Cambler

Zapobieganie blizny i przykurcze

Zapobieganie blizny po oparzeniu:

Blizny są pogrubione znaki po palić uzdrowił. Większość drugiego i trzeciego stopnia oparzenia powodować pewne blizny. Fizjoterapeutów będzie pracować z dzieckiem, aby zapobiec lub zmniejszyć blizny.

Noszenie odzieży ciśnienia może zminimalizować blizny. Dzieci z głębszych oparzeń potrzebują odzieży ciśnienia. Odzież ciśnienia są obcisłe ubrania do noszenia na spalonych obszarach, aby zapobiec blizny. Te muszą być noszone 23 godziny na dobę (zdejmowane tylko do kąpieli), na okres do dwóch lat po oparzeniu.

Dziecko powinno mieć co najmniej dwa zestawy odzieży ciśnienia, więc można nosić przez cały czas, podczas gdy druga para jest myte. Należy oddać odzież ciśnienia umyć, opłukać, wycisnąć delikatnie ręcznikiem, i powiesić do wyschnięcia. Nie używać wybielaczy lub umieścić tkaninę ciśnienia w suszarce, bo to może uszkodzić tkaninę. Jak Twoje dziecko rośnie, on / ona wiele trzeba mieć nowe, większe ubrania.

Zapobieganie przykurczów po oparzeniu:

Przykurcze występują, gdy blizna palić dojrzewa, staje się grubsza i napina, uniemożliwiając ruch. Przykurcz jest poważnym powikłaniem jest oparzenie. Jeśli Twoje dziecko dostaje skurczów, on / ona nie będzie w stanie przesunąć obszar blizną normalnie. Na przykład, dziecko może mieć trudności w wykonywaniu normalnych rzeczy jak ubieranie, chodzenie, jedzenie, lub - w zależności od gry, gdzie przykurcz blizny znajduje. Ważne jest, aby pozwolić dziecku robić rzeczy dla samego / siebie, niezależnie od tego, jak długo, czy może to być trudne dla nich. To pomoże zapobiec przykurcze i pomóc dziecku stać się niezależne i pewne siebie.

Większość drugiego i trzeciego stopnia oparzenia nie powodować pewne blizny, ale jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby zminimalizować blizny i zapobiec przykurcze, w tym następujące:

 • noszenie szyny
  Czasami, po dziecko zostało spalone, on / ona będzie musiał nosić szynę na stawie, aby utrzymać go prosto i aby zapobiec przykurcz. Szyny powinny być noszone w górnej części garderoby ciśnienia.

 • ćwiczenia zakres ćwiczeń ruchowych
  Zakres ruchu (ROM) Ćwiczenia pomagają utrzymać mięśnie i stawy spalonych kończyn elastycznych. Fizjoterapeuta (PT) będzie Ciebie i Twojego dziecka, jak zrobić ROM nauczyć, aby pomóc w procesie leczenia.

 • wykonywania
  Czy specjalne ćwiczenia podane przez twojego dziecka fizjoterapeuta z dzieckiem wiernie. Ćwiczenia są bardzo ważne, aby utrzymać obszar blizny rozciągnięte i zapobiec grube, twarde, szczelne przykurcze. Ćwiczenia muszą być wykonywane nawet, jeśli dziecko ich nie lubi. Możesz nagradzać dziecko za robi dobrą robotę na końcu ćwiczenia.

 • promowanie niezależności
  Czy Twoje dziecko do codziennych czynności dla samego / samą siebie, jak to tylko możliwe. Na przykład, pozwól dziecku jeść, szczoteczka do zębów, szczotka do włosów i sukni. Nawet jeśli jest to trochę trudne dla dziecka, pozwól mu / jej na te działania i przezwyciężyć pokusę, aby pomóc. Ruch, który występuje podczas codziennych czynności pomogą utrzymać obszar blizny rozciągnięte. Twoje dziecko powinno wykonać dzienny zakres ćwiczeń ruchowych, zgodnie z zaleceniami terapeuty fizycznej lub lekarza dziecka.