Cambler

Dla kobiet: podjąć to ryzyko do serca

Choroba sercowo-naczyniowa jest najwyższej zabójca kobiet. Według National Heart, Lung, i krew instytut (NHLB), osiemdziesiąt procent kobiet w wieku pomiędzy 40 a 60 ma co najmniej jeden czynnik ryzyka chorób serca, ale wielu z nich nie zdaje sobie sprawy. I mniej niż 60 procent kobiet zdaje sobie sprawy, że choroba serca jest zabójcą kobiet góry.

Kobiety też nie wiem, o niekiedy subtelnych sygnałów o atak serca.

Dlaczego rozłączenie? Na ogół choroba serca jest postrzegana jako choroba starszej osoby, która nie potrzebuje dotyczą kobiet, aż menopauzy. Przez lata kobiety pomyślał też terapia hormonalna (HT), by chronić je przed problemy z sercem. Ale może i ataki serca zdarzają się w każdym wieku, a teraz wiemy, że może HT rzeczywiście zwiększa ryzyko chorób serca.

Najczęstszą postacią choroby serca jest choroba wieńcowa, która wpływa na naczynia krwionośne serca. Choroby serca także miażdżycy, lub pogrubienie i stwardnienie tętnic, jak również skok i niewydolność serca. Fundamenty na choroby serca mogą rozpocząć w 20s.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka chorób serca można podzielić na te, które wskazują na duże ryzyko i tych, które prowadzą do zwiększonego ryzyka. Głównymi czynnikami ryzyka są wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, otyłość i nadwaga, palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej, dziedziczność i wiek. Czynniki, które mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka należą stres i nadmierne spożywanie alkoholu, dla kobiet, które znaczy więcej niż jeden drink dziennie.

Zaczynając w wieku 20 lat, kobiety powinny znać swoje ciśnienie krwi i cholesterolu poziomy. Jedna czerwona flaga jest wysoki poziom LDL ("zły" cholesterol), który zatyka tętnice oraz niski poziom HDL ("dobrego") cholesterolu, który czyści tętnice.

Znajomość czynników ryzyka ma kluczowe znaczenie. Im więcej czynników ryzyka, co masz i co gorsza są-wyższe ciśnienie krwi, na przykład-tym większe ryzyko chorób serca.

Gdy wiesz swoje czynniki ryzyka, można dowiedzieć się, czy jesteś na wysokim, pośrednim lub niskiego ryzyka chorób serca. Następnie można ustawić cele i współpracować z lekarzem, aby do nich dotrzeć.

Zmiany stylu życia

Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) wytyczne wymagają leków obniżających poziom cholesterolu lub kwas acetylosalicylowy, w niektórych przypadkach, i zmiany stylu życia na wszystkich poziomach ryzyka. Narodowy Instytut Zdrowia mówi, te kroki mogą pomóc obniżyć ryzyko aż o 82 procent:

  • Schudnąć. Będziesz obniżyć ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i cukrzycy ryzyko, uderzając trzy główne czynniki ryzyka, na raz. Dla kobiet w kształcie jabłek, utratę tłuszczu zapasowego-oponach jest niezbędne. Tłuszczu z brzucha jest związana z wyższym poziomem triglicerydów, tłuszczu we krwi, które podnosi ryzyko dla chorób serca.

  • Przyciąć tłuszczów nasyconych i soli z menu. Kiedy można, handlować masło dla zdrowego serca rzepakowy lub oliwa z oliwek. Zamiana czerwonego mięsa na owoce morza, dobre źródło tłuszczów omega 3, które pomogą zmniejszyć pokazane trójglicerydów, krzepliwość i ciśnienie krwi.

  • Ruszaj się. Wykonywania 30 minut przez pięć dni w tygodniu może obniżyć ciśnienie krwi i chroni serce, badania pokazują. W ciągu miesiąca, możesz zobaczyć swoje ciśnienie skurczowe (liczba górna) spadek od ośmiu do 10 punktów. W ciągu sześciu miesięcy, HDL może wzrosnąć o 10 procent.

  • Rzucić palenie. Palenie jest najczęstszym czynnikiem ryzyka dla kobiet i potraja swój atak serca ryzyko. To może potrwać kilka prób, aby zamknąć. Musisz zająć swoje uzależnienie fizyczne, z łatą lub gumy, na przykład. Będziesz także musiał zmienić swoje zachowanie, przez mlaskanie marchewkę, gdy pragnienia strajku, na przykład.

  • De-stres codziennie. Odwiedzić przyjaciela. Świece i słuchać muzyki nastroju. Wziąć udział w zajęciach jogi. Oddanie się na liście "do zrobienia" i znalezienia sposobów na rozładowanie stresu pomoże spowolnić swój oddech i tętno jak obniżyć ciśnienie krwi.

Zwrócić uwagę na te objawy

Jeśli masz usiąść po usunięciu naczynia, zawał serca może być w niedalekiej przyszłości.

Niezachwiana zmęczenie zmęczenie, które utrudnia działalności-i bezsenność wydaje się wczesne objawy ostrzegawcze kobiety atak serca. Inne objawy to:

  • Duszność (bardzo częste u kobiet)

  • Nudności

  • Niewygodne, ucisku w klatce piersiowej (zamiast ostrego bólu w klatce piersiowej, co jest bardziej typowy objaw dla ludzi, ale wciąż może występować u kobiet)

  • Ból, który rozprzestrzenia się na ramionach, szyi lub ramionach

Jeśli masz takie objawy, zwłaszcza jeśli trwa dłużej niż pięć minut, zadzwoń na 911.