Cambler

Dobrego zdrowia, znać swój poziom cholesterolu

Ilość cholesterolu we krwi ma wiele do czynienia z szanse na uzyskanie choroby sercowo-naczyniowej (CVD). Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest jednym z głównych czynników ryzyka tej choroby. W rzeczywistości, im wyższy poziom cholesterolu we krwi, tym większe ryzyko zachorowania na CVD lub o atak serca.

Cholesterolu w tłuszczach substancję, jak wytwarzane przez wątrobę, to jest konieczne, do budowy ścian komórkowych w produkcji hormonów. Cholesterol jest także w niektórych pokarmach.

Jeśli masz zbyt dużo cholesterolu we krwi, gromadzi się w ścianach tętnic. Z biegiem czasu te zanieczyszczenia powoduje "stwardnienie tętnic", co oznacza, że ​​podszewka tętnic staje się wąska, wpływania na przepływ krwi do serca. Krew przenosi tlen do serca i innych ważnych organów. Jeśli tyle krwi i tlenu, nie mogą osiągnąć swoje serce, może czuć ból w klatce piersiowej. Jeśli dopływ krwi do obszaru serca jest całkowicie zablokowany, wynik jest zawał mięśnia sercowego.

Brak objawów

Wysoki poziom cholesterolu we krwi nie powoduje objawów, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, aż spowodował objawy chorób układu krążenia. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest twój poziom cholesterolu. Jeśli poziom jest wysoki, można podjąć kroki w celu zmniejszenia go, a tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowania na CVD, lub umiera na atak serca, jeśli masz już choroby serca.

Utrzymanie poziomu cholesterolu w obrębie zdrowych granicach jest dla Ciebie ważne, bez względu na wiek lub płeć, czy masz CVD lub nie. Wszyscy w wieku 20 lat i więcej powinny mieć we krwi cholesterolu testu co najmniej raz na pięć lat. Najbardziej dokładny test jest "profil lipoprotein", co odbywa się na czczo.

A środki lipidogramu:

  • Cholesterol całkowity

  • LDL ("złego" cholesterolu), która jest głównym źródłem gromadzeniu cholesterolu i zablokowania w tętnicach

  • HDL ("dobry" cholesterol), które pomaga utrzymać poziom cholesterolu LDL w ścianach tętnic

  • Trójglicerydów, które są inną formą tłuszczów we krwi

  • VLDL (lipoproteiny o bardzo niskiej gęstości) oraz stosunku cholesterol / HDL mogą również być zawarte w profilu

Jeśli to nie jest możliwe, aby uzyskać profil lipoprotein zrobić, wiedząc, cholesterolu całkowitego i cholesterolu HDL może dać ci ogólne pojęcie o poziom cholesterolu.

Wskazówki dotyczące obróbki

Aktualne wytyczne dotyczące leczenia wysokiego cholesterolu pochodzą z Narodowego Cholesterol Education Program III, nadzorowany przez National Heart, Lung, i krew instytut. Wytyczne są używane do określenia osoby ryzyko doświadczania ataku serca w ciągu 10 lat od takich czynników jak wiek, płeć, i czy dziecko pali i ma nadciśnienie lub cukrzycę.

Poziom cholesterolu człowieka jest jedna część równania do określenia ryzyka CVD. Inne ryzyka dla CVD m.in. palenie tytoniu, otyłość, wysokie ciśnienie krwi, historię rodziny choroba i wiek (w wieku powyżej 45 lat dla mężczyzn i starszych niż 55 lat dla kobiet).

Leczenie wysokiego cholesterolu zależy od tego jak są obecne wiele innych czynników ryzyka.

Leczenie

Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, twoim celem jest zmniejszenie poziomu LDL na tyle, by obniżyć ryzyko wystąpienia chorób serca lub o atak serca. Wyższe ryzyko wystąpienia tych chorób, obniżać LDL powinno być.

Możesz obniżyć poziom LDL poprzez zmiany w stylu życia, takich jak dieta o niskiej zawartości tłuszczu, ćwiczenia i kontroli wagi. Niski tłuszczu nasyconego, niski cholesterol dieta ma mniej niż 7 procent kalorii pochodzących z tłuszczów nasyconych i mniej niż 200 mg cholesterolu. Jeśli dieta nie obniży wystarczająco dużo LDL, można dodać rozpuszczalnego błonnika w diecie. Ważne jest, aby kontrolować swoją wagę, w celu kontroli LDL, zwłaszcza, jeśli twój poziom HDL jest niski, trójglicerydy są wysokie, lub twój obwód talii jest zbyt duża (ponad 40 cali, jeśli jesteś mężczyzną lub więcej niż 35 cali jeśli jesteś kobietą). Aby uzyskać wystarczającą ilość ćwiczeń, mają przez 30 do 60 minut umiarkowanej aktywności fizycznej większości, jeśli nie wszystkich, dni. W niektórych ludzi, istnieją powody genetyczne poziom LDL nie może być obniżony przez tych metod. W innych przypadkach, te właśnie sposoby nie działać prawidłowo. W obu tych przypadkach, leki mogą być dodawane.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, to jest również ważne, aby kontrolować ciśnienie krwi i rzucić palenie.

Lekarz może przepisać leki obniżające poziom cholesterolu oraz zmiany stylu życia. Utrzymywanie się zmian w stylu życia będzie utrzymać dawkę leku nawet, jak to możliwe i obniżyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w inny sposób. Kilka rodzajów leków do obniżania poziomu cholesterolu, w tym statyny, sekwestranty kwasów żółciowych, kwasu nikotynowego, kwasu fibrynowego i inhibitory absorpcji cholesterolu. Ta ostatnia klasa leków blokuje wchłanianie cholesterolu w jelitach i obniża poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów.

Jak statyny pracy

Statyny obniżają poziom cholesterolu LDL poprzez blokowanie enzymu wątrobowego, który pomaga dokonać cholesterolu. Mogą one również chronić przeciwko CVD zmniejszając powstawanie płytki nazębnej w ścianach tętnic, zapobiegając pękaniu płytki otwarty oraz zmniejszenie tworzenia się skrzepów.

Badania wykazały, że statyn może obniżać poziom cholesterolu LDL o 20 do 60 procent. Ponadto, mogą obniżać poziom triglicerydów i cholesterolu HDL nieco wzrosnąć. Lekarz sprawdzi twoją krew o 6 do 8 tygodni po rozpoczęciu przyjmowania lekarstwa statynami w celu sprawdzenia jego skuteczności.

Będzie zobowiązana do podjęcia leki statynami w nocy, dzięki czemu może pracować bardziej efektywnie z ciała, co sprawia, że ​​więcej cholesterolu w nocy niż w ciągu dnia.

Początkowo, lekarz może monitorować do wątroby i uszkodzenia mięśni, najpoważniejszym skutkiem ubocznym statyn. Ale takie skutki uboczne są rzadkie, występujące w tylko 1 do 3 procent pacjentów.

Inne potencjalne skutki uboczne, które mogą spowodować jakiekolwiek leki, m.in. zaparcia, bóle głowy i nudności. Ale większość ludzi nie je przeżyć.

Żywice kwasów żółciowych

Ta klasa leków wiążą się żółci z wątroby, gdy dostają się do jelita cienkiego. Zapobiega żółci przed wchłaniane. Ponieważ żółć jest wykonany głównie z cholesterolu, leki te działają poprzez zmusza organizm do bardziej żółć, która zubożenie zasilanie organizmu cholesterolu. Działania niepożądane mogą być zaparcia, gaz, i rozstrój żołądka.

Kwas nikotynowy (niacyna)

Innym leki obniżające poziom cholesterolu jest kwas nikotynowy (niacyna), witaminy z grupy B, które działa w wątrobie wpłynąć na produkcję tłuszczów we krwi, niższe stężenia triglicerydów i cholesterolu LDL, cholesterolu HDL i podnosić. Niestety, wiele osób nie toleruje niacyny oraz ze względu na częste działania niepożądane zaczerwienienia, swędzenie, ból brzucha, zawroty głowy i ból głowy.

Fibraty

Grupy leków zwanych fibraty ma innej opcji. Działają one przede wszystkim przez zmniejszenie poziomu triglicerydów. Mogą one być lepiej lek używać, jeśli ktoś ma więcej niż zaburzenia triglicerydów wysoki cholesterol LDL.

Inhibitory absorpcji cholesterolu

Jeszcze innym rozwiązaniem jest najnowszym kategorii lek, tak zwanych inhibitorów wchłaniania cholesterolu, który blokuje wchłanianie cholesterolu w jelitach. Są one przydatne dla osób, które nie mogą przyjmować statyn lub mogą być podejmowane ze statynami obniżyć poziom LDL nawet więcej.

Utrzymanie zdrowego stylu życia serca

Bez względu na to, które leki obniżające poziom cholesterolu można podjąć, ważne jest, aby pamiętać, że dieta i ćwiczenia również obniżyć poziom cholesterolu i są cennym elementem strategii leczenia. Nie myśl, że można po prostu wziąć pigułkę.