Cambler

Przegląd cholesterol

Cholesterol jest woskowa substancja znaleziona w całym organizmie, która pomaga produkcji błon komórkowych, hormonów i witaminy D.

Cholesterolu we krwi pochodzi z dwóch źródeł: jesz i wątroby.

Jednak wątroba sprawia, że ​​wszystkie cholesterolu organizm potrzebuje, więc nie musisz brać w więcej od żywności jecie.

Cholesterol i inne tłuszcze są transportowane w swoim krwioobiegu w postaci sferycznych cząstek zwanych lipoprotein.

Rodzaje cholesterolu

Dwie najbardziej znane powszechnie lipoprotein lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) i lipoproteiny o dużej gęstości (HDL).

LDL jest powszechnie nazywany "złego" cholesterolu. Jest to rodzaj tłuszczu we krwi, który zawiera najwięcej cholesterolu. To może przyczyniać się do powstawania blaszki nagromadzonych w tętnicach, znany jako miażdżyca tętnic.

Chcesz, aby Twoja LDL niskie. W celu zmniejszenia go, unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, cholesterolu i nadmiaru kalorii. Wykonywać regularnie, spróbuj ćwiczenia aerobowe, takie jak szybki marsz, jazda na rowerze, lub lap pływania. Utrzymać zdrową wagę, i rzucić palenie, jeśli palisz.

HDL jest znany jako "dobrego" cholesterolu. Jest to rodzaj tłuszczu we krwi, który pomaga usunąć cholesterol z krwi, zapobiegając gromadzeniu się tłuszczu i powstawaniu płytki nazębnej.

Chcesz, aby Twoja HDL być tak wysokie, jak to możliwe. Niektórzy ludzie mogą podnieść HDL poprzez wykonywanie przez co najmniej 20 minut trzy razy w tygodniu, rzucenie palenia, unikanie tłuszczów nasyconych, a zmniejszenie ich masy ciała. Dla innych może być potrzebna muzyka. Ponieważ podniesienie HDL jest skomplikowana, należy współpracować z lekarzem w sprawie planu terapeutycznego.

Badania przesiewowe i

Przesiewanie cholesterol jest ogólny wygląd na, lub profil, tłuszczów we krwi. Ważne jest, aby mieć tak zwany pełny profil lipidowy, aby pokazać rzeczywiste poziomy każdego rodzaju tłuszczu we krwi: LDL, HDL, trójglicerydów, i inne. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak często powinny być testowane.

Testowanie to ważne, ponieważ wysoki poziom cholesterolu we krwi jest istotnym czynnikiem ryzyka chorób serca i udaru. Obniżenie poziomu cholesterolu we krwi poprzez zwiększenie aktywności fizycznej, zmniejszenie masy ciała, zaprzestanie palenia tytoniu, oraz odpowiedniej diety zmniejsza to ryzyko. Jednakże, poziom cholesterolu we krwi jest bardzo specyficzne dla każdej osoby. Z tego powodu, pełny profil lipidowy jest ważną częścią historii medycznej i niezbędnych informacji dla lekarza, aby mieć.

Czynniki ryzyka

U niektórych osób, które już mają choroby wieńcowej i / lub którzy mają większą liczbę czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca, lekarz może stwierdzić, że poziom cholesterolu LDL powinno być niższe niż 130. Ostatnie badania wykazały, że te, które znajdują się w najwyższym stopniu ryzyka zawału serca należy obniżyć poziom cholesterolu LDL do mniej niż 100, a poziom cholesterolu LDL o 70 lub mniej, mogą być optymalna dla osób na najwyższym poziomie ryzyka.

Leczenie

Leczenie wysokiego cholesterolu może skupić się na modyfikowania czynników ryzyka, takich jak brak ruchu i złe nawyki żywieniowe. Wielu ludzi korzysta również z lekami obniżającymi cholesterol, które są używane do obniżenia lipidy (tłuszcze) we krwi, a zwłaszcza LDL. Statyny są grupą antyhiperlipidemiczne leków. Środki wiążące kwasy żółciowe, kwas nikotynowy i dwa inne rodzaje leków, które mogą być stosowane do zmniejszenia poziomu cholesterolu.