Cambler

Czerwony ryż drożdży i cholesterol

Pytanie: Moje dwa ostatnie badania krwi wykazały, że mój poziom cholesterolu jest zbyt wysoki. Mój lekarz chce mi się statyny, ale wolałbym użyć naturalny środek. Widziałem reklamy na czerwonym drożdży ryżu, który mówi, że to jest tak samo skuteczny jak statyny, i mogę go bez recepty - ale powinienem?

A. "All-naturalne" produkty mają oczywisty odwołania. Pamiętaj jednak, że naturalne produkty składają się z substancji chemicznych - w przypadku czerwonych drożdży ryżu, substancje te mogą cię zaskoczyć.

Czerwone drożdże ry jest utworzony w wyniku reakcji chemicznej pomiędzy ryżu i szczególności drożdży (Monascus purpureus). Reakcję fermentacja wytwarza rodzinę chemiczne zwane monacolins, która może obniżać stężenie cholesterolu przez hamowanie enzymu wątroby reduktazy HMG-CoA. To sprawia, że ​​ten piękny dźwięk naturalny produkt leczniczy - i powinien, ponieważ statyny obniżają poziom cholesterolu w dokładnie taki sam sposób. W rzeczywistości, jeden z najsilniejszych monacolins jest mewinoliny, który został nazwany lowastatyna, kiedy został pierwszym statyny być zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych w 1987 roku.

Ponieważ składniki aktywne w czerwonym ryżu drożdży są zasadniczo statyny, to nic dziwnego, że tak naprawdę żyć do twierdzenia, że ​​obniży się poziom cholesterolu we krwi. Jednak produkty ryżowe czerwone drożdże mogą również produkować statynę jak efekty uboczne, w tym uszkodzenie mięśni i zapalenie wątroby.

Zakładając, że trzeba statyny, aby zmniejszyć poziom cholesterolu i ryzyko serca, należy go pobrać z czerwonego ryżu drożdżowego lub leków na receptę? Moim zdaniem, odpowiedź jest jasna. Bo czerwony ryż drożdży jest sprzedawany jako "suplement diety", FDA nie reguluje jego zawartość. Zawartość monakolina mogą różnić się od marki do marki i partii do partii, więc to jest niemożliwe, aby wiedzieć, jak dobrze dany produkt może pracować. Podobnie, niektóre produkty mogą zawierać szkodliwe zanieczyszczenia, więc jest to niemożliwe, aby mieć pewność, dany produkt jest bezpieczny.

Czerwony ryż drożdży jest lekarstwo, ale dlatego, że jest przebrany jako suplement diety, to nie grać według tych samych zasad, które rządzą na recepty i leki na receptę. To sprawia, że ​​ryzykowne. FDA zaproponowała zakazanie czerwony ryż drożdży jako niezatwierdzonych formie zatwierdzonej leków lowastatyna., Że ma dla mnie sens. A jeśli centów i dolarów są w twoim umyśle, rozważ to. Wiele planów ubezpieczenia obejmuje statyny, a niektóre apteki sprzedają ogólne lowastatynę już za 5€ na miesiąc, co jest znacznie mniej niż w większości czerwonych preparatów ryżu drożdży.

Jak ty, mam pociąg do wszystkich naturalnych środków, pod warunkiem, że są bezpieczne, skuteczne i niedrogie. W przypadku cholesterolu, naturalnych środków, które spełniają ten standard są dieta, ćwiczenia i kontrola wagi.

- Harvey B. Simon, MD
Redaktor, Harvard mężczyzna zdrowie zegarek