Cambler

Cholesterol

Fakty cholesterolu

Cholesterol i inne tłuszcze są transportowane w swoim krwioobiegu w postaci sferycznych cząstek zwanych lipoprotein. Dwa najbardziej znane powszechnie lipoproteiny są lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL) i lipoprotein o dużej gęstości (HDL). Dowiedz się więcej o cholesterolu ›

Objawy wysoki poziom cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu we krwi nie powoduje objawów, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, aż spowodował objawy chorób układu krążenia. Dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, jaki jest twój poziom cholesterolu. Jeśli poziom jest wysoki, można podjąć kroki w celu zmniejszenia go, a tym samym zmniejszyć ryzyko zachorowania na CVD, lub umiera na atak serca, jeśli masz już choroby serca.

Utrzymanie poziomu cholesterolu w obrębie zdrowych granicach jest dla Ciebie ważne, bez względu na wiek lub płeć, czy masz CVD lub nie. Wszyscy w wieku 20 lat i więcej powinny mieć wykonane badanie cholesterolu we krwi co najmniej raz na pięć lat. Najbardziej dokładny test jest "profil lipoprotein", co odbywa się na czczo.

Dowiedz się więcej na temat swojego poziomu cholesterolu ›

Leczenie wysoką cholesterolu

Dokonywanie sam zdrowych zmian w stylu życia wystarczy, aby pomóc niektórym ludziom osiągnąć cele cholesterolu przepisane przez lekarza. Inni jednak trzeba wziąć leki obniżające poziom cholesterolu, jak również.

Dowiedz się więcej o leczeniu wysokiego cholesterolu ›

Życie z wysokim poziomem cholesterolu

Wszyscy słyszeliśmy ostrzeżenie: Nawet jeśli smakują naprawdę dobre, przejdź łatwe na cheeseburgery, kiełbasy, smażonych potraw, ciast i lodów. Te pokarmy są bogate w tłuszcze nasycone, które mogą podnieść poziom cholesterolu we krwi do niebezpiecznego poziomu. Ale co dobre wieści? Żywności, które są dobre dla poziomu cholesterolu - i zdrowe dla serca?

Dowiedz się więcej o życiu z cholesterolu ›