Cambler

W czasopismach: nowa analiza obsługuje rozszerzone stosowanie statyn u kobiet

W czasopismach

Nowa analiza obsługuje rozszerzone stosowanie statyn u kobiet

W lutym 2010 r. FDA rosuwastatynę (Crestor), a lek obniżający poziom cholesterolu, w zapobieganiu chorób serca u osób z prawidłowym poziomem cholesterolu. Raport w marcu 9, 2010, kwestia obiegu pomaga wyjaśnić, dlaczego ta decyzja ma sens.

Crestor jest jednym z kilku statyny - leki zmniejszające poziom cholesterolu we krwi poprzez hamowanie produkcji na wątrobę. Statyny obniżają całkowity cholesterol, LDL (złego) cholesterolu i trójglicerydów; nieco podnieść HDL (dobry cholesterol) oraz zmniejszenie białka C-reaktywnego (CRP), marker stanu zapalnego. Crestor i inne statyny już zatwierdzone do spowalniania progresji choroby sercowo-naczyniowej oraz obniżać podwyższone poziomy cholesterolu u zdrowych ludzi. Crestor jest obecnie dopuszczony do mężczyzn w wieku 50 lat i więcej oraz kobiety w wieku 60 lat i więcej, którzy mają normalne LDL cholesterolu, ale podwyższony poziom CRP (mierzona za pomocą testu o wysokiej czułości nazwie hs-CRP) i jeden dodatkowy czynnik ryzyka sercowego, takie jak wysokiej krwi ciśnienie, niski poziom cholesterolu HDL, czy niepalących. Decyzja FDA przyznaje zdolność leku, aby złagodzić stan zapalny, który jest coraz bardziej zaangażowana w chorobie sercowo-naczyniowej.

W rozszerzaniu zastosowania Crestor, agencja przywołane dowody z Jowisza, badaniu z udziałem prawie 18.000 zdrowych kobiet i mężczyzn z podwyższonym poziomem CRP, ale normalnego poziomu cholesterolu LDL. W tym badaniu, opublikowanym w listopadzie 2008 roku, wolontariusze, którzy używali Crestor przez prawie dwa lata był 44% mniej narażone na poważny incydent sercowo-naczyniowy, takich jak zawał serca lub udar mózgu, w porównaniu z tymi, przyjmujących placebo.

W raporcie obiegu, zespół kierowany przez naukowców z bostońskiego szpitala Brigham i kobiet analizowano dane z 6800 kobiet w badaniu JUPITER i połączył ją z porównywalnej informacji o 6300 kobiet w pięciu badaniach profilaktycznych różnych innych statyn. U kobiet, niestabilna dławica piersiowa była "ważnym wydarzeniem układu krążenia" najczęściej zapobiegać przez stosowanie statyn, u mężczyzn, to był skok.

FDA i autorzy badania są uważać, aby wskazać, że dla niektórych kobiet, ryzyko statyny mogą być większe niż korzyści. Jupiter, leki zwiększyła ryzyko rozwoju cukrzycy o prawie 50% u zdrowych kobiet (choć zmniejsza ryzyko zdarzenia sercowo-naczyniowego o 40% tych, którzy mieli prediabetes). Statyny użytkownicy mają również 2% ryzyko uszkodzenia wątroby i ryzyko 5% bólu mięśni. Nie ma dowodów, że statyny korzystać osoby z podwyższonym poziomem CRP, ale bez innych czynników ryzyka sercowo-naczyniowego.

Fundusze na badania pochodziły z Obiegu kilku statyn producentów, a patent na badania hs-CRP jest w posiadaniu Brigham i kobieta szpital i jeden z badaczy badań, dr Paul M. Ridker. Dr Ridker był główny badacz w badaniu JUPITER.