Cambler

Choroby serca u dzieci - cholesterol, LDL, HDL, trójglicerydów

Fakty na temat cholesterolu:

Cholesterolu w tłuszczach, jak woskowata substancja, która znajduje się we wszystkich częściach ciała dziecka. To pomaga w produkcji błon komórkowych, niektórych hormonów i witaminy D. cholesterolu we krwi pochodzi z dwóch źródeł: żywności dziecko zjada i jego / jej wątroba. Jednak wątroba dziecka sprawia, że ​​wszystkie cholesterolu organizm dziecka potrzebuje.

Cholesterol i inne tłuszcze są przenoszone przez strumień krwi w postaci okrągłych cząstek zwanych lipoprotein. Dwie najbardziej znane powszechnie lipoprotein lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) i lipoproteiny o dużej gęstości (HDL).

Co to ​​jest LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości) cholesterolu?

Co jest HDL (lipoproteiny o wysokiej gęstości cholesterol)?

Ten rodzaj cholesterolu jest często nazywany "zły" cholesterol. To może przyczyniać się do powstawania płytki nazębnej w tętnicach, znane jako miażdżycy.

LDL powinien być niski. Aby obniżyć poziom LDL, pomóc dziecku:

 • unikać żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, cholesterolu i nadmiaru kalorii.

 • zwiększenie aktywności fizycznej.

 • utrzymać zdrową wagę.

Ten rodzaj cholesterolu jest znany jako "dobry" cholesterol, i rodzaju tłuszczu we krwi, co przyczynia się do usuwania cholesterolu we krwi, zapobiegając tłuszczowych budowę i powstawanie płytki nazębnej.

HDL powinna być tak wysoka jak to tylko możliwe. Często jest to możliwe, aby podnieść HDL przez:

 • wykonywaniu przez co najmniej 20 minut, trzy razy w tygodniu.

 • unikanie tłuszczów nasyconych.

 • zmniejszanie wagi ciała.

Dla niektórych dzieci, mogą być potrzebne leki. Ponieważ podniesienie HDL może być skomplikowane, należy pracować z lekarzem dziecka na opracowanie planu terapeutycznego.

Sprawdzanie poziomu cholesterolu we krwi:

Przesiewanie cholesterol jest ogólny wygląd na, lub profil, tłuszczów we krwi.

Lekarze w przeszłości uważali, że dzieci były w małym ryzykiem rozwoju, wysoki poziom cholesterolu i innych czynników ryzyka chorób serca wpływających tętnic wieńcowych i naczyń krwionośnych, aż w późniejszym życiu. Jednakże wielu lekarzy teraz zrozumieć, że dzieci są coraz bardziej narażone na ryzyko posiadające wysoki poziom cholesterolu we krwi na skutek jednego albo więcej z następujących:

 • siedzący tryb życia (gra w gry wideo i oglądanie telewizji, a nie udział w intensywnych ćwiczeń)

 • śmieciowe jedzenie o wysokiej zawartości tłuszczu i diety fast-food

 • otyłość

 • historia rodziny z wysokim poziomem cholesterolu

Dzieci i młodzież z wysokim poziomem cholesterolu są na większe ryzyko rozwoju chorób serca, jak dorosłych. Wielu lekarzy jest uznanie, że utrzymanie poziomu cholesterolu we krwi w granicach normy w ciągu swego życia może być bardzo korzystne w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego.

Badanie cholesterolu dla dzieci:

Krajowy serce, płuco, and Blood Institute (NHLBI), podział Narodowego Instytutu Zdrowia, zaleca badanie cholesterolu rozpoczyna się w wieku 2, dla każdego dziecka, które ma następujące:

 • co najmniej jeden nadrzędny, który, jak stwierdzono, wysoki poziom cholesterolu we krwi (240 mg lub więcej)

 • historia rodziny choroba wcześnie serca (przed ukończeniem 55 rodziców lub dziadków)

NHLBI zaleca również, że dzieci, które wykazały czynników ryzyka, takich jak otyłość, powinny mieć poziom cholesterolu i innych lipidów sprawdzone okresowo przez lekarza.

W 2008 roku, Europejska Akademia Pediatrii (AAP) opublikowała wytyczne, które aktualizowane są bardziej szczegółowe dodane do powyższych zaleceń, w tym badań dzieci starszych niż 2 lata, których rodzina zdrowia Historia jest znana. AAP zaleca również, że lekarze powinni rozważyć podanie leków obniżających poziom cholesterolu (statyny), aby dzieci więcej niż 8 lat, którzy mają wysoki poziom LDL we krwi.

Pełny profil lipidowy pokazuje rzeczywiste poziomy każdego rodzaju tłuszczu we krwi: LDL, HDL, trójglicerydów i innych. Skonsultować się z lekarzem dziecka w zakresie terminowości tego testu.

Co to jest zdrowy poziom cholesterolu we krwi?

Cholesterolu we krwi jest bardzo specyficzne dla każdego. Pełny profil lipidowy może być ważną częścią historii medycznej dziecka oraz ważne informacje dla lekarza dziecka do mamy. W ogólności, zdrowi poziomy są następujące:

 • LDL - mniej niż 130 miligramów (mg)

 • HDL - większa niż 35 mg (mniej niż 35 mg stawia dziecko na większe ryzyko chorób serca )

NHLBI zaleca następujące wytyczne dotyczące poziomu cholesterolu u dzieci i młodzieży (w wieku od 2 do 19), od rodzin z wysokim poziomem cholesterolu we krwi lub choroby serca początku:

Cholesterol całkowity

Cholesterolu frakcji LDL

Do przyjęcia

Mniej niż 170 mg

Mniej niż 110 mg

Pogranicze

170 do 199 mg

110 do 129 mg

Wysoki

200 mg lub większe

130 mg lub większej

Jakie zabiegi są dostępne za wysoki poziom cholesterolu?

Leczenie może obejmować:

 • Modyfikacja czynników ryzyka - czynniki ryzyka, które mogą być zmieniane m.in. brak ruchu i złe nawyki żywieniowe.

 • Leki obniżające poziom cholesterolu - leki stosowane w celu zmniejszenia stężenia lipidów (tłuszczów) we krwi, zwłaszcza lipidów o niskiej gęstości (LDL) cholesterolu. Statyny są grupą antyhiperlipidemiczne leków i obejmują simwastatyny (Zocor), atorwastatynę (Lipitor), oraz prawastatyny (Pravachol), między innymi. Sekwestranty kwasu żółciowego - kolesewelam cholestyramina i kolestypol - i kwas nikotynowy (niacyna) to dwa inne rodzaje leków, które mogą być stosowane do zmniejszenia poziomu cholesterolu.

Statystyki na temat cholesterolu:

Podwyższony poziom cholesterolu ryzyka dla wielu ludzi. Następujące statystyki:

 • O 98600000 dorosłych Europejczyków ma poziom całkowitego cholesterolu we krwi 200 mg / dl i wyżej, i tych, o 34,4 mln dorosłych Europejczyków ma poziom 240 lub powyżej.

 • Podwyższony poziom cholesterolu we wczesnym okresie życia może odgrywać rolę w rozwoju miażdżycy tętnic u dorosłych.

 • Według Europejskiego Stowarzyszenia serca, wysoki poziom cholesterolu we krwi, który działa w rodzinach wpłynie na przyszłość nieznanym (ale prawdopodobnie dużej) liczby dzieci.

Co to są trójglicerydy?

Triglicerydy są inną klasą tłuszczów znajdują się w krwiobiegu. Większość z tkanki tłuszczowej tkanki dziecka w postaci triglicerydów.

Związek między trójglicerydów i choroby serca jest w trakcie badań klinicznych. Jednakże wiele dzieci z wysokimi poziomami triglicerydów również inne czynniki ryzyka, takich jak wysokie poziomy LDL lub niski poziom cholesterolu HDL.

Co powoduje zwiększenie stężenia triglicerydów?

Podwyższone stężenie triglicerydów może być spowodowane chorobami medycznymi, takimi jak cukrzyca, niedoczynności tarczycy, choroby nerek, i choroby wątroby. Dietetyczne przyczyny podwyższonego poziomu trójglicerydów może są otyłość i wysokie spożycie tłuszczów, alkoholu i skoncentrowanych słodyczy.