Cambler

Objawy i przyczyny cholesterol

Wysoki poziom cholesterolu nie ma objawów

Wysoki poziom cholesterolu we krwi nie powoduje objawów, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, aż spowodował objawy chorób układu krążenia. Dowiedz się więcej o wysoki poziom cholesterolu ›

Dla dobra twojego serca, obniżyć poziom cholesterolu

Jest dużo wiadomości na temat cholesterolu w tych dniach, i nie bez powodu. Wysoki poziom cholesterolu przyczynia się do chorób serca, która zabija więcej ludzi niż wszystkie nowotwory razem wzięte.

Cholesterol jest woskowa, fatlike substancji, które organizm - przede wszystkim wątroby - produkuje. Cholesterol jest używany do niektórych hormonów, witaminy D i kwasów żółciowych, które pomagają trawić tłuszcze. Cholesterol jest również używany do budowy błon komórkowych zdrowe (ściany) w mózgu, nerwów, mięśni, skóry, wątroby, jelit i serca. Zajmuje niewielką ilość cholesterolu tylko spełniają wszystkie te wymagania. Twoje ciało sprawia, że ​​wystarczy, nie musisz dostać cholesterolu w diecie.

Dowiedz się więcej o obniżenie poziomu cholesterolu ›

Zrozumienie test profil lipidowy

Lipidowej jest badań laboratoryjnych, że mierzy się ilość pewnych tłuszczów i cholesterolu we krwi. Wysoki poziom lipidów może prowadzić do zawału serca lub powodować choroby serca pogarszać. Powinieneś mieć profil lipidowy, co najmniej raz w roku.

LDL ("złego" cholesterolu) powinny być mniejsze niż 100 mg / dl, i triglicerydy (także "zły") powinno być mniejsze niż 150 mg / dl. HDL ("dobry" cholesterol) powinna być większa niż 40 mg / dl.

Jeśli masz cukrzycę i rozpoznaną chorobą serca lub postępującą chorobą wieńcową, operator może wybrać niższy LDL cel mniej niż 70 mg / dl.

Dowiedz się więcej o testach profilu lipidowego ›