość, mieli najniższy poziom "złego" i całkowitego cholesterolu.

Dlaczego intensywny gniew wywołują uwalnianie lipidów (tłuszczów) z tkanek do krwi? Organizm uwalnia substancje tłuszczowe za energię w ramach "walki lub ucieczki" odpowiedzi przetrwania na postrzegane zagrożenie.

W niektórych sytuacjach, najzdrowsze odpowiedź jest nalegać spokojnie na swoich prawach, które wkrótce rozładować gniew. Nadal, pozostają pod kontrolą i nie stają się agresywne.

Inne sytuacje zagrażające przeżycie (np. na żucie przez szefa) należy znieść w milczeniu, aż można wymknąć spalić negatywną energię, być może poprzez energiczny spacer lub jakiegoś energicznego kick-boxingu.