Cambler

Co należy cholesterolu LDL być?

Zaledwie rok temu, gdy ich ludzie chwalili LDL cholesterolu ("zły" cholesterol) była poniżej 100 mg / dl. Jednak publikacja dwóch dużych badań (PROVE-IT i odwrócenia) wykazały, że u pacjentów z rozpoznaną chorobą wieńcową miały mniej zawałów serca i zgonów, a nie jak wielu depozytów tłuszczowych w tętnicach, gdy ich poziom LDL były znacznie niższe - około 60 miligramów na decylitr (mg / dl). Badania te nie zapłonął wzrost aktywności i dyskusji wśród ekspertów kardiologicznych oraz między lekarzami i pacjentami. Debata sprowadza się do prostego pytania: Jak niski poziom cholesterolu LDL powinno być?

Uzyskanie prostej odpowiedzi na proste pytanie nie zawsze jest tak łatwe, jak można by się spodziewać, ale nie wydaje się być rosnące tempo do określenia "optymalnej" LDL cholesterolu o 50 do 70 mg / dl. Europejskie Stowarzyszenie Serca (AHA) obniżył LDL poniżej 70 mg / dl dla osób o bardzo wysokim ryzykiem zawału serca lub nagłego zgonu. Celem dla wszystkich innych jest mniej niż 100 mg / dl. Europejskie Kolegium Kardiologii i National Heart, Lung i krew instytut poparcia zaleceń AHA.

Zapytaj większość lekarzy, nawet tych w średnim ryzykiem, co chcą ich LDL być, i dają ci wiele wiele niższą niż 100. Dowodów na poparcie tego przekonania wykracza poza PROVE-IT i odwrócenia. Jeśli uczysz "myśliwy zbieracze" populacji nadal żyje ich rodzimych stylu życia, można znaleźć LDL o 50 do 75 mg / dl, a nie znajdziesz miażdżycy. Zdrowe goryle i inne naczelne w środowisku naturalnym mają poziom LDL o 40 do 80 mg / dl, a nie miażdżycy. W rzeczywistości, ludzie współcześni są jedynymi ssakami dorosłych średnie stężenia cholesterolu frakcji LDL o ponad 80 mg / dl, a oni są jedynymi zwierzętami, które stępka na regularnie z atakami serca.

Wiele badań pokazuje, że obniżenie poziomu LDL, tym mniej masz miażdżycy i obniżyć ryzyko ataku serca. Większość badań studiował tylko ludzi z LDL o 90 mg / dl lub więcej, bo do niedawna było to prawie niemożliwe, aby znaleźć ludzi w świecie zachodnim z niższych LDL, a dostępne leki LDL nie może dostać się do niższych poziomów. Teraz jednak, że są lekami, i kombinacje leków, które można uzyskać LDL tej zakresie od 50 do 70 mg / dl u większości ludzi. Ponieważ jest mało prawdopodobne, że wielu z nas jest gotowy, aby wrócić do trybu życia zbieracko-łowieckich, realne staje się pytanie, czy powinniśmy brać te leki w celu uzyskania naszego LDL w dół do tych niskich zakresach.

Jako lekarz, doradzać i ludzi na podstawie ich profilu ryzyka. Dla moich pacjentów z wysokim ryzykiem zawału serca - np. osób z rozpoznaną chorobą wieńcową, cukrzycą lub wieloma czynnikami ryzyka chorób serca - mam bardzo niski próg dla przepisywania statyn (np. Lipitor, Mevacor, Pravachol Zocor i in.) I push up dawką statyny, aż LDL jest znacznie poniżej 100 mg / dl. Od czasu do czasu, polecam łączenia statyn z innymi lekami, aby uzyskać ich LDL nawet niższa, lub podnieść swój poziom HDL ("dobrego" cholesterolu). Na przykład, niacyna może obniżyć LDL i podniesienie HDL. Jest tani i dostępny bez recepty. Należy jednak wziąć niacyny i statyny razem tylko we współpracy z lekarzem. Niacyna wywiera istotnych skutków ubocznych, zwłaszcza w połączeniu z innymi lekami obniżającymi cholesterol.

Jest to trudniejsze, aby doradzać ludziom, czy brać statyny, gdy nie mają czynniki ryzyka chorób serca i nie mają żadnych objawów miażdżycy. Statyny mają działania niepożądane, niektóre z nich potencjalnie poważne, i nie są one tanie. W ciągu roku, kosztują pacjentów i społeczeństwa ładny grosz. Więc dla ludzi niższego ryzyka, jest małe potencjalne korzyści z coraz ich LDL dół większe niż ryzyko tego leku? I jest to, że różnica wartości kosztów leków? Odpowiedzi na te pytania nie są całkowicie jasne.

Biorąc pod uwagę aktualny dostępna wiedza, nie jestem pchanie leków u pacjentów niskiego ryzyka, chyba że ich LDL przekracza 160 mg / dl. Uważam, że to, kiedy ich LDL wynosi 130 do 159 mg / dl, czynniki takie jak historia rodziny i C-reaktywnego stężenia białek o masie (mimo braku jasnych dowodów na temat, jak najlepiej wykorzystać ten wynik badania krwi). Kiedy LDL poniżej 130 mg / dl, zachęcam moich pacjentów do życia zdrowego stylu życia, ale nie ogólnie zalecane leczenie farmakologiczne.

Dzisiejsze odpowiedzi mogą zmieniać jak nowe wyniki badań dostarczają lekarzom jak ja lepszego dowodu aby nasze rekomendacje.